اهمیت مکان مناسب برای نصب تابلو تبلیغاتی

اهمیت مکان مناسب برای نصب تابلو تبلیغاتی

لازمه موفقیت در یک کسب و کار این است که به خوبی به مخاطبان، معرفی شود. حتی اگر بهترین کالاها و خدمات را عرضه کرده اما در انجام تبلیغات کوتاهی کنید، نمی‌ توانید انتظار موفقیت زیادی در آن کسب و کار، داشته باشید. به جرات می ‌توان گفت راحت ترین، ارزانترین و در دسترس ترین روش تبلیغات، استفاده از تابلو تبلیغاتی ارزان است. در گذشته این تابلوها تنها محدود به تابلو مغازه بودند اما امروزه به شکل گسترده ای مورد بهره برداری قرار می گیرند. یکی از موضوعات مهمی که در زمینه تابلوی تبلیغاتی مطرح است، یافتن بهترین موقعیت مکانی برای نصب تابلو است که در ادامه به توضیح در این باره خواهیم پرداخت.

چرا تابلوی تبلیغاتی؟

همانطور که می دانید تبلیغات روش های مختلفی دارد اما اگر قصد دارید از یک روش مقرون به صرفه و دائمی استفاده کنید؛ تابلو تبلیغاتی بهترین گزینه ممکن است زیرا شما با صرف هزینه نسبتاً پایین (نسبت به سایر روش های تبلیغاتی) می ‌توانید از مزایای تابلو تبلیغاتی که برای شما دارد تا مدت های طولانی، استفاده کنید. در واقع دائمی بودن تبلیغ یکی از ویژگی‌ های بسیار بااهمیت تابلوهاست که باعث محبوبیت هرچه بیشتر آن ها در بین افراد شده است.

تابلوها آنقدر تنوع دارند که بتوانند هر سلیقه ‌ای را پوشش دهند. البته برای اینکه بتوانید بهترین تابلو را برای کسب و کار خود سفارش دهید؛ توصیه می کنیم با کارشناسان مربوطه در این زمینه، مشورت کنید زیرا برخی از تابلوها تنها برای محیط های خاصی مناسب هستند. به عنوان مثال تابلو لایت باکس محیطی تابلویی است که معمولاً در مکان هایی با نور کم، استفاده می شود، زیرا لایت ‌باکس خود یک جعبه نور است و مسلما در محیط های کم نور بیشتر جلب توجه می کند. بنابراین بهتر است در وهله اول کسب و کار خود را معرفی کرده و متناسب با آن سفارش خود را ثبت کنید. مثالی دیگر در این زمینه تابلو ترمووود است که برای مغازه ها و فروشگاه های عرضه خوراکی، فست فود و رستوران ها، بهترین انتخاب است زیرا برای تهیه این تابلو از چوب ترمووود استفاده می شود که جلوه زیبایی به کار می بخشد.

اهمیت مکان مناسب برای نصب تابلو تبلیغاتی

همانطور که گفتیم امروزه تابلوهای تبلیغاتی از نظر نورپردازی و رنگ تنوع زیادی پیدا کردند. همین ویژگی تابلوهاست که باعث جلب توجه و جذب نگاه مخاطبان می ‌شود. بنابراین، رنگ پریدگی تابلو تبلیغاتی مطلوب نیست. حال اگر تابلویی با این رنگ و لعاب سفارش دهید اما در مکان نامناسبی نصب شود، از تمامی مزایایی که یک تابلو تبلیغاتی دارد، محروم می شوید زیرا ماهیت تابلو به این صورت است که بتواند در معرض دید افراد بیشتری قرار بگیرد و برند و محصول مورد نظر در بین مخاطبان بیشتری، شناخته شود.

مطالب مرتبط :  علت رنگ پریدگی تابلوهای تبلیغاتی چیست؟

برای نصب تابلوی تبلیغاتی در مکان مناسب باید به چند مسئله توجه داشته باشید. ابتدا باید مشخص کنید که موضوع تبلیغ شما چه چیزی می باشد و جامعه هدف شما، چه افرادی هستند؟! به عنوان مثال اگر قرار است یک مجموعه فرهنگی و یا خانه بازی کودک را تبلیغ کنید؛ بهترین مکان برای نصب چنین تابلویی شهربازی و مکان های پرتردد والدین و کودکان است. اگر حیطه کاری شما عمومیت بیشتری دارد؛ می ‌توانید تابلو را در مکان ‌های شلوغ و بزرگراه ‌ها، نصب کنید. در این صورت مطمئن هستید که در هر ساعت از شبانه روز افراد بسیار زیادی از کنار آن عبور می کنند و به راحتی تبلیغ شما را خواهند دید.

در صورتی که قرار است دفتر کار کوچکی داشته باشید و یا ترجیح می دهید تنها فروشگاه یا مغازه ای که به تازگی تاسیس کرده اید را به افراد معرفی کنید، بهترین مکانی که می ‌توانید تابلو تبلیغاتی خود را نصب کنید، قسمت بالایی فروشگاه یا مغازه و یا به اصطلاح سردر مغازه، یا تابلو سردر مراکز تجاری می باشد. البته باید این مورد را در نظر داشته باشید که تابلوی نصب شده از تمامی جهت ها دید کافی داشته باشد و مانعی برای دیده شدن آن، وجود نداشته باشد.

مطالب مرتبط :  تابلوی مناسب سر در مراکز تجاری کدام است؟

مکان مناسب برای نصب تابلو تبلیغاتی

شخصی که مسئول نصب تابلو می باشد باید از تیزبینی خاصی برخوردار باشد و بداند که تابلو مورد نظر را در چه قسمتی از ساختمان قرار دهد تا میزان مشاهده و تاثیرگذاری آن، بیشتر شود. در صورتی که امکانی برای دیده شدن تابلو وجود ندارد؛ بهتر است از سایر روش های تبلیغات مثل استفاده از تیزر تبلیغاتی و یا تراکت، استفاده کرد.

پیدا کردن محل مناسب برای نصب تابلو از وظایف نصاب تابلوسازی است که به آن برای سفارش تابلو، رجوع می کنید. حتی برای تابلوهایی مثل تابلو استند ایستاده دوطرفه هم باید مکان مناسبی در نظر گرفته شود. برای سفارش تابلو صرف اینکه هزینه بیشتری بپردازید دلیل بر اثرگذاری بیشتر آن نمی باشد. عوامل مختلفی از جمله مکان مناسب برای نصب تابلو دخیل هستند تا میزان تاثیرگذاری یک تابلو به حداکثر خود برسد. علاوه بر این، شهرداری ‌ها برای نصب تابلوها مقررات خاصی دارند که هدف آن ها از وضع این قوانین عدم ایجاد آلودگی‌ های صوتی و بصری و بر هم نخوردن زیبایی شهر می باشد.

مطالب مرتبط :  تابلو استند ایستاده دو طرفه

البته نصب تابلو در خیابان ها و میادین باید به گونه ‌ای باشد که مانع دید رانندگان و عابرین پیاده نباشد. در غیر این صورت وجود تابلو نه تنها سودی نداشته، بلکه باعث بروز مشکلاتی مثل تصادفات شهری می شود. به همین دلیل است که پیدا کردن مکان مناسب برای نصب تابلو باید به کارشناسان این حوزه، سپرده شود.

درصورتی که تابلو تبلیغاتی در مکان مناسبی نصب شود، علاوه بر اینکه فعالیت های اقتصادی را رونق می بخشد و باعث افزایش تعاملات اجتماعی می شود، جلوه ای زیبا به شهر داده و نیاز افراد را به کالا و خدمات به سرعت رفع می ‌کند. این مورد هم برای افراد و هم برای صاحبان کسب و کار مزیت محسوب می‌ گردد، مزیتی که در ازای پرداخت هزینه ای معقول عاید مدیران کسب و کارهای مختلف می شود.

مکان مناسب برای نصب تابلو تبلیغاتی

نصب تابلو تبلیغاتی

در صورتی که تمایل دارید کالا و خدمات عرضه شده خود را در معرض دید عموم افراد قرار دهید، پیشنهاد می‌ کنیم در اسرع وقت به یک تابلوسازی معتبر رجوع کنید و طرح پیشنهادی خود را به آنان ارائه دهید. طرح شما به مرحله طراحی رفته و پس از تایید توسط خودتان به فاز بعدی یعنی طراحی و پیاده سازی وارد می شود. در صورتی که طرح‌ خاصی مد نظرتان نیست، می توانید از طراح مجموعه بخواهید متناسب با نوع کسب و کار و فعالیتی که دارید بهترین طرح پیشنهادی را به شما ارائه دهد.

تابلو سازی نامور سال‌هاست در این زمینه فعالیت داشته و به خوبی با شرایط محیطی و قوانین و مقررات نصب تابلوها، آشنایی دارد. از همه مهم تر هر چیزی در زمینه سفارش تابلو از طراحی تا تولید طبق نظر مشتری انجام شده و حتی پس از نصب تابلو در صورتی که بخواهید تغییراتی در تابلو بدهید، این کار به راحتی توسط تیم این تابلوسازی باتجربه انجام خواهد شد. این اطمینان را به شما خواهیم داد که با سفارش تابلو در تابلوسازی نامور هیچ نگرانی از بابت طراحی، تولید و نصب تابلو، نخواهید داشت. کارشناسان این مجموعه تابلو تبلیغاتی شما را در بهترین مکان که از نظر وضعیت دید مناسب باشد، نصب می کنند. به گونه ای که پس از مدتی شاهد تاثیرگذاری تابلو در جذب مخاطب و فروش بالاتر کالا و خدمات، خواهید بود.

مطالب مرتبط :  چگونه با تابلو فروشگاه مشتری بیشتری جذب کنیم؟

به منظوردریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه سفارش تابلو تبلیغاتی و انتخاب طرح تابلو تبلیغاتی می توانید با کارشناسان ما از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.

قوانین نصب تابلو تبلیغاتی و انتخاب مکان مناسب آن

بدیهی است که انتخاب مکان مناسب برای نصب تابلوهای تبلیغاتی قوانین و مقررات خاص خود را دارد که باید آنها را مدنظر قرار دهید. این بدان معناست که افراد باید تابلوهای مدنظر خود را مطابق با قوانین و مقررات ارائه شده در مکان مناسب خود نصب نمایند. به طور معمول، مراجعه به مراکز و ارگان‌های خاص از جمله مهمترین قوانین نصب تابلو تبلیغاتی هستند. بنابراین، افراد با مراجعه به این ارگان ها قادر به دریافت مجوز نصب تابلوها هستند که از ضروریات است.

علاوه بر آن، کسب و کارهای مختلف باید مکان نصب تابلوهای خود را به درستی انتخاب کنند. چرا که در صورت دیده نشدن این تابلوها عملا کاری پیش نخواهند برد. همانطور که می دانید تمامی کسب و کارها به دنبال جذب مشتری بیشترهستند که بدین ترتیب سود بیشتری هم عاید آنها می‌شود. انتخاب مکان مناسب تابلو می تواند آنها را به این هدف مهم برساند.

همانطور که در بالا نیز شرح آن گذشت امروزه انواع تابلوهای تبلیغاتی به وجود آمده اند که هرکدام از آنها قوانین نصب متفاوتی دارند. در زیر برخی از این قوانین برای طیف وسیعی از تابلوها به صورت کلی بیان شده است:

قوانین نصب تابلوهای بدون نور

بهتر است بدانید که تابلوهای تبلیغاتی به هیچ عنوان نباید بر روی دیوارها نصب شوند و اینکار خلاف قانون و مقررات است. با این وجود، نصب تابلوهای بدون نور بر دیوار ساختمان‌های تجاری بلامانع است، اما باید اندازه‌ی این تابلوها در حد استاندارد باشد. به عبارت دیگر این تابلوها نباید اندازه‌ای بیشتر از اندازه‌ی محدوده‌ی دیوار داشته باشند.

قوانین نصب تابلوهای اعلانی

این تابلوها مخصوص افرادی است که در یک ساختمان به کار و فعالیت مشغول هستند. مقررات نصب آنها نیز بدینگونه است که تابلوهای موردنظر باید حتما در ساختمان محل کسب و کار افراد نصب شوند. در این مورد، انتخاب مکان مناسب نصب تابلوها اهمیت والایی دارد و قیمت نصب آنها نیز باید مدنظر قرار بگیرد.

مطالب مرتبط :  آشنایی با متریال تابلوسازی

باید توجه داشت که فاکتورهای بسیار زیادی در نصب تابلوهای تبلیغاتی دخیلند که باید آنها را شناسایی کنید. برای مثال، با توجه به اینکه تابلوهای تبلیغاتی مطابق با روش‌ها و متریال های مختلف مربوط به تابلوسازی تولید می شوند، قیمت نصب آنها می تواند مطابق با این فاکتور تغییر کند.

نصب تابلو تبلیغاتی

چگونه محل مناسبی برای نصب تابلو پیدا کنیم؟

به طور معمول، روش‌های مختلفی درباره یافتن محل نصب تابلو وجود دارند که ما در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

موضوع تبلیغ و جامعه‌ی هدف

این موضوع اولین نکته‌ ای است که در یافتن مکان مناسب برای نصب تابلوهای تبلیغاتی مدنظر قرار می گیرد. به عنوان مثال شما برای تبلیغ یک مجموعه فرهنگی با تابلوهای تبلیغاتی باید مکان های پرتردد و شلوغی را انتخاب کنید که افراد علاقه‌مند به کارهای فرهنگی معمولا در آنجا حضور دارند. در این مورد شما می توانید تابلوی خود را در خیابان های دارای مدرسه، دانشگاه یا کتابخانه نصب کنید. چنانچه شما موضوع تبلیغ و جامعه‌ی هدف را جدی بگیرید کار شما بازدهی بیشتری پیدا می کند و می توانید از این طریق به سود بیشتری هم دست یابید.

توجه به مکان های شلوغ و پر رفت و آمد

بدیهی است که هر تابلو تبلیغاتی با محتوای مناسب خود در مکان های شلوغ بازدهی بهتری دارد. این مکان ها می تواند بزرگراه ها، میدان های بزرگ و پرجمعیت باشد. به طور معمول مکان های موردنظر علاوه بر روز در طول ساعات مختلف شب نیز عملکرد بهتری دارند.

مطالب مرتبط :  تابلو مغازه و نکات طلایی طراحی و انتخاب متریال

کمک خواستن از نصاب های حرفه ای تابلو

به طور کلی، نصاب های تابلو وظیفه یافتن یک مکان مناسب برای نصب آن را بر عهده دارند. این افراد معمولا به علت تیزبینی بالای خود نقطه دقیق نصب تابلو را شناسایی می کنند که در آن نقطه نورپردازی تابلو دچار اشکال نمی شود. همچنین مشاهده و تاثیرگذاری این تابلو در نقطه مورد نظر بیشتر می شود.

نصاب ها تشخیص می دهند که تابلو هرگز نباید در سطح شهر جلوی دید رانندگان و عابرین را بپوشاند. چرا که احتمال وجود خطرات احتمالی و بهم ریختگی نظم شهری در این صورت افزایش می یابد. حال آنکه هدف ما از نصب تابلو رونق بخشی به فعالیت های اقتصادی و زیباسازی جلوه شهری است.

نزدیک بودن تابلو تبلیغاتی به محل کار یا فروشگاه شما

این مورد نیز از دیگر مواردی است که در یافتن مکان مناسب برای نصب تابلو اهمیت بالایی پیدا می کند. چرا که مخاطبان در این صورت بهتر می توانند آدرس مغازه شما را پیدا کرده و از مزیت استفاده از تابلو تبلیغاتی بهره ببرند. بنابراین، به یمن وجود این کار شما می توانید تعداد مشتریان خود را افزایش دهید. چرا که افراد تمایل بیشتری به سر زدن به مغازه های اطراف خود دارند.

ارتفاع مناسب

دقت کنید که تابلو تبلیغاتی شما حتما باید در ارتفاع مناسبی قرار بگیرد. بنابراین نصب آن در نقاط خیلی مرتفع یا پایین مطلوب نیست. چرا که در هر دو صورت امکان مواجه شدن کار شما با مشکل وجود دارد. بنابراین بازدهی آن نیز کاهش می یابد.

بهترین مکان ها برای نصب تابلو تبلیغاتی کدامند؟

معمولا افراد، متناسب با کسب و کار خود و برای تطبیق این کسب و کار با فعالیت های بروزی نظیر تابلوسازی، شرایط بسیار ویژه ای را برای فروش بیشتر محصولات خود در نظر می گیرند. از جمله نکاتی که این افراد ملزم به رعایت آن هستند، این است که تابلو تبلیغاتی هر کسب و کار باید متناسب با آن انتخاب شود. بنابراین، یکنواختی برای انتخاب بهترین تابلو تبلیغاتی چندان مطلوب نیست. برخی از بهترین مکانهایی که ممکن است گزینه های مناسبی برای نصب تابلو تبلیغاتی باشند، عبارتند از:

بزرگراه ها، مکان های شلوغ، پشت بام، قسمت سردر فروشگاه یا مغازه و…

به طور کلی هر نقطه انتخابی برای نصب تابلو، امکان نمایش آن را در مکان مناسب فراهم می کند. این نکته در نصب تابلو اهمیت بسیار بالایی دارد. تابلوهای تبلیغاتی به طور معمول در سردر مغازه ها نصب می شوند که در این صورت تاثیرگذاری آنها نیز افزایش می یابد. البته نصب تابلو در این مکان نیز باید مطابق با اصول و قوانین خاص خود انجام شود.

مطالب مرتبط :  بهترین تابلو تبلیغاتی چیست؟

علاوه بر آن، در موارد بسیاری مشاهده شده است که تابلو تبلیغاتی مناسب کسب و کارها در خیابان ها، میادین و جاده ها نصب می شوند تا به طرز مطلوبی عمل تبلیغات را انجام داده باشند. در این مورد رعایت قوانین نصب تابلو ضرورت زیادی دارد. چون نصب آن در مکان نامناسب علاوه بر ایجاد آلودگی های بصری، نظم و زیبایی شهری را نیز بر هم می زند. به طور معمول نصاب های حرفه ای تابلو با قوانین آشنایی دارند و قادرند بهترین مکان نصب را به شما پیشنهاد دهند. آنها همچنین با نقش گرافیک در تابلو تبلیغاتی برای بهتر دیده شدن آن آشنایی دارند.

این نکته را در نظر داشته باشید که تابلوهای تبلیغاتی تنها وسیله ای برای تبلیغات وکسب درآمد نیستند. بلکه این تابلوها امکانی را برای راهنمایی و حتی آموزش مخاطبان فراهم می کنند. در حقیقت تابلوهای تبلیغاتی محلی برای نمایش مکان ارائه خدمات و محصولات مورد نیاز مشتریان هستند و آنها را به فروشگاه ها، نمایشگاه ها و مکان هایی برای رفع نیازشان راهنمایی می کنند.

چرا تابلوی تبلیغاتی؟

این تابلوها در سرعت بخشی به  فعالیت های اقتصادی تاثیر بسزایی دارند و می توانند روابط اجتماعی را بهبود ببخشند. همچنین این تابلوها با بخشیدن جلوه ای زیبا به محیط در رفع نیازهای مردم از طریق ارتباط تاثیر زیادی دارند. دقت کنید که انتخاب تابلو تبلیغاتی متناسب با کسب و کارهای مختلف اهمیت بالایی دارد. برای مثال، تابلو تبلیغاتی در نمایشگاه با تابلوی فروشگاه متفاوت است.

مطالب مرتبط :  تابلو تبلیغاتی در نمایشگاه

با توجه به نکات ذکر شده در بالا شناسایی بهترین مکان برای نصب تابلو اهمیت والایی دارد. بدین منظور رعایت نکات زیر می تواند در نصب تابلو در مکان مناسب کمک کننده باشد:

  • قابلیت دید بهتر تابلو یا بیلبورد
  • بررسی تعداد ترافیک مکان مورد نصب
  • در نظر گرفتن جمعیت شناسی مخاطبان
  • توجه به مسکونی یا تجاری بودن مکان نصب تابلو
  • نزدیکی تابلو به محل کار
  • در نظر گرفتن مخاطبان عادی
  • ترافیک ساعت شلوغی

حاصل سخن

در این مقاله اهمیت نصب تابلو تبلیغاتی جذاب و نقش آن در افزایش مشتریان بررسی شد. چنانچه رعایت تمامی نکات نصب تابلو برایتان دشوار است، می توانید از نصابان حرفه ای مجموعه تابلوسازی نامور برای شناسایی بهترین مکان نصب تابلو استفاده کنید.

این مجموعه در زمینه تولید انواع تابلوهای تبلیغاتی دارای تبحر است و دوام تابلو تبلیغاتی را تضمین می کند. بنابراین، می توانید سفارش تابلوهای خود را بدون دغدغه و نگرانی به مجموعه ما بسپارید. توجه داشته باشید که مجموعه نامور در انتخاب متن مناسب تابلو تبلیغاتی نیز می تواند شما را راهنمایی کند.

5/5 - (1 امتیاز)