همانطور که می دانید تابلوها انواع مختلفی دارند. ممکن است تنها با هدف تبلیغات طراحی و ساخته شوند و یا اینکه هدف از ساخت آنها راهنمایی مراجعه‌ کنندگان باشد. در هر صورت با هر نیازی که داشته باشید می توانید تابلوی مناسب را سفارش دهید. تابلوهایی که قصد داریم در این مقاله بررسی کنیم، تابلوهای تبلیغاتی رومیزی هستند که به آنها تابلو پرسنلی هم گفته می ‌شود. این تابلوها بیشتر در ادارات و سازمانها به منظور درج نام و سمت کارمندان استفاده می شود. اما نحوه طراحی و ساخت تابلو رومیزی چگونه است و از چه متریالی برای ساخت آن ها استفاده می شود؟!

آشنایی با تابلوهای پرسنلی یا رومیزی

به طور کلی ماهیت تابلوهای تبلیغاتی، انجام تبلیغات است اما تابلوهای پرسنلی و یا رومیزی با هدف راهنمایی مراجعه ‌کنندگان ساخته می شوند. فردی که برای اولین بار به اداره و یا سازمان مراجعه می ‌کند، باید بتواند در همان لحظات اولیه ورود متوجه نام و سمت افراد بشود. حتماً نمونه هایی از تابلو پرسنلی را در بانک ها، ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی دیده اید. تابلوهای رومیزی اطلاعات اولیه را به مراجعه کنندگان می دهند و از این طریق می توانند راهنمای خوبی برای آن ها باشند. البته کاربرد تابلوهای رومیزی محدود به ادارات و سازمان ها نمی باشد. حتی برای برخی از اعلان ها مثل رزرو میز در یک رستوران هم می توان از تابلوهای کوچک رومیزی، استفاده کرد.

آشنایی با تابلوهای پرسنلی یا رومیزی

انواع تابلوهای رومیزی

تابلوهای رومیزی را می توان با استفاده از متریال های مختلفی طراحی و تولید کرد. برخی از انواع تابلوهای رومیزی و یا پرسنلی عبارتند از:

تابلو رومیزی پلکسی

پلکسی گلاس نوعی متریال از جنس پلاستیک است که جزء پرمصرف ترین متریال ها در صنعت تابلوسازی به شمار می ‌رود. با استفاده از پلکسی گلاس می توان انواع تابلوهای تبلیغاتی را طراحی و تولید کرد که یکی از این تابلوها، تابلو پلکسی رومیزی می باشد. تابلوهای پلکسی رومیزی را می توان با خلق ایده های نو در اشکال متفاوتی تولید کرد. البته برخی از سازمان‌ ها ترجیح می دهند تنها از یک رنگ سازمانی خاص برای تمامی تابلوهای رومیزی خود، استفاده کنند.

بیشتر بخوانید :  تابلوسازی حروف برجسته پلکسی گلس

تابلو رومیزی استیل

تابلوهای رومیزی را می توان با استفاده از متریال استیل که جزء مقاوم ترین و بادوام ترین متریال هاست، تولید کرد. در ساخت تابلوهای رومیزی کوچک می توان از استیل و رنگ های دلخواه آن، استفاده کرد. رنگ های مختلفی از این متریال وجود دارد اما پرکاربردترین آن ها، طلایی و نقره ای می باشد.

انواع تابلوهای رومیزی

تابلو رومیزی مولتی استایل

زمانی که برای ساخت تابلو به سراغ تلفیق متریال های مختلف بروید؛ در واقع یک تابلوی مولتی استایل خواهید داشت. این قاعده و قانون برای تابلوهای رومیزی هم صدق می ‌کند. به این صورت که می‌ توان آن را با متریال های متفاوتی به صورت ترکیبی، تولید کرد. با این کار می‌ توانید یک تابلوی منحصر به ‌فرد رومیزی داشته باشید که مشابه آن در هیچ اداره و سازمانی نباشد‌. ورق های مولتی استایل امروزه جزء متریال های بسیار کاربردی در صنعت تابلوسازی محسوب می شوند.

طراحی و ساخت تابلو پرسنلی

همانطور که گفتیم؛ پلکسی گلاس یکی از پرکاربردترین متریال ها برای ساخت تابلوهای رومیزی می باشد اما فراموش نکنید که متریال های زیبای دیگری هم مثل استیل، چوب، ام دی اف و… هم برای ساخت این تابلوها بسیار پرکاربرد می باشند. در واقع استفاده از تابلو رومیزی چوبی می تواند به زیباتر کردن دکوراسیون داخلی محیط کار، کمک زیادی بکند.

در تابلوهای رومیزی پرسنلی می توان انواع مختلف لوگو را درج کرد. این نکته را فراموش نکنید که کیفیت و ماندگاری تابلوهای رومیزی ارتباط مستقیمی با متریال به کار رفته در ساخت آن ها دارد.

طراحی و ساخت تابلو پرسنلی

آنچه که برای طراحی و ساخت تابلوهای رومیزی اهمیت زیادی دارد، ظرافت و زیبایی محصول است. چرا که تابلوهای پرسنلی جزء اولین آیتم هایی هستند که مراجعه ‌کننده مشاهده می ‌کند. این تابلوها می بایست از نظر سازه و پلاک، زیبایی و جذابیت داشته باشند.

بیشتر بخوانید :  چه فاکتورهایی را برای انتخاب تابلو تبلیغاتی در نظر بگیریم

مورد مهم دیگری که به هنگام سفارش تابلوهای پرسنلی باید در نظر داشته باشید، قیمت تمام شده آن است. ممکن است یک کارگاه تابلوسازی ساخت تابلوهای رومیزی را با قیمت بسیار پایینی انجام دهد. این نکته را فراموش نکنید که چنین کارگاه هایی ضمانت معتبر به مشتری ارائه نمی کنند. همچنین تکنولوژی محدودی داشته و برای کار با متریال های مختلف تسلط کافی ندارند. بر همین اساس توصیه می ‌کنیم حتماً برای سفارش تابلوهای پرسنلی و یا رومیزی به سراغ تابلوسازی های معتبر بروید. تابلوسازی هایی که تجربه کاری و مهارت بالا در زمینه طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی دارند؛ به راحتی می توانند متناسب با نیاز و بودجه ای که برای کار در نظر دارید، بهترین و مناسب ترین تابلو را برای شما تولید کنند.

ابعاد مناسب برای ساخت تابلو رومیزی

تابلوهای رومیزی در ابعاد و رنگ های متفاوتی ساخته می ‌شوند. این دیگر بستگی به نظر و سلیقه مشتری دارد که کدام سایز و رنگ را برای سفارش تابلو، انتخاب کند. به طور کلی اندازه استاندارد تابلوهای پرسنلی و یا رومیزی در ابعاد A5 است. این اندازه روی میز فضای زیادی اشغال نمی ‌کند و از نظر خوانایی هم درجه نسبتا خوبی دارد. توصیه می کنیم برای ساخت تابلوهای رومیزی در این ابعاد تا حد امکان لوگوی شرکت و یا سازمان مورد نظر را هم روی آن، درج کنید. این عامل باعث زیبایی هرچه بیشتر تابلوی رومیزی می گردد و از طرفی می تواند برای سازمان شما اعتبار ایجاد کند.

ابعاد مناسب برای ساخت تابلو رومیزی

ثبت سفارش تابلو پرسنلی

اگر نیاز دارید تابلوی تبلیغاتی مخصوصاً تابلوهای رومیزی یا پرسنلی را در سازمان، اداره و یا دفتر کار خود داشته باشید؛ پیشنهاد می کنیم از نمونه کارهای ساخته شده توسط تابلوسازی نامور، دیدن فرمایید. این تابلوسازی سال هاست کار طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی و انجام داده و در این کار تبحر و تجربه کافی را دارد. تابلوسازی نامور علاوه بر ساخت تابلوهای پرسنلی، انواع دیگر تابلوهای تبلیغاتی مثل تابلوهای نصب شده سر درب فروشگاه ها و مغازه ها، تابلوهای ایستاده مثل لایت باکس ها، تابلوهای نمایشگاهی و بیلبوردهای تبلیغاتی و… را هم طراحی و تولید می‌ کند. وجود طراحان و گرافیست های با تجربه در این مجموعه تابلوسازی باعث شده است برای تابلوهای متفاوت طراحی های منحصر به فرد و خلاقانه، تهیه شود.

بیشتر بخوانید :  نوآوری در تابلو سازی و تبلیغات

شما می توانید بر اساس بودجه ای که برای ساخت تابلوهای پرسنلی و یا سایر تابلوهای تبلیغاتی در نظر گرفته ‌اید؛ با گرفتن مشاوره از کارشناسان تابلوساز در مجموعه تابلو سازی نامور، بهترین و مناسب ترین تابلوی تبلیغاتی را داشته باشید.

خوشبختانه تابلوسازی نامور به هنگام تحویل تابلو ضمانت نامه معتبر هم به مشتری ارائه می کند. وجود ضمانت نامه به این معناست که از متریال باکیفیتی برای طراحی و ساخت تابلو استفاده شده است. اگر از مواد اولیه باکیفیت استفاده نشده باشد؛ تابلو به مرور زمان و در برابر شرایط محیطی متفاوت دچار آسیب و خرابی می گردد. خوشبختانه تابلوسازی نامور خدمات پس از فروش خوبی در این زمینه داشته و با داشتن ضمانت نامه و گارانتی معتبر می ‌تواند این تضمین را به مشتری بدهد که هر گونه آسیب و خرابی ایجاد شده در تابلو را در اسرع وقت، برطرف کند.

به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی؛ می ‌توانید با کارشناسان مجموعه تابلوسازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
به بالای صفحه بردن