تابلوهای فروشگاهی همان هایی هستند که سر درب انواع فروشگاه ها و مغازه ها، نصب شده اند و به نوعی معرف خدمات قابل ارائه آن فروشگاه می باشند. وجود تابلو فروشگاهی جذاب برای بحث بازاریابی و تبلیغات بسیار اهمیت دارد. چه بسا خیلی از مخاطبان و حتی عابرین پیاده تنها به واسطه همین تابلوهای نصب شده و برای خرید کالا، به یک فروشگاه مراجعه می کنند.

با استفاده از یک تابلوی فروشگاهی به راحتی و با هزینه نه چندان بالایی می توانید هر کسب و کاری که دارید، به دیگران معرفی کنید. البته هر چقدر در طراحی و ساخت تابلوی فروشگاهی خلاقیت بیشتری به خرج دهید، بازدهی بیشتری می گیرید. به همین دلیل در این مقاله سعی داریم نکاتی که برای ساخت تابلوهای فروشگاهی اهمیت دارد، ذکر کنیم.

موارد مهم در ساخت تابلوهای فروشگاهی

جذابیت حرف اول را برای تابلوهای فروشگاهی می زند. هر چقدر تابلوهایی که برای نصب سر درب فروشگاه ساخته می شود دارای جذابیت بیشتری باشد؛ به همان نسبت می تواند مشتریان بیشتری را به سمت آن فروشگاه، جذب کند.

جالب این است که اگر از اکثر افرادی که در خیابان ها در حال عبور و مرور هستند بپرسید که چه تعداد از این تابلو تبلیغاتی ها در ذهنشان مانده است، متوجه می شوید که نهایتا دو یا سه عدد از این تابلوها را توانسته اند به ذهن بسپارند. بنابراین آنچه که در طراحی و ساخت تابلوهای فروشگاهی اهمیت دارد، ماندگار شدن در ذهن مخاطب است.

موارد مهم در ساخت تابلوهای فروشگاهی

افراد ناخودآگاه جذب تابلوهایی می شوند که به نوعی القا کننده هیجان، شادی و خلاقیت باشد. تکرار در تابلوهای فروشگاهی اصلا برای مخاطب خوشایند نیست و اکثر صاحبان فروشگاه ها به این موضوع واقف هستند. به صورتی که شاهد هستیم در سال های اخیر تنوع بی نظیری در ساخت تابلوهای فروشگاهی، صورت گرفته است.

خلاقیت را معمولا می توان در بخش طراحی، روی تابلو اعمال کرد. هر چقدر طرح تابلو منحصر به فردتر و خلاقانه تر باشد، تاثیر مثبتی در جذب مشتری و سودآوری بیشتر دارد.

بیشتر بخوانید :  تابلو دفتر پیشخوان خدمات دولت و مدل های مختلف جهت سفارش آن

اما بپردازیم به بخش های اساسی و مهم تابلوهای فروشگاهی

  • لوگوی فروشگاه یا مغازه
  • رنگ پس زمینه
  • نام تجاری و یا برند مغازه و فروشگاه
  • شماره تلفن و یا آدرس شعبه های مختلف

موفقیت آمیز بودن تابلوه مغازه تا حد زیادی به طراحی اولیه آن، برمی گردد. به طوری که امروزه در سراسر دنیا ارزش بالایی برای طراحان ماهر در نظر می گیرند. زیرا داشتن ایده و طرح اولیه درست و خلاقانه می تواند باعث ارتباط هر چه بیشتر تابلوی فروشگاه شما با مخاطبانتان شود.

بسیاری از تابلوهایی که برای فروشگاه و مغازه تهیه شده اند؛ نه تنها هیچ جذابیتی ندارند، بلکه چهره آن فروشگاه را بسیار زشت جلوه می دهند. چنین تابلوهایی برای یک شهر حتی آلودگی های دیداری تولید می کنند. استفاده از اشکال و طرح های تکراری، مرتبط نبودن نوع کسب و کار با المان های استفاده شده در طراحی تابلو و عدم وجود شعار تبلیغاتی جذاب، همگی در به وجود آمدن یک تابلوی نامناسب، موثر هستند.

برای درک بهتر این موضوع بد نیست کمی با تبلیغات محیطی و اهمیت آن، آشنا شویم.

اما بپردازیم به بخش های اساسی و مهم تابلوهای فروشگاهی

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی در حقیقت شامل تبلیغاتی می شود که در داخل یک شهر انجام می شوند. انواع بنرها، تراکت هایی که روی دیوارها نصب می شوند، بیلبوردهای موجود در بزرگراه ها، تابلوهای فروشگاهی و در واقع هر چیزی که بتواند نظر مردم را در سطح شهر جلب کند، در زمره تبلیغات محیطی قرار می گیرند.

از تاثیر فزاینده تبلیغات محیطی نمی توان چشم پوشی کرد. به طوری که تاثیر آن در جذب مشتری بر همگان شناخته شده است. این شیوه تبلیغاتی همچنین می تواند روی آگاهی بخشیدن به مخاطبان نقش داشته باشد. البته برای آنکه بتوانید این کار را به بهترین نحو ممکن انجام دهید؛ می بایست برخی از فاکتورهای اساسی آن را مد نظر قرار دهید.

بیشتر بخوانید :  اهمیت مکان مناسب برای نصب تابلو تبلیغاتی

به عنوان مثال، بهتر است مکانی را برای انجام تبلیغات محیطی خود انتخاب کنید که جزء مکان های بسیار پرتردد باشد. در این صورت می توانید این اطمینان را داشته باشید که درصد بالایی از افراد، تبلیغ شما را مشاهده می کنند.

موضوع مهم دیگر، انتخاب طراح است. سعی کنید برای انجام تبلیغات محیطی حتما به سراغ یک طراح حرفه ای و باتجربه بروید. اگر چنین شخصی را سراغ ندارید، بهتر است  از شرکت های تبلیغاتی شناخته شده، کمک بگیرید. تابلوسازی نامور با سابقه درخشانی که در امر تابلوسازی دارد؛ می تواند به شما در انتخاب طرح مناسب و خلاقانه کمک کند.

خوشبختانه طراحان بسیار حرفه ای در این مجموعه تابلوسازی مشغول به فعالیت هستند که می توانید از ایده های آنان، برای داشتن یک تابلوی تبلیغاتی زیبا و منحصر به فرد، استفاده کنید. طراح تابلوساز علاوه بر انتخاب طرح، می تواند پیشنهادات خوبی برای انتخاب ترکیب رنگ تابلو هم داشته باشد.


تبلیغات محیطی چیست؟

ساخت تابلوهای فروشگاهی جذاب به چه صورت است؟

برای اینکه یک تابلو فروشگاهی جذاب داشته باشید؛ در وهله اول باید به یک تابلوسازی مراجعه کرده و فهرستی از نیازهای خود را به اطلاع کارشناس تابلوساز، برسانید. این کار معمولا در جلسات مشاوره ای که بین شما و کارشناسان برگزار می گردد، قابل انجام است.

کارشناس تابلوساز پس از نیازسنجی از شما به عنوان مشتری؛ پیشنهاداتی برای طراحی و ساخت تابلو فروشگاهی جذاب می دهد. پس از آن، طرح اولیه توسط طراح و با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری، طراحی شده و در اختیارتان قرار می گیرد. اگر هیچ اشکال و ایرادی به طرح وارد نبود، تابلو برای طی مسیر ساخت، به مراحل بعدی می رود.

خوشبختانه در تمامی مراحل ساخت تابلو فروشگاهی؛ نظر و سلیقه شما به عنوان مشتری، دخیل می باشد. اصلا نگران هزینه های مربوط به ساخت تابلو نباشید. هزینه ای که برای این کار می پردازید، در مقابل سایر روش های تبلیغاتی ناچیز می باشد. علاوه بر این، معمولا کارشناسان تابلوساز متناسب با بودجه ای که دارید، کار ساخت تابلوی تبلیغاتی را آغاز می کنند.

بیشتر بخوانید :  معرفی انواع تابلو های اداری

ساخت تابلوهای فروشگاهی به چه صورت است؟

سفارش تابلوی تبلیغاتی

مجموعه تابلوسازی نامور یکی از شناخته شده ترین تابلوسازی های موجود در تهران و کشور است که راز موفقیت خود را استفاده از بهترین متریال موجود در بازار برای ساخت تابلو می داند. خوشبختانه امکان ساخت انواع تابلوی فروشگاهی توسط این مجموعه، وجود دارد و شما می توانید با هر سطح بودجه ای که هستید، یکی از تابلوها را انتخاب کنید.

استفاده از بهترین و باکیفیت ترین متریال موجود در بازار و همچنین استفاده از طراحی های چشمگیر و جذاب در تابلوهای تبلیغاتی از افتخارات مجموعه تابلوسازی نامور می باشد.

اگر برای ساخت تابلو فروشگاهی جذاب به دنبال یک تابلوسازی معتبر هستید؛ می توانید به این مجموعه، اعتماد کنید. چرا که پس از ساخت تابلو و تحویل آن به مشتری، ضمانت نامه معتبر هم ارائه می کنند. این موضوع نشان از کیفیت تابلو دارد. بنابراین شما به عنوان مشتری هیچ نگرانی از بابت خدمات پس از فروش، نخواهید داشت.

تابلوسازی نامور با داشتن یک تیم تخصصی قادر است هر نوع تابلوی تبلیغاتی مثل تابلو چلنیوم، تابلو کامپوزیت، لایت باکس های تبلیغاتی، تابلو لاسوگاسی، تابلو ترمووود، تابلو فلکسی و هر نوع دیگری از تابلوهای تبلیغاتی را با سرعت و دقت بالا، طراحی و تولید کند.

به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی؛ می توانید با کارشناسان مجموعه تابلوسازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید. کارشناسان تابلوساز بر اساس سلیقه و بودجه شما، بهترین و مناسب ترین تابلو را پیشنهاد می دهند.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
به بالای صفحه بردن