ویژگی های یک تابلو فروشگاه مناسب چیست؟

در سال‌ های گذشته بحث تبلیغات در کسب و کار و اقتصاد جهانی حسابی پررنگ شده است. بر همین اساس افرادی که صاحب مغازه و فروشگاه هستند سعی می کنند در این راستا اقداماتی انجام دهند. یکی از موثرترین کارهایی که می توان در زمینه تبلیغات محیطی انجام داد، نصب تابلو سر درب فروشگاه است.

یک تابلوی فروشگاهی باید ویژگی‌ های خاصی داشته باشد تا بتواند در رونق هر چه بیشتر کسب و کار، موفق عمل کند. اما چطور می توانیم یک تابلو فروشگاهی مناسب انتخاب کنیم؟! در ادامه این مقاله قصد داریم ویژگی های تابلو فروشگاهی خوب و‌ مناسب را بررسی کنیم.

ویژگی های یک تابلو فروشگاه مناسب

چرا وجود تابلوی فروشگاهی اهمیت دارد؟

خیلی از افراد عادت دارند برای خرید مایحتاج خود به فروشگاه همیشگی و خاص خود رفته و جزء مشتریان دائمی آن فروشگاه باشند؛ اما این تعداد افراد بسیار کمتر از کسانی هستند که تا به حال از یک فروشگاه خرید نکرده اند. پس همیشه مشتریان بالقوه ای وجود دارند که می توانند به مشتریال بالفعل شما، تبدیل شوند.

از آنجایی که ممکن است این افراد حتی از حضور یک شغل در یک موقعیت جغرافیایی مطلع نباشند، وجود تابلوهای فروشگاهی لازم و ضروری به نظر می رسد. در حقیقت زمانی که یک تابلوی مناسب و خوب برای مغازه و فروشگاه داشته باشید؛ می توانید به راحتی کسب و کار خود را معرفی کنید. به همین دلیل است که همواره گفته می شود سفارش تابلوی تبلیغاتی اصلاً هزینه محسوب نشده و به نوعی یک سرمایه‌ گذاری است.

افرادی که تصور می کنند ساخت تابلو برای معرفی فروشگاه و مغازه یک هزینه اضافی تلقی می شود؛ بازی را باخته اند. چرا که امروزه افراد معمولاً فروشگاه هایی را انتخاب می کنند که جذابیت ظاهری هم داشته باشند. تابلوی فروشگاهی خوب و مناسب می تواند به نوعی هویت یک کسب و کار را نشان دهد. این موضوع باعث می ‌شود افراد راحت تر به فروشگاه مورد نظر اعتماد کرده و خریدهای خود را از آن مکان، انجام دهند.

چرا وجود تابلوی فروشگاهی اهمیت دارد؟

ویژگی های یک تابلو مغازه خوب چیست؟

زمانی تابلوی مغازه و یا فروشگاه می تواند از نظر بازاریابی جذب مشتری داشته باشد که به یک تابلوی ایده آل و مناسب، نزدیک باشد. ویژگی های زیادی برای تابلوهای فروشگاهی ذکر می شود اما مهم ترین آن ها عبارتند از:

اندازه تابلو

تصور نکنید هر چقدر تابلوی تبلیغاتی شما بزرگ تر باشد، می تواند مانند آهنربا مشتریان بیشتری جذب کند. اندازه و ابعاد تابلو باید کاملا هماهنگ با متراژ فروشگاه شما باشد‌. بنابراین اگر فروشگاه شما ورودی نسبتاً بزرگی دارد، بهتر است به سراغ تابلوهای بزرگ تر بروید و بالعکس.

داشتن جذابیت و گیرایی برای مخاطب

امروزه تابلوهای نصب شده سر درب فروشگاه ها از حالت معرفی فراتر رفته و به شکل تبلیغات، درآمده‌ اند. چرا که ذهنیت و نگرش مخاطبین امروزی از افرادی که در گذشته زندگی می کردند، کاملا متفاوت است. مخاطب امروزی طرفدار ایده های نو و جذابیت بصری است. به همین دلیل مراکز تابلوسازی سعی می‌ کنند از طراحان زبده و با ذهن های خلاق، بهره گیرند.

یک طرح خوب و مناسب نباید تکراری باشد. همچنین طرح روی تابلو باید به گونه ای باشد که بتواند در همان سال‌ های اول نوع فعالیت و کسب و کار مربوطه را به مخاطب، منتقل کند. در این صورت با احتمال بیشتری برند تجاری و یا نام فروشگاه در ذهن مخاطب، ماندگار می شود.

مورد دیگری که در ارتباط با طراحی تابلوهای فروشگاهی اهمیت دارد؛ این است که بتوانید طرح تابلو را کاملا متناسب با محیطی که در آن قرار دارید، انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر در یک محیط مدرن مشغول فروش یک محصول خاص هستید، می توانید از المان های مدرن تری برای طراحی تابلو استفاده کنید.

ویژگی های یک تابلو مغازه خوب چیست؟

ترکیب رنگ مناسب

انتخاب ترکیب رنگ همانند طراحی تابلو اهمیت زیادی دارد. ترکیب رنگ مناسب کمک می ‌کند تابلو از نظر بصری اثر مثبتی بر نگرش مشتریان و رهگذران، داشته باشد. هر چقدر بتوانید در انتخاب طرح و رنگ موفق تر عمل کنید؛ تابلوی مذکور گیرایی بیشتری برای مخاطب، خواهد داشت.

نورپردازی تابلو

ممکن است تصور کنید وجود نورپردازی یک هزینه اضافی است که می تواند در آینده مصرف بی رویه انرژی را برای شما به دنبال داشته باشد، اما اینگونه نیست. نورپردازی باعث می ‌شود فروشگاه شما شب هنگام به خوبی بدرخشد و این درخشش برای شما قطعاً ارزشمند است. چرا که باعث می شود مشتریان بیشتری به سمت فروشگاه و مغازه شما آیند.

درج اطلاعات ضروری

مهمترین عنصری که در طراحی تابلوی فروشگاهی باید مد نظر قرار گیرد، نام فروشگاه است. پس از آن، باید اطلاعات دیگر مثل شماره تماس، لوگو، شعار تبلیغاتی و… هم روی تابلو، درج شود.

اخیراً در قسمت پایین تابلوها آدرس پیج فروشگاه در شبکه ‌های اجتماعی هم درج می گردد. چه بسا که خیلی از مشتریان ترجیح می دهند خریدهای خود را به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام دهند و این موضوع می‌ تواند کمک کند شما علاوه بر داشتن مشتریان حضوری، بتوانید فروش اینترنتی بالایی هم داشته باشید.

در این مقاله با ویژگی های یک تابلو فروشگاهی مناسب، آشنا شدید. اولین و مهمترین نکته ای که در طراحی تابلوهای فروشگاهی باید مد نظر قرار دهید؛ انتخاب نام فروشگاه است. نام فروشگاه به نوعی هویت کسب و کار شما را نشان می دهد. بر همین اساس توصیه می کنیم هرگز در انتخاب اسم مناسب، عجولانه تصمیم نگیرید.

سعی کنید یک اسم معنادار و البته تا حد امکان کوتاه برای فروشگاه خود، انتخاب کنید. چرا که اسامی کوتاه، بهتر در ذهن ها می مانند. نگاهی به برندهای بزرگ جهانی بیندازید. متوجه می شوید که اکثر صاحبان این برندها، یک نام بسیار کوتاه برای شهرت خود انتخاب کرده اند.

یکی از اقداماتی که برای داشتن تابلوی فروشگاهی باید انجام دهید؛ مراجعه به یک تابلوسازی معتبر است. شما هر چقدر هم روی طراحی تابلو سرمایه گذاری کنید؛ اگر تابلو از متریال باکیفیتی تهیه نشده باشد؛ نمی تواند برای شما جذب مشتری کند. چرا که تابلوی مذکور به محض اولین بارش باران دچار زنگ زدگی شده و یا در برابر نور شدید خورشید دچار رنگ پریدگی می شود. در چنین شرایطی چاره ای جز تعویض تابلو، نخواهید داشت. بنابراین منطقی است که کار ساخت تابلو را به بهترین تابلوساز، بسپارید.

ویژگی های یک تابلو مغازه خوب

سفارش تابلوی تبلیغاتی

اگر قصد دارید یک تابلو فروشگاهی منحصر به فرد و البته جذاب داشته باشید؛ توصیه می ‌کنیم قبل از هرچیز از نمونه کارهای ساخته شده توسط تابلوسازی ها، دیدن کنید. قطعاً این کار به شما در انتخاب بهترین و باتجربه ترین تابلوساز کمک می کند.

بهتر است در انتخاب تابلوساز حتماً وسواس و دقت لازم را داشته باشید. تابلوسازی که همراه با تابلوهای تولید شده ضمانت نامه معتبر هم به مشتری ارائه کند، قابل اطمینان است.

تابلوسازی نامور سابقه چندین ساله در زمینه طراحی و ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی داشته و می ‌تواند متناسب با بودجه مورد نظر شما، موقعیت نصب تابلو، مخاطبین تابلو و… یک تابلوی فروشگاهی مناسب، طراحی و پیاده سازی کند. خوشبختانه تیم تخصصی و حرفه ‌ای این تابلوسازی تا به امروز توانسته است انواع تابلوهای تبلیغاتی حتی نمونه های بسیار خاص و حرفه ‌ای را با بهترین متریال، تولید کند.

تمامی تابلوهای ساخته شده توسط تابلوسازی نامور، ضمانت نامه معتبر هم دارند. بنابراین خیال مشتری از بابت خدمات پس از فروش راحت است و در صورتی که آسیب یا خرابی احتمالی برای تابلو ایجاد شود می تواند روی بخش پشتیبانی مرکز تابلوسازی، حساب کند.

شما می توانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی؛ با کارشناسان مجموعه تابلو سازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)