بهترین تابلو برای مغازه کدام است؟

یکی از عواملی که باعث معرفی برند جاری محسوب می‌شود تابلوسازی است که برترین ابزار تبلیغات در محیط کسب و کار به شمار می‌رود. با یک بار هزینه، تابلو برای مدت زیادی استفاده می‌شود و نیازی به شارژ هزینه تبلیغاتی ندارد. تابلو مغازه یکی از ابزارهای تبلیغات محیطی است که کسب و کارهای مختلف و کلیه مغازه داران در صنف‌های مختلف، جهت معرفی نام برند تجاری خودشان در نقطه کسب و کار مورد استفاده قرار می‌دهند. به همین دلیل انتخاب بهترین تابلو برای مغازه می تواند تبلیغات شما را بهینه کند.

تابلو مغازه روشی مفید و موثر جهت انجام تبلیغات است که نیاز به هزینه چندانی ندارد . تابلو مغازه علاوه بر تبلیغات، یکی از ابزارهای زیباسازی فضای تجاری است به ویژه اگر به صورت با نور و همراه با حروف برجسته اجرا و پیاده سازی شود.

حال اگر تابلو مغازه زیبا و جذاب باشد، مشتری را برای ورود به مغازه و خرید ترغیب می‌کند، اما اگر تابلو سردر مغازه یا فروشگاه غیرجذاب باشد، مشتری خیلی راحت از روبروی آن عبور می‌کند و به سراغ دیگر رقیبان خواهد رفت، بنابراین دقت در انتخاب انواع تابلو مغازه بسیار مهم است و به صاحبان کسب و کارها توصیه می‌شود.

انواع تابلو مغازه

در ابتدا، تابلوهای مورد استفاده برای معرفی مغازه‌ها به صورت ساده طراحی و نصب می‌شد، اما با پیشرفت صنعت تابلوسازی، انواع مختلفی از تابلوهای تبلیغاتی به بازار آمدند و مورد استفاده قرار گرفتند.

انواع تابلو مغازه

تابلوهای تبلیغاتی و تابلوی سردر مغازه با طرح‌ها و مواد مختلفی ساخته می‌شوند که بسیار با یکدیگر فرق دارند. برای انتخاب بهترین تابلو مغازه، ابتدا باید با انواع تابلو مغازه‌ها و ویژگی‌های هرکدام از آن‌ها آشنا شوید تا بتوانید از میان آنها، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

1. تابلو مغازه چلنیوم

تابلو چلنیوم تابلویی است که برای ساخت رویه حروف آن از نوعی ورق به نام پلکسی گلاس و برای ساخت لبه‌های حروف از نوعی آلیاژ به نام رول چلنیوم استفاده می‌شود.

چلنیوم به شکل‌های مختلفی تولید می‌شود که از انواع تابلو چلنیوم می‌توان به تابلو چلنیوم الماسی، تابلو چلنیوم دوبل، تابلو چلنیوم طلایی، تابلو چلنیوم پانچ، تابلو چلنیوم لترمکس و تابلوهای چلنیوم تلفیقی اشاره کرد. اما نکته مهمی که در این مبحث باید عنوان نمود کاربرد تابلو چلنیوم به عنوان تابلو مغازه است.

تابلو چلنیوم در جهت بازاریابی و کسب در آمد و همچنین مطرح شدن یک مغازه می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد که با توجه به انواع روش‌های ساخت در تابلو چلنیوم همراه با ایده‌های نو می‌توان به این امر مهم تحقق بخشید.

تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم دارای محاسن و مزایایی است که می‌توان به مواردی مانند طول عمر بالا، مصرف برق پایین و تلفیق با دیگر متریال‌های تابلو سازی و حروف‌های برجسته اشاره نمود. به عنوان مثال تلفیق حروف برجسته چنلیوم و زمینه کامپوزیت یا چوب ترمووود را می‌توان از تابلوهای مدرن و جدید تبلیغاتی عنوان نمود.

2. تابلو مغازه استیل

تابلو استیل نوع دیگری از تابلو مغازه است که بیشتر به عنوان یک تابلو لوکس و شیک استفاده می‌شود. تابلو حروف برجسته استیل در انواع متفاوتی قابل تولید است که تنوع رنگ در آن‌ها از نظر روشنایی و متریال استیل یکی از مزیت‌های این نوع از حروف برجسته به شمار می‌رود و با توجه به اینکه بیش از پنجاه دهه از ورود استیل به حرفه تابلو سازی می‌گذرد کماکان یکی از تابلوهای پر فروش در این حرفه محسوب می‌شود.

استیل مقاومت بسیار خوبی در برابر رطوبت و شرایط مختلف آب و هوایی دارد. استفاده از استیل در تابلوی مغازه، باعث می‌شود تابلو سطحی براق و جذاب داشته باشد که این موضوع در چشم نواز بودن آن تاثیر بسیار زیادی دارد.

تابلو استیل انواع مختلفی مانند تابلو استیل نور مخفی، تابلو استیل با لبه پلاستیک و تابلو استیل رینگی دارد که براساس نیاز خودتان می‌توانید هرکدام از آنها را انتخاب کنید.

3. تابلو مغازه چوبی

اگر به دنبال پیاده سازی یک نمای چوبی و کلاسیک برای مغازه خود هستید، تابلو ترموود بهترین نوع از تابلو چوبی است که با استفاده از چوب ترمووود ساخته می شود. این تابلو می تواند بهترین انتخاب برای تابلو مغازه شما باشد.

نکته مهمی که باید در رابطه با ساخت تابلو مغازه چوبی در نظر گرفت این است که تابلو مورد نظر در محیط بیرون مغازه نصب می‌شود و یا اینکه داخل مغازه؛ امری که در رابطه با این موضوع مهم است نوع چوب مورد استفاده در جهت ساخت تابلو است که پیشنهاد می‌شود ساخت تابلو سردر مغازه‌ها به دلیل اینکه تابلو در معرض شرایط مختلف جوی قرار دارد با استفاده از چوب‌های ضد آب و مقاوم انجام گیرد.

چوب‌های ترمووود از مقاومت بالایی برخوردار هستند و دلیل آن، روش ساخت و فرایند تولید در آنهاست که یکی از مهم‌ترین فرآیندها در تولید چوب ترمووود، حرارت دیدن چندین مرحله ای چوب در دمای 100 تا 220 درجه سانتیگراد است که این عمل باعث می‌شود تا حشرات موذی داخل چوب کاملا از بین رفته و در نهایت چوب ترمووود مقاوم شود.

4. تابلو مغازه فلکسی

تابلو فلکسی قدمتی دیرینه در حوزه تابلوسازی دارد و یکی از پراستفاده‌ترین نوع تابلوهای چاپی است که با قیمت مناسبی عرضه می‌شود.

تابلو مغازه فلکسی با استفاده از متریال‌های مختلفی ساخته می‌شود که مسلما کاربرد انواع متریال‌ها می‌تواند تابلو فلکسی را نیز به انواع متفاوتی تقسیم بندی کند. یکی از مهم‌ترین متریال‌ها در ساخت تابلو فلکسی، چاپ تابلو است که از نظر کیفی به دسته‌های مهمی تقسیم می‌شود. چاپ فلکسی معمولا به دو روش چینی و کره‌ای انجام می‌شود که در این مورد باید گفت چاپ کره‌ای از کیفیت بالاتری برخوردار است که در این نوع از چاپ، متریال فلکسی و رنگ‌های مورد استفاده نسبت به چاپ چینی مرغوب‌تر و با دوام‌تر خواهند بود.

همچنین موارد دیگری در نوع تابلو فلکسی و دسته بندی آنها موثرند که می‌توان به عناوینی مانند، سپری تابلو فلکسی، سینی تابلو فلکسی، پروفیل تابلو فلکسی و ورق گالوانیزه تابلو فلکسی اشاره نمود.

5. تابلو مغازه ال ای دی

تابلو ال ای دی در تابلو سازی که یکی از تابلوهای ال ای دی جدید در این حرفه است به تابلوهایی گفته می‌شود که با استفاده از ال ای دی‌های مخصوص و ریز ساخته می‌شود، به این صورت که حروف مورد نظر با استفاده از دستگاه لیزر روی پلکسی یا فیبر برش کاری و سوراخ کاری می‌شود و در نهایت مبادرت به مونتاژ، جای‌گذاری و در نهایت روشنایی ال ای دی‌ها می‌گردد.

امروزه تابلو ال ای دی یکی از تابلوهای پر فروش و مورد استفاده به عنوان تابلو مغازه به شمار می‌رود که می‌توان از عمده کاربرد آن به عنوان تابلو تبلیغاتی پشت شیشه مغازه‌ها اشاره نمود.

تابلو ال ای دی در رنگ‌های مختلف ال ای دی ساخته می‌شود که پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین آن‌ها به ترتیب عبارتند از؛ ال ای دی‌های سبز، قرمز، آبی، سفید، زرد، آفتابی، بنفش و در آخر ال ای دی‌های تمام رنگ.

در رابطه با کیفیت ال ای دی‌هایی که در ساخت تابلو ال ای دی ثابت مورد استفاده قرار می‌گیرند هم باید گفت که رنگ‌های قرمز، سبز و آبی که سه رنگ اصلی هم به شمار می‌روند از با کیفیت ترین‌ها در تولید این مدل از تابلو هستند.

مورد دیگری که باید به موضوع تابلو ال ای دی ثابت اضافه کرد این است که قیمت گذاری تابلو ال ای دی ثابت با توجه به نوع ال ای دی استفاده شده و این که ال ای دی‌ها روی فیبر یا پلکسی گلاس مونتاژ شده‌اند متغیر است و به طور کلی باید گفت که اگر ال ای دی‌ها روی پلکسی گلاس مونتاژ شده باشند، قیمت به مراتب بالاتری نسبت به مونتاژ ال ای دی روی فیبر خواهند داشت و دلیل آن هم این است که قیمت ورق پلکسی گلاس نسبت به فیبر بالاتر است.

این تابلو به دو شکل متفاوت اجرا و پیاده سازی می شود:

شکل اول← تابلو ال ای دی ثابت

تابلو LED ثابت فقط شامل نورپردازی است و قادر به حرکت درآوردن کاراکترها و اشکال تبلیغاتی نمایش داده شده در تابلو نیست . فقط به صورت ثابت با انواع نورهای رنگی، حروف و محتوای تبلیغاتی را نمایش می‌دهد.

شکل دوم← تابلو ال ای دی روان

روان بودن یعنی ایجاد حرکت در نوشتار و تصاویر تبلیغاتی مندرج در تابلو ال ای دی.

6. تابلو مغازه لایت باکس

تابلو لایت باکس

لایت باکس یکی دیگر از تابلوهای تبلیغاتی است که ساخت آن به این شکل است که در ابتدا یک جعبه با استفاده از متریال‌هایی مانند چوب، آلومینیوم و … ساخته شده و در آخر با استفاده از لامپ‌های اس ام دی از داخل نور پردازی می‌شود و در جهت تبلیغات به عنوان تابلو مغازه، شرکت و دیگر مکان‌های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

در مورد چاپ روی لایت باکس‌ها نیز باید یادآور شد که نوع چاپ معمولا چاپ استیکر، بک لایت و پارچه است که می‌تواند به شکل عکس و یا متن به نمایش درآید.

البته تابلوهای لایت باکس علاوه بر تبلیغات، جنبه تزئینی نیز دارند که می‌توان از آنها به عنوان دکوراسیون داخلی، قاب عکس‌های نورانی و مواردی مشابه نیز استفاده نمود؛ اما به طور کلی استفاده عمده از لایت باکس به عنوان تبلیغات است که اغلب توسط مجموعه‌های تابلو سازی در انواع تابلو لایت باکس ساخته می‌شوند.

7. تابلو مغازه نئون

تابلو نئون یکی دیگر از تابلوهای تبلیغاتی در صنعت تابلو سازی است و نام آن بیش از چندین دهه است که برای اکثر افراد آشناست. کاربرد تابلو نئون از زمان‌های دور تا به حال معمولا در جهت تبلیغات مکان‌های تجاری بوده است که تابلو مغازه نیز یکی از آن‌ها به شمار می‌رود.

تابلو نئون را می‎‌توان به دو مورد تقسیم بندی کرد که یکی از آن‌ها تابلو نئون شیشه‌ای قدیمی و دیگری تابلو نئون جدیدی به نام تابلو نئون فلکس می باشد.

تابلو نئون شیشه‌ای یکی از انواع تابلو تبلیغاتی است که با استفاده از لوله‌های باریک شیشه‌ای ساخته می‌شود و با استفاده از گازهای نئون و نصب دو الکترود در دو سر آن به مرحله روشنایی می‌رسد.

ساخت تابلو نئون شیشه‌ای به این صورت است که در ابتدا طرح تابلو روی کاغذ پلات می‌شود و توسط نیروهای انسانی نئون ساز با استفاده از حرارت و شکل دادن به لوله‌های شیشه‌ای مطابق با طرح تابلو مبادرت به ساخت آن می‌گردد.

تابلو نئون فلکس یا نئون فلکسی با استفاده از پلاستیک‌های نرم ساخته می‌شود؛ تابلو نئون فلکسی نسبت به تابلوهای نئون شیشه از مزیت‌هایی بسیاری برخوردار است که می‌توان به این موارد اشاره نمود که تابلو نئون فلکس از تنوع رنگ بسیار بالایی برخوردار است، دارای مصرف برق پایینی است، دوام و طول عمر بالایی دارد و در آخر ساخت و نصب آسانی نسبت به نئون شیشه ای دارد.

نکات مهم در انتخاب تابلو مغازه

1- طرح تابلو

طرح تابلو در جلب نظر مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است. همان طور که می‌دانید هر طرح دارای یک مفهوم است. این مفهوم باید به گونه ای بر روی تابلو نقش ببندد که مشتری با یک نگاه بتواند پیام آن را دریافت کند.

کسب و کارهایی که در تابلوی خود از طرح‌های نامناسب استفاده می‌کنند به جای ایجاد جاذبه موجب ایجاد دافعه خواهند شد و نتیجه مثبتی را در جذب مشتری تجربه نخواهند کرد.

2- رنگ مناسب

رنگ مناسب در طراحی تابلو

واقعیت این است که رنگ تابلوی مغازه یکی از تاثیرگذارترین مواردی است که می‌تواند بین شما و مشتری ارتباط برقرار کند. رنگ‌ها از دید روانشناسی دارای پیام‌هایی هستند که به طور ناخودآگاه با ذهنیت افراد درگیر می شوند. بهترین رنگ برای تابلو مغازه رنگی است که این ویژگی را داشته باشد و بتواند در کوتاه ترین زمان ممکن این ارتباط را برقرار کند.

همچنین انتخاب و هارمونی رنگ تاثیر بسزایی در شهرت برند شما دارد و از سویی در ذهن بصری به میزان زیادی ماندگار خواهد بود. گاهی برخی رنگ‌ها از فاصله زیاد خوانایی خوبی ندارند، برای رفع این مشکل می‌توانید این رنگ‌ها را با رنگ سیاه در پس زمینه و یا یک رنگ روشن ترکیب کنید تا حروف تابلوی تبلیغاتی زیباتر و خواناتر شود.

3- خوانایی و گیرایی

هنگام طراحی تابلو خود، توجه به این نکته مهم ضروری است که دیدن تابلو شما از آن طرف خیابان توسط عابرین یا افرادی که در ماشین یا دوچرخه در حال حرکت هستند آسان خواهد بود. بنابراین، اندازه متن روی تابلوهای فروشگاه شما باید به قدری باشد که از فاصله دور قابل خواندن باشد.

4- عنوان مناسب

در هنگام سفارش تابلوی مغازه به تطبیق محتوای تبلیغاتی مندرج بر روی تابلو با اجناس داخل مغازه حتما توجه داشته باشید زیرا رعایت این نکته یک هارمونی در ذهن بیننده ایجاد کرده و مشتری با توجه به نیاز خود ترغیب به خرید می‌شود.

5- نورپردازی تابلو

نورپردازی مناسب می‌تواند زیبایی و جذابیت تابلو تبلیغاتی را افزایش دهد و در شب نمایی چشم نواز و خیره کننده به وجود آورد. روش‌های مختلفی در نورپردازی تابلو وجود دارد.

به عنوان مثال برخی در نورپردازی از حروف و برخی از اعداد استفاده می‌کنند. برای نورپردازی تابلوهای تبلیغاتی از لامپ‌های ال ای دی و اس ام دی استفاده می‌شود.

6- ابعاد تابلو

ابعاد تابلو در انتخاب تابلو مغازه باید متناسب با محل نصب و نوع کسب و کار شود. سایز تابلو مغازه باید هماهنگی با سردر مغازه داشته باشد. اگر مغازه شما دارای مساحت پایینی است نباید از تابلوهایی با ابعاد بزرگ استفاده کنید زیرا ظاهری جذاب را به وجود نخواهد آورد و به جای جذب مشتری موجب دفع آن خواهید شد.

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند که استفاده از تابلوهای بزرگ می‌تواند موجب جلب توجه مشتریان شود در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است و موردی که می‌تواند موجب جلب توجه و رضایت مشتری شود طرح تابلو و گویا بودن آن است. همچنین تابلوهایی که در انتخاب آن ها دقت می‌شود و به زیبایی آن‌ها اهمیت داده می‌شود می‌توانند باعث افزایش توجه مشتریان شوند.

قیمت طراحی تابلو مغازه

تابلوهای مغازه قبل از ساخت باید توسط طراح مجموعه تابلو سازی به مرحله طراحی برسد که این عمل با توجه به خلق ایده‌ها و نو آوری‌های یک طراح می‌تواند تاثیرات مفیدی را در خروجی و کلیت یک تابلو تبلیغاتی داشته باشد. امروزه خلق ایده‌ها در تابلو سازی و بخش طراحی توسط نرم افزارهای کامپیوتری انجام می گیرد که مسلما طراح باید شناخت کافی از یک نرم افزار طراحی داشته باشد.

نحوه کارکرد نرم افزارهای کامپیوتری در تابلو سازی با یکدیگر متفاوت می باشد و مسلما طراح جهت طراحی یک تابلو تبلیغاتی با هر کدام از نرم افزار ها زمان مختص به خود را صرف می کند که این مورد یکی از عوامل تاثیر گذار روی قیمت طراحی تابلو مغازه می باشد.

سفارش و ساخت بهترین تابلو مغازه

سفارش تابلو مغازه

با توجه به موارد عنوان شده و بعد از شناخت تابلوها، قیمت ساخت تابلو و در نهایت طراحی تابلو مورد نظر، نوبت به مرحله سفارش ساخت بهترین تابلو مغازه می‌رسد.

قبل از سفارش تابلو مغازه، انتخاب یک گروه تابلو سازی مجرب همراه با نمونه کارهای حرفه ای از مهم‌ترین اقدامات در ساخت تابلوها به شمار می‌رود.

گروه تابلوسازی نامور با در نظر گرفتن نیازهای شما و بودجه ای که در نظر گرفته اید شما را برای انتخاب بهترین نوع تابلو مغازه راهنمایی خواهند کرد تا با خیالی آسوده یکی از زیباترین تابلو تبلیغاتی‌های ممکن را تهیه فرمایید. مجموعه تابلو نامور برای تولید تابلوهای تبلیغاتی خود از جدیدترین فناوری‌ها و مواد باکیفیت و اقتصادی استفاده می‌کند.

این مجموعه برای تمامی تابلوهای تبلیغاتی خود خدمات تعمیر و نگهداری ارائه داده و از بهترین مواد استفاده می‌کند تا تابلوی شما به یاد ماندنی و قابل استفاده برای مدت طولانی باشد.

تابلو سازی نامور، با استفاده از پیشرفته‌ترین و به روزترین متد های روز و بهره مندی از بهترین و با کیفیت‌ترین متریال موجود و همچنین همکاری با طراحان و گرافیست‌های حرفه ای این افتخار را دارد که با کسب سال‌ها تجربه در زمینه تابلوسازی به یکی از شناخته شده‌ترین تابلوسازی‌های موجود در تهران تبدیل شود.

5/5 - (3 امتیاز)