برای خدمات تابلوسازی نمی توان قیمت مشخصی، اعلام کرد. چرا که این موضوع به موارد زیادی بستگی دارد. تابلویی که برای اماکن تجاری، فروشگاه ها و مغازه ها استفاده می شود؛ نرخ ثابتی نداشته و همین موضوع باعث سردرگمی افراد می‌ شود. اما در این مقاله قصد داریم عوامل موثر بر قیمت تابلو سازی را برای شما ذکر کنیم تا بتوانید یک انتخاب منطقی و درست، داشته باشید.

معمولا افرادی که به دنبال تابلوهای به صرفه و ارزان قیمت هستند، روی کیفیت تأکید زیادی ندارند. اما شما این اشتباه را نکنید. یک تابلوی تبلیغاتی باید کیفیت را در کنار یک قیمت منطقی و عادلانه، داشته باشد.

محاسبه قیمت تابلوی تبلیغاتی

معمولا تابلوهایی که به صورت حروف برجسته طراحی و تولید می ‌شوند؛ بر اساس فاکتورهای اصلی، قیمت گذاری خواهند شد. اولین فاکتور متراژ محیط است. در واقع هر چقدر حروف برجسته بیشتری برای طراحی تابلو استفاده شود، قیمت تمام شده آن بالاتر می رود. فاکتور مهم بعدی قطر قلم و یا برجستگی حروف است. هرچقدر حروف ضخامت پایین ‌تری داشته باشند؛ برای ساخت آن قیمت کمتری به مشتری، اعلام می گردد.

البته این موارد تنها فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت تابلوهای تبلیغاتی نیستند. موارد دیگر مثل کیفیت متریال استفاده شده، قطعات و تجهیزات مربوط به نورپردازی، تعداد لامپ های استفاده شده و… هم جزء مواردی است که تاثیر مستقیمی روی قیمت تابلو، می گذارد.

محاسبه قیمت تابلوی تبلیغاتی

کیفیت بیشتر، قیمت بالاتر!

این شعار تنها محدود به تابلوهای تبلیغاتی نبوده و تقریباً برای تمامی محصولات، صدق می کند. برای اینکه یک تابلوی باکیفیت داشته باشید؛ باید هزینه مربوط به استفاده از مواد اولیه باکیفیت را بپردازید.

برای اینکه بدانیم تابلویی که برای شما تولید شده است کیفیت مطلوب را دارد یا خیر، می بایست ضخامت لبه ‌های حروف برجسته روی تابلو را بررسی کنید. هر چه ضخامت لبه ها بالاتر باشد، استحکام تابلو بیشتر می شود. البته تا اندازه مشخصی می ‌توان به لبه ها ضخامت داد و این موضوع سلیقه ای نیست.

بیشتر بخوانید :  تابلو منو قیمت دیجیتالی

مورد دیگر برای ارزیابی کیفیت تابلو، بررسی رنگ استفاده شده می باشد. رنگ تابلو باید کاملا طبیعی بوده و احساس خوشایندی به بیننده، منتقل کند. اگر رنگ بی کیفیتی برای تابلو استفاده شده باشد، طی مدت زمان کوتاهی زیر نور آفتاب از بین می ‌رود و ظاهر تابلو را کاملاً خراب می کند.

پس همانطور که مشاهده کردید، کیفیت تابلو رابطه مستقیمی با ضخامت آن دارد. توصیه می ‌شود اگر اولین بار است قصد سفارش تابلو را دارید؛ به سراغ نوع باکیفیت آن بروید. در این صورت دردسرهای مربوط به دوباره کاری و تعویض تابلو را نخواهید داشت.

کیفیت بیشتر، قیمت بالاتر!

چه عواملی روی قیمت تابلو سازی تاثیرگذار است؟

عوامل مختلفی هستند که روی قیمت تابلو، تاثیر مستقیم می گذارند. آگاهی از این عوامل باعث می شود هنگام سفارش تابلو بتوانید با دید بازتری انتخاب خود را انجام دهید. برخی از مهمترین عوامل تاثیرگذار روی قیمت تابلو سازی عبارتند از:

نوع و برند لبه حروف

آنچه که روی قیمت تمام شده تابلوهای حروف برجسته تاثیر مستقیم دارد، جنس لبه حروف می باشد. معمولاً در اکثر این تابلوها از لوله های آلومینیومی برای این کار، استفاده می شود. این متریال متراژهای گوناگونی داشته و در رنگ های متنوعی در بازار، عرضه می گردد. هر چقدر میزان قطر این رول ها بالاتر بوده و از برندهای معتبری باشد، هزینه تابلو بالاتر می رود.

کیفیت نورپردازی

آنچه که برای اعمال نورپردازی تابلوهای تبلیغاتی نیاز است، شامل لامپ ها و بلوک های اس ام دی و ال ای دی می شود. لامپ های مذکور را می توان در دو نوع تک رنگ و فول کالر در بازار، پیدا کرد. لامپ هایی که جدیدا وارد این عرصه شده اند، کاملا ضد آب بوده و می توانند در تمامی محیط ها، استفاده شوند. بنابراین منطقی است که انواع جدید آن ها نسبت به انواع قبلی، قیمت بالاتری داشته باشد.

بیشتر بخوانید :  کارگاه تابلوسازی

انتظار می ‌رود برای اعمال نورپردازی از بهترین لامپ ها با طول عمر بالاتر، استفاده شود. چرا که در این صورت هیچ مشکلی برای نورپردازی و روشنایی تابلو، رخ نمی دهد.

چه عواملی روی قیمت تابلو سازی تاثیرگذار است؟

ضخامت ورق pvc

اگر قرار است از زیرساز پی وی سی برای تابلوی تبلیغاتی خود استفاده کنید؛ حتما باید به ضخامت آن، توجه داشته باشید. معمولا از ورق های پی وی سی با ضخامت تقریبی بین ۸ تا ۱۰ میلی متر برای این کار، استفاده می شود. هر چقدر ضخامت ورق از این میزان بالاتر باشد، قیمت تابلو نیز افزایش می ‌یابد.

منبع تغذیه

علاوه بر لامپ های باکیفیت که لازم است برای نورپردازی تابلو استفاده شوند، انتخاب منبع تغذیه هم اهمیت دارد. بدون وجود منبع تغذیه نمی توان برای تابلوها روشنایی ایجاد کرد. منبع تغذیه وظیفه تبدیل ولتاژ برق شهری به ۱۲ ولتی را دارد. منبع تغذیه را می ‌توان در برندهای مختلف در بازار پیدا کرد. هر چقدر کیفیت این قطعه الکترونیکی بالاتر باشد؛ هزینه مربوط به اعمال نورپردازی، بیشتر می شود.

گرافیک تابلو

تفاوت زیادی بین تابلوهایی با گرافیک ساده و تابلوهایی با گرافیک پیچیده، وجود دارد. تابلوهایی که گرافیک و طراحی منحصر به فردی دارند، می توانند چشم هر بیننده ای را به خود خیره کنند.

در ایجاد یک گرافیک زیبا عوامل زیادی دخیل می باشد. توجه به روانشناسی رنگ ها، استفاده از رنگ های مکمل یا در نظر گرفتن کنتراست رنگی برای جذابیت بیشتر تابلو از مواردی است که طراح یک مجموعه تابلوسازی باید به آن، توجه کافی داشته باشد.

گرافیک تابلو

کیفیت پلکسی گلاس

پلکسی گلاس از متریال های اساسی در صنعت تابلوسازی محسوب می ‌شود که به رنگ های متفاوتی در بازار، وجود دارد. جنس این متریال از پلاستیک بوده و کاملا مشابه با شیشه است. پلکسی گلاس برای تهیه حروف برجسته استفاده می شود. به این صورت که حروف با استفاده از دستگاه های لیزری برش داده شده و با ایجاد لبه دورتادور حروف؛ روی زیرساز انتخاب شده برای تابلو، سوار می شوند.

بیشتر بخوانید :  تابلو سازی و نکات طلایی در این صنعت

پلکسی گلاس در انداه های ۱ تا ۲۰ میلی متری در بازار عرضه می ‌شود و قیمت های متفاوتی هم دارد. در نهایت قیمت یک تابلوی ساخته شده با پلکسی گلاس به برند و نوع آن، بستگی دارد.

سفارش تابلو تبلیغاتی

در این مقاله حدودا با مهمترین عوامل تاثیرگذار روی قیمت تابلو سازی، آشنا شدید. با این حال هر کدام از تابلوسازان ممکن است قیمت های متفاوتی نسبت به طراحی و ساخت یک تابلو به مشتری، اعلام کنند. این مشتری است که با درایت و منطقی که دارد، می تواند تفاوت بین تابلوهای مختلف را تشخیص دهد.

اگر برای انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی مردد هستید و نمی‌ دانید در بین تنوع بی نظیر این محصولات به سراغ کدامیک بروید؛ پیشنهاد می کنیم با کارشناسان و مشاوران تابلوساز، مشورت کنید. کارشناسان تابلوساز سابقه چندین ساله در این زمینه داشته اند و می توانند متناسب با نیازی که دارید، بهترین نوع تابلوی تبلیغاتی را پیشنهاد دهند.

سعی کنید برای پرهیز از دوباره کاری و صرف هزینه های مازاد، برای سفارش تابلوی تبلیغاتی به سراغ محصولات باکیفیت بروید. همچنین از تابلوساز درخواست ضمانت نامه معتبر هم داشته باشید. در این صورت خیالتان از بابت خدمات پس از فروش تابلو، آسوده است.

به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی؛ می توانید با کارشناسان مجموعه تابلوسازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید. کارشناسان متناسب با جامعه هدف و همچنین بودجه ‌ای که برای سفارش تابلو در نظر گرفته اید، بهترین ها را به شما پیشنهاد می دهند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
به بالای صفحه بردن