اگر به دنبال راهی برای جلب توجه بیشتر و یا معرفی برند خود هستید؛ به شما پیشنهاد می ‌کنیم به دنبال تابلوهای منحصر به فرد بروید. یکی از بهترین و مناسب ترین تابلوها در این زمینه، تابلو لایت باکس است. در واقع  شما با داشتن یک لایت باکس تبلیغاتی با یک طرح زیبا و خلاقانه؛ می توانید به راحتی برند، پیام و لوگوی تجاری خود را در داخل و خارج از مغازه و فروشگاه، به نمایش بگذارید.

لایت باکس ها بسته به مکانی که قرار است در آنجا نصب شوند، به انواع مختلفی مثل یک طرفه، دوطرفه، ایستاده، آویز و… طراحی می شوند. اما نکاتی وجود دارد که بهتر است به هنگام سفارش تابلو لایت باکس، مد نظر قرار دهید.

آشنایی با تابلوهای لایت باکس

اگر کمی تیزبینانه تر اطراف خود را نگاه کنید؛ متوجه می شوید که در یک مجتمع تجاری و یا یک مرکز پزشکی لایت باکس های زیادی قرار دارد. تابلوهای لایت باکس بیشتر به دلیل نورانی بودن مشهور شده اند. در واقع زمانی که یک تابلو لایت باکس را در یک مکان نسبتا تاریکی قرار دهید؛ یک کنتراست نوری بین تابلو و فضا ایجاد می ‌شود.

در حقیقت به واسطه نور خیره کننده لایت باکس هاست که توانسته اند در زمینه جذب مشتری و بازاریابی، موفق عمل کنند. اما بپردازیم به نحوه طراحی و ساخت لایت باکس.

آشنایی با تابلوهای لایت باکس

در ابتدا طرح پیشنهادی مشتری توسط طراح بازبینی شده و در صورتی که هیچ ایراد خاصی نداشته باشد، به مرحله تولید می رود. در مرحله تولید طرح مورد نظر با کیفیت بالایی به چاپ می‌ رسد. طرح چاپ شده درون جعبه هایی که معمولا از جنس آلومینیوم هستند قرار گرفته و نورپردازی برای آن، انجام می شود.

مزیت بزرگی که لایت باکس ها دارند این است که می توان با یک بار هزینه، به دفعات و با طرح های مختلف از آن استفاده کرد. به این صورت که قاب دور لایت باکس باز شده و طرح درون آن، به راحتی تعویض می گردد.

کاربرد لایت باکس های تبلیغاتی

از این تابلوها بیشتر در مکان های پرتردد استفاده می شود. اگر به محیط پیرامون خود دقت کرده باشید، نمونه هایی از لایت باکس ها را روی دیوار بیرونی موسسات تجاری، ساختمان های شرکتی و از این دست مراکز حتماً دیده اید. علاوه بر این، لایت باکس ها در فرودگاه ها به عنوان تابلو اعلانات و یا تابلوی تبلیغاتی هم وجود دارند.

بیشتر بخوانید :  موکاپ در تابلو سازی چیست؟

البته که استفاده از لایت باکس ها به همین مکان ها محدود نمی شود. از این تابلوهای پرطرفدار می ‌توان به عنوان منوی غذایی رستوران ها، استفاده کرد. علاوه بر این، در ایستگاه های قطار و مترو هم از این تابلو برای نمایش اعلانات و تبلیغ، استفاده می شود.

اما چه دلیلی باعث شده است که افراد به سمت تابلوهای لایت باکس بروند. اولین و مهمترین چیزی که لایت باکس ها را از سایر تابلوهای تبلیغاتی متمایز کرده است، نورپردازی بسیار زیبای آن‌ها می باشد که در مکان های تاریک و مخصوصا به هنگام شب، باعث جلب توجه نگاه مخاطب می گردد.

مصرف انرژی قابل قبول، ماندگاری و طول عمر بالای تابلو، امنیت تابلو با توجه به محل نصب، راحت بودن نصب تابلوهای لایت باکس به دلیل سبک بودن و سازگاری بالایی که این تابلوها با محیط زیست دارند، آن ها را در بین مخاطبین محبوب ساخته است.

کاربرد لایت باکس های تبلیغاتی

۱۰ نکته ای که قبل از سفارش تابلو لایت باکس باید به آن توجه کنید

برای سفارش هر نوع تابلوی تبلیغاتی نکاتی وجود دارد که اگر آن ها را مد نظر قرار دهید، می توانید یک تابلوی مناسب، زیبا و مدرن، داشته باشید. نکاتی که به هنگام سفارش و خرید لایت باکس لازم است در نظر داشته باشید، شامل موارد زیر می شود:

1. رجوع به شرکت های معتبر تابلو سازی

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید خرید از شرکت های معتبر و باتجربه است. چرا که یک تابلوی تبلیغاتی تنها در صورتی می تواند برای شما جذب مشتری و فروش بالا داشته باشد، که توسط افراد متخصص و ماهر طراحی و تولید شود. هر گونه اشتباه و خطا در روند ساخت تابلوهای تبلیغاتی، منجر به ایجاد خسارت برای مشتری خواهد شد.

بیشتر بخوانید :  انواع اس ام دی در تابلو سازی
2. توجه به کیفیت متریال به کار رفته در ساخت تابلو

حتما به این نکته توجه داشته باشید که اگر از متریال بی کیفیتی برای ساخت تابلو استفاده کنید، دیر یا زود شاهد خرابی آن خواهید بود. بنابراین منطقی است که به واسطه هزینه ‌ای که صرف طراحی و ساخت تابلو می‌ شود، حتماً از مواد اولیه باکیفیتی استفاده شود تا تابلو در دراز مدت و در مواجهه با شرایط محیطی متفاوت، دچار آسیب خرابی نگردد.

3. توجه به کیفیت چاپ

شاید تصور کنید این موضوع چندان اهمیت نداشته باشد اما این طور نیست. حداقل در تابلوهای لایت باکس کیفیت چاپ مسئله مهمی است. چرا که به واسطه نورپردازی خاصی که این تابلوها دارند اگر طرح انتخابی کیفیت چاپ قابل قبولی نداشته باشد، تابلو نمی تواند آن طور که باید و شاید کار تبلیغات را انجام دهد. در واقع هر چقدر کیفیت تابلو لایت باکس بیشتر باشد؛ در جذب مخاطب و معرفی برند تجاری، موفق تر خواهد بود.

4. در نظر گرفتن قیمت

لایت باکسی که سفارش می دهید می بایست از نظر هزینه مقرون به صرفه و منطقی باشد. قرار نیست تابلویی که سفارش می دهید، هزینه بالا و کیفیت پایینی داشته باشد. در واقع شما به نسبت بودجه‌ ای که برای طراحی و ساخت تابلو پرداخت می ‌کنید، می ‌‌بایست یک تابلوی باکیفیت داشته باشید.

۱۰ نکته ای که قبل از سفارش تابلو لایت باکس باید به آن توجه کنید

5. در نظر گرفتن ابعاد تابلو

خوشبختانه لایت باکس ها قابل پیاده سازی در هر اندازه ای می باشند. حتی می توانید این تابلوهای درخشان را به صورت دوطرفه هم طراحی کنید. نحوه نصب تابلو بیشتر به ابعاد آن، بستگی دارد. تابلوهای لایت باکس می ‌توانند به صورت آویز، ایستاده و یا دیواری، نصب شوند.

6. در نظر گرفتن نورپردازی

اگر قرار است در تمامی ساعات شبانه روز، تابلوی تبلیغاتی برند تجاری و یا خدمات قابل ارائه شما را در معرض دید مشتریان قرار دهد، بهتر است یک نورپردازی زیبا و خلاقانه برای آن در نظر بگیرید. لایت باکس ها به نوعی خود منبع نور هستند. به این ترتیب می توانید این اطمینان را داشته باشید که حتی به هنگام شب و در مکان های کم نور هم بتواند به راحتی نگاه مخاطبان را جلب کند.

بیشتر بخوانید :  مرکز ساخت تابلو چلنیوم
7. انتخاب نوع لایت باکس

تابلوهای لایت باکس انواع مختلفی دارند و می‌ توانند به صورت یک طرفه یا دو طرفه باشند. اگر کسب و کاری دارید که درست در مرکز شهر و در مکان های پرتردد واقع شده است، داشتن یک لایت باکس دو طرفه می تواند کارساز باشد.

8. امکان استفاده مجدد از لایت باکس

زمانی که مزایای تابلوهای تبلیغاتی را بررسی می ‌کنید؛ این موضوع در نظر بگیرید که می توانید از لایت باکس های تبلیغاتی به دفعات و با طرح های مختلف، استفاده کنید. بنابراین حتماً از تابلوساز بخواهید قاب اطراف این تابلو را به گونه ای قرار دهد که به راحتی قابلیت باز شدن داشته باشد.

امکان استفاده مجدد از لایت باکس

9. توجه به طراحی تابلو

انتخاب رنگ، فونت و طرح یک تابلو لایت باکس موضوع مهمی است که معمولاً به طراح مجموعه تابلوسازی سپرده می شود. برای اینکه تابلو لایت باکس بتواند بیشترین اثرگذاری را روی مخاطب بگذارد، طرح تابلو می ‌بایست تا حد امکان خلاقانه و زیبا باشد.

10. توجه به خدمات پس از فروش

حتی اگر برای ساخت لایت باکس تبلیغاتی به بهترین تابلوسازی شهر هم مراجعه می کنید؛ باید خدمات پس از فروش آن را در نظر بگیرید. چرا که در هر صورت احتمال آسیب به تابلو وجود دارد. این موضوع که خدمات پس از فروش خوبی برای تابلو وجود داشته باشد و تابلو شامل گارانتی و ضمانت هم باشد، اهمیت زیادی دارد.

در این مقاله با مهمترین نکات برای سفارش تابلو لایت باکس، آشنا شدید. اگر قصدتان برای سفارش تابلو لایت باکس جدی است، پیشنهاد می کنیم قبل از هر چیز به یک تابلوسازی معتبر رجوع کنید.

تابلوسازی نامور سال هاست کار طراحی و ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی را انجام می دهد و در این کار مهارت لازم را دارا می باشد. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در مورد انتخاب تابلوی تبلیغاتی؛ با کارشناسان تابلوساز از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
به بالای صفحه بردن