۰۲۱-5۷۹۹۶

021-44860911

انواع تابلو فرودگاهی

تابلوی فرودگاه از ضروری ترین ابزارهای فرودگاه ها هستند. فرودگاه های سراسر جهان چه فرودگاه های داخلی و چه بین المللی، همگی نیازمند تعداد زیادی از تابلوهایی هستند که به وسیله آن، مردم از سردرگمی نجات پیدا کرده و به درستی راه خود را بیابند.

حتی اگر بارها برای سفر به شهرها و کشورهای مختلف، به یک فرودگاه مراجعه کنید، مانند روز اولی که به آن جا آمده اید، نیاز دارید تا از طریق تابلو مسیر خود را انتخاب کنید. چرا که گاهی ممکن است مکان بخش های مختلف تغییر کند که فقط از طریق تابلوها قابل مشاهده است.

تابلو برای فرودگاه

از طرفی دیگر فرودگاه ها فضاهای بسیار بزرگی هستند که قطعاً اگر با مهارت خواندن تابلوها آشنا نباشید نمی توانید مسیر درست خود را پیدا کنید و اشتباهاً به قسمت های دیگر می روید. بنابراین باید گفت که تابلوهای فرودگاه، ضروری ترین ابزاری هستند که باید در تمامی قسمت ها نصب شوند، زیرا فرودگاه بدون این تابلوها عملکرد خود را از دست می دهد.

نحوه راهنمایی مردم در فرودگاه

در هر فرودگاهی باید افرادی وجود داشته باشند که مردم را راهنمایی کنند. گاهی فضایی نیز برای آن ها در بخش اطلاعات فرودگاه در نظر می گیرند. اما اگر کارمندانی که مسئول راهنمایی مسافران هستند در پست خود مستقر نباشند، آنگاه باید چه کرد؟ در چنین شرایطی باید به تابلوها رجوع کنید.

تابلوهای فرودگاه مانند یک شیء بی جان و بی تحرکی هستند که وقتی در بخش های مختلف نصب می گردنند مانند یک بلندگوی راهنما مردم را در فضای گسترده فرودگاه ها یاری خواهند کرد. زمانی که برای بار اول به یک فرودگاه وارد شوید، حتماً احساس سردرگمی و ترس در شما به وجود خواهد آمد.

در چنین شرایطی اگر شخصی را نیابید که شما را راهنمایی کند که باید کجا بروید و چه کارهایی انجام دهید، فقط تابلوهای راهنما این کار را انجام خواهند داد. این تابلوها از بخش ورودی فرودگاه، تا زمانی که سوار هواپیما شوید شما را همراهی می کنند، تا به موقع تشریفات ورود به هواپیما را انجام داده و پرواز خود را از دست ندهید.

تابلو فرودگاه در تابلوسازی

با توجه به تعاریفی که از تابلوهای فرودگاهی انجام شد، این وسیله، در تابلو سازی حوزه جدایی را به خود اختصاص داده اند. در تابلو سازی، ساخت تابلو فرودگاه از تابلو مغازه یا تابلو فروشگاه کاملاً متفاوت است. بنابراین طراحی، ساخت و نصب این تابلو، باید توسط افراد مجرب و متخصص این حوزه انجام شود.

تابلو فرودگاهی در چند مورد خاص با تابلوهای تبلیغاتی و سایرتابلوها تفاوت دارد. بخشی از تفاوت مربوط به بخش طراحی می باشد و بخش دیگر آن در قسمت ساخت و مواد سازنده تابلو، متفاوت است. با شناسایی این موارد می توانید درک بهتری از ساخت تابلو فرودگاه در تابلوسازی داشته باشید.

تابلو فرودگاه

طراحی تابلوهای فرودگاهی

در بخش طراحی یک تفاوت بزرگ و چشمگیر نسبت به دیگر تابلوها وجود دارد. تابلوهای فرودگاهی عملاً نیازی به طراحی خاصی ندارند. اما این جمله به چه معنا است؟ اگر نگاهی به تابلوهای فرودگاهی انداخته باشید، مشاهده می کنید که اکثر این تابلوها، به نوعی شبیه به تابلوهای راهنمایی در مکان های عمومی هستند.

نشانه هایی که در هر تابلو استفاده می شود باید در سراسر جهان باید یکسان باشد، تا به این ترتیب تمام مردم دنیا به هر کشوری که سفر می کنند از طریق این تابلوها متوجه شوند که باید چه کارهایی انجام دهند. بنابراین همه چیز از قبل طراحی شده است و فقط باید در تابلو جای گذاری شود.

کلمات و حروف تابلو

در تابلوهای فرودگاهی موضوعی به نام طراحی حروف و کلمات وجود ندارد. همه فونت ها از قبل مشخص است و باید همان فونت حروف، مورد استفاده قرار گیرد. به علاوه اینکه تمامی کلمات و جملاتی که به فارسی یا هر زبان دیگری نوشته می شود می بایست حتماً معادل انگلیسی آن نیز در تابلو فرودگاه ذکر گردد.

انتخاب رنگ تابلو فرودگاهی

برای طراحی تابلوهای دیگر می توانید جسورانه و بی پروا از هر رنگی استفاده کنید. اما در فرودگاه تنها مجاز به استفاده از چند رنگ مشخص هستید. در واقع برای تابلوهای راهنمایی در سراسر جهان یک تعریف مشخص وجود دارد که تابلوهای فرودگاهی هم باید از استانداردهای آن پیروی کنند. این رنگ ها معمولاً شامل رنگ آبی، سبز، مشکلی و سفید هستند.

تابلو برای فرودگاه

انتخاب نوع تابلو فرودگاهی

در این تابلوها انتخاب های محدودی برای جنس تابلو وجود دارد. به طور کلی تابلو لایت باکس، تابلو حروف برجسته و تابلو چلنیوم در ساخت تابلو استفاده می شود. به علاوه اینکه برای ساخت تابلو فرودگاه، ابعاد آن از قبل مشخص و تعیین شده است.

انواع تابلو فرودگاه را بشناسید

تابلوهایی که در فرودگاه ها نصب می شوند هر کدام در یک دسته بندی خاصی قرار می گیرند، که این دسته بندی بر اساس عملکرد آنها تعیین می شود. از زمانی که وارد این فضا می شوید تا وقتی که به هواپیما برسید، چندین نوع تابلو، شما را همراهی خواهند کرد.

با شناختن انواع تابلو فرودگاه، بدون استرس می توانید کارهای خود را انجام دهید.

تابلوهای ورود و خروج

اولین تابلویی که بعد از ورود به مجموعه فرودگاه با آن روبرو می شوید تابلو نشان دهنده مسیرهای ورودی و خروجی است. وقتی به وسیله این تابلو به فضای داخلی وارد می شوید، نیز مسیر پروازهای ورودی و خروجی به وسیله تابلو ورود و خروج، مشخص شده است و در نهایت که از هواپیما خارج شوید نیز، توسط همین تابلو به خارج از فضای فرودگاه راهنمایی می شوید.

تابلو اعلانات فرودگاه

تابلو اعلانات فرودگاه نشان دهنده تغییرات و اتفاقاتی است که در این فضا اتفاق می افتد. تمامی پروازها و زمان حرکت و یا فرود آن توسط این تابلو به مردم نشان داده می شود. این تابلوها اغلب در ابعاد بزرگ در قسمتی که برای همه مردم به راحتی قابل دید هستند، نصب می شوند.

تابلو راهنمای طبقات

از آنجایی که فرودگاه ها ممکن است به صورت چند طبقه ساخته شوند، قطعاً شما از فضاهای موجود در هر طبقه اطلاعی ندارید، به همین دلیل توسط تابلوهای راهنمای طبقات می توان اطلاعات هر طبقه و بخش هایی که در آن قرار دارد را بررسی کرد.

تابلو راهنمای خدمات فرودگاهی

در فرودگاه، خدمات گوناگونی به مسافران ارائه می شود. این خدمات شامل، امانت بار، بسته بندی بار، خدمات فریت و کارگو و… است که در داخل فرودگاه، برای مسافران انجام می شود. به وسیله تابلوهای راهنما می توان مکان هر یک را پیدا کرد.

تابلو فرودگاه

تابلوهای بخش دریافت کارت پرواز

زمانی که وسایل شما چک شده و وارد بخش دریافت کارت پرواز می شوید، فقط به وسیله تابلوهای این بخش می‌توانید به سمت ایرلاین مورد نظر خود بروید، و مدارکتان را برای دریافت کار پرواز ارائه دهید. در این قسمت، مجموعه ای از شرکت های هواپیمایی کنار یکدیگر قرار گرفته اند و اگر تابلو نداشته باشند باعث سردرگمی مسافران می شوند.

تابلو راهنمای گیت ها

همانطور که می دانید از زمانی که وارد فرودگاه می شوید تا زمان سوار شدن به هواپیما، می بایست از چندین گیت مختلف عبور کنید و وسایل و مدارک شما چک شود. تابلو راهنمای گیت به شما کمک می کنند که به ترتیب هر بخشی که باید به آن مراجعه کنید، را بیابید.

تابلو فضاهای رفاهی

در تمامی فرودگاه ها، فضاهای رفاهی و تفریحی برای مسافران طراحی و تعبیه می شود. این فضاها شامل کافی شاپ و رستوران، مساجد، مکان های استراحت، مغازه ها و فروشگاه ها، سرویس های بهداشتی و… هستند. برای مراجعه به هر بخش باید از تابلو راهنمای فضاهای تفریحی و رفاهی استفاده کنید.

تابلو های تبلیغاتی در فرودگاه ها

از آنجایی که فرودگاه یک فضای شلوغ و پر رفت و آمد است، یک مکان مناسب برای تبلیغات در حوزه محصولات و کالاها و کسب وکار می باشد. از این رو تابلوهای تبلیغاتی یکی از ابزارهایی هستند، که حتماً در بخش های مختلف نصب می گردد.

برای نصب تابلو تبلیغاتی در فرودگاه، باید از تابلوهایی استفاده کرد که با فضای داخلی سازگاری داشته باشد و برای مردم جذاب به نظر برسد. بنابراین در این بخش چند نوع از تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده در فرودگاه ها را معرفی می کنیم.

لایت باکس در فرودگاه

عمده تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده در فرودگاه، به صورت لایت باکس ساخته شده اند. لایت باکس ها به دلیل قابلیت نصب در فضاهای پرتردد، برای فرودگاه مناسب می باشند. معمولاً از این تابلو برای تبلیغ برندهای پوشاک و برندهای غذایی استفاده می شود.

همچنین کسب و کارهایی که مستقیماً با مسافران هواپیما در ارتباط هستند، مانند شرکت های فریت بار هوایی، می توانند از طریق لایت باکس در فرودگاه، شغل و فعالیت خود را به مسافران معرفی کنند. چرا که اکثر مشتری آنان، در این فضای فرودگاه قرار داشته و در حال رفت و آمد هستند.

لایت باکس های فریم لس، ایستاده و دو طرفه در فرودگاه

خوشبختانه فضا فرودگاه به گونه ای است که می توان از انواع لایت باکس در آن استفاده کرد. تابلو لایت باکس فریم لس و لایت باکس آلومینیومی برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی بزرگ استفاده می شوند. از لایت باکس ایستاده می‌توان برای تبلیغ برندها و مشاغل استفاده کرد. همچنین تابلو لایت باکس دو طرفه در تابلوهای فرودگاهی و راهنمای فرودگاه کاربرد دارند.

تابلو حروف برجسته و چلنیوم در فرودگاه

یکی دیگر از تابلوهای مورد استفاده در فضای فرودگاه، تابلو حروف برجسته و تابلو چلنیوم است. اگرچه از آن ها برای ساخت تابلو تبلیغاتی استفاده می شود، اما در ساخت تابلو فرودگاه، تابلو راهنمای طبقات، قسمت های رفاهی، خدمات فرودگاه و… نیز، از حروف برجسته استفاده می شود.

البته در مجموع تابلو حروف برجسته پلکسی و فلزی به مراتب کاربرد بیشتری در تابلو فرودگاه دارند. همچنین قابلیت نصب بر روی انواع زمینه ها، باعث می شود تا در تمامی بخش های فرودگاه، هم داخل و هم خارج فضا مورد استفاده قرار گیرند.

پیمایش به بالا
عضویت در خبرنامه

از تخفیف ها و جدیدترین ها با خبر شوید!

ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: