ساخت تابلوهای فروشگاهی به چه صورت است؟

ساخت تابلو فروشگاهی چگونه است؟

اگر کمی در سطح شهر قدم بزنید مشاهده می کنید که اکثر فروشگاه ها ، دارای تابلویی هستند که در آن به معرفی نوع کسب و کار آنها پرداخته شده است. هر چه تابلوهایی که برای درب فروشگاه ها ساخته می شوند ، دارای جذابیت بیشتری باشند، به همان نسبت می توان مشتریان بیشتری را به سمت آن فروشگاه جذب کرد. اما نکته ای که در اینجا اهمیت دارد این است که اگر از اکثر افرادی که در خیابان ها در حال عبور و مرور هستند بپرسید که چه تعداد از این تابلوهای تبلیغاتی به یادشان باقی مانده است، به چه پاسخی می رسید؟

در بررسی پاسخ افراد، متوجه می شوید که معمولا شاید یکی دو عدد از این تابلوها را توانسته باشند به ذهن بسپارند. تابلوهایی که به یاد مشتریان باقی مانده اند، معمولا در دسته ی تابلوهای موفق قرار می گیرند، زیرا توانسته اند با جذابیت های گرافیکی در تابلو خود به این جایگاه دست یابند.

مطالب مرتبط: استفاده از گرافیک مدرن در تابلو سازی

ساخت تابلو فروشگاهی موفق

موفقیت آمیز بودن تابلو مغازه تا در صد زیادی به طراحی اولیه آن توسط طراح بر می گردد، به طوریکه امروزه و در سراسر دنیا ارزش بالایی برای طراحان ماهر در نظر می گیرند و کسی نیست که بتواند این موضوع مهم را نادیده بگیرد، زیرا داشتن یک ایده و طرح اولیه درست و خلاقانه می تواند باعث ارتباط هر چه بیشتر تابلو فروشگاه شما با مخاطبانتان شود.

بسیاری از تابلوهایی که برای فروشگاه ها و مغازه تهیه شده اند علاوه بر آنکه هیچ جذابیتی ندارند، چهره آن فروشگاه را نیز بسیار زشت کرده و همچنین برای شهر، آلودگی های دیداری به همراه داشته اند. معمولا در این تابلوهای نازیبا، بین کسب و کاری که داخل فروشگاه انجام می شود با مضامین و تصاویر روی این تابلوها هیچ گونه هماهنگی و ارتباطی مشاهده نمی شود و از شکل ها و طرح هایی استفاده می گردد که بسیار تکراری بوده و روی تابلوهای فروشگاه های مختلف و به صورت تکراری استفاده شده اند.

قسمت های اساسی درج شده در تابلوهای فروشگاهی

 1. استفاده از لوگوی فروشگاه که از قبل متناسب با نوع کسب و کار طراحی شده و آیتمی مهم برای شناساندن نوع فروشگاه محسوب می شود.
 2. نام فروشگاه، که باید عنوانی منحصر به فرد، جذاب و خلاقانه برای هر فروشگاهی باشد تا به راحتی در ذهن مخاطب باقی بماند.
 3. شماره تلفن فروشگاه به منظور دسترسی بیشتر و برقراری ارتباط سریعتر مخاطبان با فروشگاه باید بر روی تابلو درج گردد.

انتخاب طرح مناسب تابلو فروشگاه

طراح باید از همان ابتدا با ذهن خلاق خود طرح مناسب را متناسب با نوع کسب و کار، با رنگبندی و چیدمان مناسب طراحی کند؛ چرا که استفاده از انواع مختلف رنگ در ترکیبات اصلی تابلو تبلیغاتی باعث می شود تا جذابیت و گیرایی اصلی تابلو چند برابر شود و امروزه همان گونه که شاید شما بدانید روانشناسی رنگها مهمترین نکته‌ای است که شما باید به آن توجه ویژه داشته باشید. 

انتخاب عنوان مناسب تابلو فروشگاه

انتخاب یک عنوان مناسب و جذاب هم یکی از مهمترین عوامل یک تابلو موفق می باشد، چرا که اگر یک عنوان مناسب را انتخاب نکنید به هیچ عنوان نمیتوانید یک تبلیغ پربازده را از تابلو مغازه خود انتظار داشته باشید. طراحان با تجربه به این گزینه مهم نیز توجه ویژه ای دارند تا محتوای تبلیغاتی تابلو به شکلی باشد که بتواند مفهوم اصلی را به راحتی به خواننده منتقل کنند.

انتخاب نوع تابلو فروشگاهی

در حال حاضر تنوع زیادی در بازار برای سفارش تابلو فروشگاهی جذاب وجود دارد که میتوانیم بر اساس طرحی که در نظر داریم متناسب با حوزه کسب و کار خود بهترین نوع آن را برای فروشگاه خود انتخاب کنیم.

مطالب مرتبط: چگونه یک تابلو فروشگاهی جذاب داشته باشیم؟

از انواع تابلوهایی که میتوانیم برای فروشگاه استفاده کنیم:

 • تابلوهای چوبی معروف به تابلو ترموود میباشند که زیبایی خاصی به سر در مغازه شما می‌بخشند و افرادی که به المان‌های مربوط به طبیعت علاقه نشان می‌دهند را جذب میکنند. تابلوهایی از جنس چوب برای مناطقی که رطوبت هوا زیاد است، مناسب نبوده و در صورت استفاده باید از روکش‌های عایق رطوبت برای آن‌ها استفاده کرد.
مطالب مرتبط :  تابلوسازی و به روز ترین سبک های آن

ساخت تابلو فروشگاهی چوبی

 • تابلو سردر مغازه از جنس استیل از باکیفیت‌ترین و ماندگارترین تابلوهایی که از قدیم تا کنون به عنوان تابلو سردر مغازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مبحث طول عمر تابلوها، این تابلو طول عمر نسبتا بالایی دارد. تابلو استیل همواره طرفداران زیادی داشته، اما با این وجود در اقلیم‌هایی که رطوبت زیاد است، چندان مورد استقبال قرار نمی گیرد. چرا که در صورتی که استیل از کیفیت پایینی برخوردار باشد، مشکلاتی مانند زنگ‌زدگی و فرسودگی ایجاد خواهد شد.
 • فلکسی فیس یا تابلو فلکسی، از محبوبترین تابلو های تبلیغاتی ست که نورپردازی آن به صورت نورپردازی با مهتابی بر روی تابلو انجام گرفته و طرح‌ها و رنگ های بسیار زیبا و متنوعی را می‌توان بر روی آن اجرا کرد.
 •  تابلو مغازه ارزان از جنس آلومینیوم یا تابلو چلنیوم، از جدیدترین مدل تابلو و رایج‌ترین انواع تابلو سردر فروشگاه بوده که جزو پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین تابلوها محسوب می‌شود. این جنس کاملا انعطاف‌پذیر است و می‌توان طرح‌های مختلفی را روی آن‌ها پیاده سازی کرد.

 • یکی دیگر از انواع تابلوهایی که در سردر مغازه ها به چشم می‌خورد، تابلو کامپوزیت است. مقاومت بالای کامپوزیت، انعطاف‌پذیری و زیبایی آن باعث شده است تا به عنوان یکی از تابلوهای مناسب برای فروشگاه به کار رود. ایجاد طرح های هندسی و نامنظم با کامپوزیت، زمینه را برای زیباتر کردن سردر مغازه‌ها فراهم کرده است. کامپوزیت برای هر اقلیمی مناسب بوده و زیبایی خود را تا مدت‌های طولانی حفظ می‌کند. همچنین می‌توان آن را در رنگ‌های متنوعی تولید و به بازار عرضه نمود.
 • تابلو لایت باکس جز تابلوهای مغازه ارزان قیمت به حساب می آید. این نوع از تابلو های تبلیغاتی به دلیل قیمت ساخت بسیار مناسب، وزن کم، امکان جا به جایی راحت و مصرف انرژی کم متقاضی زیادی دارد.

کیفیت مواد اولیه ای که در ساخت تابلو تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرند، بسیار مهم بوده و باید کاملا مورد توجه قرار گیرد. به گونه ای که متریال مورد استفاده در تابلوسازی باید در مقابل انواع شرایط جوی استاندارد بوده و مقاومت خوبی داشته باشند. چنانچه استقامت و دوام بالایی در مقابل انواع شرایط محیطی وجود نداشته باشد، ساختن تابلو بیهوده تلقی می شود. به همین دلیل مقوله کیفیت بیشتر از هر موضوع دیگری در تابلوسازی، باید مورد توجه قرار گیرد. 

سفارش ساخت تابلو فروشگاه

مجموعه تابلوسازی نامور یکی از شناخته شده ترین تابلوسازی های موجود در تهران و کشور می باشد. این تابلوسازی راز موفقیت خود را استفاده از بهترین متریال موجود در بازار برای ساخت تابلو تبلیغاتی، به خصوص تابلو فلکسی از جمله :کاور کامپوزیت، رنگ دلخواه مشتری، شاسی کشی فلزی، زیرسازی پی وی سی  و اس ام دی لنز دار و استفاده از چاپ یووی دار و… می داند.

مجموعه تابلو سازی نامور با کسب چندین سال تجربه در زمینه طراحی و ساخت تابلو تبلیغاتی و به طور تخصصی تابلو لایت باکس فریم لس، تابلو لایت باکس، تابلو طبقاتی، تابلو های مغازه و … ، می تواند پاسخگوی هر نوع نیاز شما با هر سطح بودجه ای که در نظر گرفته اید، باشد. استفاده از بهترین کیفیت متریال و طراحی های چشمگیر و جذاب از افتخارات این مجموعه تابلوسازی است.

اگر به دنبال یک تابلوسازی معتبر هستید، می توانید یکبار تجربه سفارش به مجموعه ما را امتحان کنید تا برای همیشه مشتری دائم ما شوید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید با استفاده از شماره های قرار گرفته در سایت از خدمات مشاوره رایگان ما استفاده کرده و به خرید تابلو تبلیغاتی مورد نظر خود بپردازید.

مراحل ساخت تابلوهای فروشگاهی کدامند؟

هنگامی که قصد ساخت یک تابلو مغازه را داشته، اما با جزئیات انتخاب تابلو مناسب برای کسب و کار خود آشنایی نداشته باشید، بهتر است کار ساخت تابلو را به یک مجموعه معتبر بسپارید. مجموعه تابلوسازی نامور به دلیل بهره گیری از دانش و تخصص تابلوسازان و کارشناسان با سابقه در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

مطالب مرتبط :  تفاوت تابلو چلنیوم و کامپوزیت

کارشناسان این مجموعه کار مشاوره در زمینه انتخاب یک تابلو مناسب را برای مشتری انجام می دهند. پس از این مرحله تابلو وارد مرحله ساخت شده و به دست تابلوسازان سپرده می شود. این افراد برای ساخت یک تابلوی با کیفیت مراحل زیر را طی می کنند:

 • مراجعه به مغازه و تعیین ابعاد تابلو متناسب با محیط و سردر مغازه
 • استفاده از نرم افزارهای مختلف اتوکد، تری دی مکس و کورل برای طراحی تابلو
 • طراحی حروف و برش آنها بر روی ورق‌های پلکسی یا فلزی
 • اضافه کردن نورپردازی به حروف برجسته
 • زیرسازی حروف مطابق با سلیقه مشتری
 • نصب تابلو تبلیغاتی و انتقال سیم های اضافی آن به پشت تابلو
 • حصول اطمینان از عملکرد تابلو و در صورت لزوم رفع ایرادات احتمالی آن
 • ارائه خدمات پس از فروش

کدام متریال برای ساخت تابلو مغازه مناسب است؟

امروزه، بسیاری از متریال های به کار رفته در ساختار تابلوها از کشورهایی نظیر کره و چین وارد می شوند که در این میان انواع کره ای کیفیت بسیار بالایی دارند. البته، این متریال ها در کشورمان نیز تولید شده و از کیفیت قابل قبولی برخوردارند.

حال انتخاب با مشتری است. چنانچه نیاز مشتری داشتن یک تابلو مقاوم با ماندگاری و درخشندگی بالا بوده که چندین سال نیاز به تعمیر نداشته باشد، باید از متریال باکیفیت کره ای استفاده کرد. بدین ترتیب، خیال او از بابت نگهداری تابلو آسوده خواهد شد و هزینه کمتری جهت تعمیرات بعدی پرداخت خواهد کرد.

مزایای ساخت تابلو تبلیغاتی

بدون شک، ساخت یک تابلو تبلیغاتی با طراحی مناسب مزایایی به همراه دارد که در زیر تعدادی از آنها ذکر شده اند:

 • معرفی دائمی برند تجاری در نقطه فروش
 • برخورداری از یک ابزار تبلیغاتی مقرون به صرفه
 • ایجاد جلوه بصری و نمای زیبا در محل کسب و کار
 • استفاده به عنوان راهنما برای افرادی که دنبال محصولات و خدمات خاصی می گردند

ساخت تابلوهای محیطی

رعایت چه نکاتی در ساخت تابلو فروشگاهی باعث افزایش فروش می شود؟

تابلو فروشگاهی حتی اگر از باکیفیت ترین متریال ساخته شود، اما یکسری از نکات در آن رعایت نشود، نمی تواند وظیفه اصلی خود یعنی تبلیغ برند را به خوبی انجام دهد. برخی از این نکات عبارتند از:

تطابق محتوای تبلیغاتی تابلو با محصولات و خدمات فروشگاه

یکی از مهمترین نکات در سفارش بهترین تابلو مغازه، استفاده از محتوای تبلیغاتی مناسب برای آن است. این محتوا باید با محصولات و خدمات فروشگاه شما تطابق داشته باشد. برای مثال چنانچه کار شما در زمینه تهیه غذا و رستوران می باشد، بهتر است از تصاویر و متن های مربوط به این حرفه در متن تابلو تبلیغاتی خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط: بهترین تابلو برای مغازه کدام است؟

عدم استفاده از طرح های شلوغ و رعایت سادگی و زیبایی طرح

یک طرح شلوغ و نامرتب، علاوه بر اینکه فضای زیادی در تابلو شما اشغال می کند، قادر به جلب توجه مشتری نیز نمی باشد. چون مخاطب تنها چند ثانیه وقت دارد که تابلو شما را مشاهده و سپس عبور کند. بنابراین، پیشنهاد می کنیم با انتخاب یک طرح مناسب تابلو جلوه مناسبی به کسب و کار خود ببخشید.

خوانایی و گیرایی محتوای تبلیغاتی را رعایت کنید

متن هر تابلو فروشگاهی چنانچه اندازه مناسبی داشته و با فونت های زیبا نگاشته شود، می تواند نظر مشتری را به خود جلب نماید، چرا که خوانایی و گیرایی این تابلو بدین صورت بسیار افزایش می یابد.

انتخاب تصاویر مناسب

هر تابلویی علاوه بر نمایش متن تبلیغ با به نمایش گذاشتن تصاویری از کالا و خدمات می تواند به شیوه مطلوبی در ذهن مخاطب نقش ببندد. بنابراین پیشنهاد می کنیم این نکته مهم را فراموش نکنید.

مطالب مرتبط: چه طرحی مناسب تابلو مغازه است؟

استفاده از یک عنوان مناسب برای تابلو

بدون شک زمانی که به خواندن مطلبی مشغول می شوید، در ابتدا بوسیله عنوان آن محتوا متوجه موضوع اصلی مطلب شده و در می یابید که قرار است درباره چه چیزی اطلاعات کسب نمائید. تابلو مغازه نیز چنین است. اگر این تابلو عنوان مناسبی نداشته باشد، نمی تواند نقش مطلوبی در تبلیغ کسب و کار و در نهایت رونق آن ایفا کند.

مطالب مرتبط :  تابلو کارواش و انواع متد های اجرای آن

رعایت حالت های دو بعدی و سه بعدی در تابلو فروشگاهی

یک تابلو فروشگاهی علاوه بر اینکه باید از نمای روبرو قابل خواندن باشد، بسیار مهم است که از نمای پهلو نیز این امکان را فراهم آورد که مخاطب بتواند متن آنرا بخواند. برای اینکار بهتر است حالت های دو بعدی و سه بعدی به خوبی در آن رعایت شوند.

استفاده از رنگ های جذاب و زیبا

رنگ از جمله عواملی است که تاثیر بسزایی در دیده شدن تابلو تبلیغاتی دارد. بنابراین در این رابطه آشنایی با روانشناسی رنگ ها بسیار ضروری است. تابلوسازان مجموعه تابلوسازی نامور با این موضوع آشنایی کامل دارند و می توانند شما را در این زمینه یاری رسانند. بنابراین پیشنهاد می کنیم با تماس با این مجموعه از خدمات رایگان آن استفاده کنید.

نورپردازی را به عنوان یکی از عوامل جذابیت تابلو فراموش نکنید

یکی از روش های دیده شدن صد در صدی تابلو، استفاده از نورپردازی مناسب در تابلوهای تبلیغاتی است. امروزه این ویژگی به طرز باشکوه تری اجرا می گردد تا تاثیر آن در جلب توجه مشتری بیشتر شود. بدین ترتیب تابلو شما کاملا متمایز با تابلو رقیب هایتان خواهد شد. امروزه، این نورپردازی با استفاده از لامپ های اس ام دی و با قرار گرفتن آنها به صورت سری و موازی در پشت یکدیگر انجام می شود.

توجه داشته باشید که نورپردازی درستی را برای تابلو خود برگزینید. در غیر اینصورت نه تنها به هدف تبلیغ محصول دسترسی پیدا نمی کنید، بلکه ممکن است با انجام نورپردازی، خسارات زیادی را برای عابران و رانندگان ایجاد نمائید.

مطالب مرتبط: چگونه با تابلو فروشگاه مشتری بیشتری جذب کنیم؟

نصب تابلو در محلی با زاويه دید مناسب

پس از طراحی و ساخت یک تابلو تبلیغاتی نکته حائز اهمیت درباره آن انتخاب مکان مناسب برای نصب تابلو است. تابلوی شما باید در مقابل دید مشتری قرار داشته باشد تا بتواند به طرز مطلوبی معرف کسب و کار شما باشد. بنابراین، بهتر است این کار را به کارشناسان خبره بسپارید.

انتخاب طرح های گرافیکی خوب برای تابلو فروشگاهی

توجه به گرافیک محیطی در تابلوسازی از جمله مواردی است که در زمینه معرفی کسب و کار شما به مخاطبان بسیار مهم است. بنابراین، پیشنهاد می کنیم که این نکته ضروری را مد نظر قرار دهید.

درج مشخصات ارتباطی برای اطلاع مشتری

یکی از روش های موثر در تبلیغ یک کسب و کار باز گذاشتن راه های ارتباطی برای مشتری است. با توجه به اینکه یک تابلو فروشگاهی به صورت ۲۴ ساعته در معرض دید عموم قرار دارد، درج شماره های تماس و ساعات کاری فروشگاه بر روی این تابلو، می تواند در جذب مشتری با تابلو فروشگاه و افزایش فروش تاثیر بسزایی داشته باشد.

بنابراین، اگر تاکنون از این امر مهم غافل بوده اید، پیشنهاد می کنیم برای یک بار هم که شده این روش را امتحان نمائید.

تعامل مستقیم تابلو با مشتری

همان طور که پیش از این اشاره شد، تابلو مغازه قابلیت تعامل مستقیم با مخاطب را دارد. چنانچه نکات بالا را مد نظر قرار دهید، به خوبی متوجه این امرخواهید شد.

نحوه ساخت تابلو فروشگاه

معرفی جایگاه و موقعیت کسب و کار با تابلو مغازه

تابلوهای مغازه علاوه بر جنبه تبلیغاتی خود همانند شناسنامه یا پلاک منازل، جایگاه و موقعیت مغازه را معرفی می کنند و بدان هویت می بخشند. بنابراین، تابلوهای موردنظر باید طراحی و جلوه مناسبی داشته باشند.

پس از در نظر  گرفتن فاکتورهایی از قبیل کیفیت و مدرن بودن کالا، کار تبلیغ و معرفی آن به مشتری بر عهده تابلو تبلیغاتی خواهد بود. این تابلو می تواند به مغازه شما اعتبار و هویت بخشیده و در موقعیت های مختلفی از قبیل موارد زیر استفاده شود:

تابلو مغازه پوشاک، تابلو مغازه سوپر مارکت، تابلو مغازه املاک، تابلو مغازه میوه فروشی، تابلو مغازه طلافروشی، تابلو مغازه کتاب فروشی، تابلو مغازه سوپر پروتئین، تابلو مغازه لوازم ورزشی و… .

سخن آخر

در این مقاله مراحل ساخت یک تابلو فروشگاهی برایتان شرح داده شد و درباره نکات لازم برای انتخاب یک تابلو موثر در تبلیغات بحث شد. بنابراین، شما متوجه شدید که یک تابلو تبلیغاتی برای ساخت، چه مراحل پیچیده ای را طی می کند.

با این وجود،مجموعه تابلو سازی نامور این مژده را به شما می دهد که انواع تابلو فروشگاهی با هزینه بسیار پایین قابل تهیه می باشند. بنابراین، بهتر است ضمن تماس با این مجموعه و استفاده از مشاوره رایگان سفارش خود را برای ساخت یک تابلو مناسب ثبت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)