تابلو لاسوگاسی و متریال های کاربردی در ساخت

اگر نگاهی به اطراف خود بیندازید؛ متوجه وجود تابلوهای تبلیغاتی مدرن می شوید. تابلوهایی که با استفاده از نورپردازی های جالب توجه توانسته اند در صنعت تبلیغات گام مهمی بردارند. یکی از تابلوهایی که اخیراً وارد این صنعت شده است؛ تابلوی لاسوگاسی است. از اسم این تابلو می توان به این موضوع پی برد که اولین بار در شهر لاس وگاس ایالات متحده آمریکا، تولید و استفاده شده است. اما تابلو لاسوگاسی چگونه طراحی و ساخته می شود؟! در ادامه با ما همراه باشید تا با روند ساخت این تابلوهای مدرن و زیبا، آشنا شوید.

تابلو لاسوگاسی چیست؟

به زبان ساده تابلوهای لاسوگاسی نوعی از تابلوهای تبلیغاتی ازنوع حروف برجسته هستند. این تابلوها اصالتاً برای ایالت آمریکا و شهر لاس وگاس است. زمانی که این تابلو با استقبال زیادی روبرو شد؛ کم کم به دیگر کشورها و مناطق، راه پیدا کرد. یکی از دلایل محبوبیت تابلو لاسوگاسی، نوع نورپردازی خاص آن است. برای این کار از لامپ های ال ای دی و اس ام دی استفاده می شود. این گونه لامپ ها بسیار ظریف و ریز هستند.

ویژگی اصلی تابلوهای لاس وگاسی ضخامت بالای حروف آن است. همین ضخامت بالا به همراه نورپردازی است که باعث می شود نظر رهگذران به تابلو، جلب شود.

تابلو لاسوگاسی چیست؟

نحوه طراحی و اجرای تابلوهای لاسوگاسی

تابلوسازان برای طراحی تابلوهای لاسوگاسی ابتدا اندازه دقیق تابلو را به دست می آورند. به این صورت که طول و عرض تابلو را مشخص کرده و با استفاده از نرم افزارهای طراحی، طرح مورد نظر تابلو را مشخص می کنند. یکی از مهم ترین نرم افزارها برای این کار، کورل (Corel) می باشد. در این نرم افزار علاوه بر طرح اصلی، می توان فواصل بین لامپ ها و تعداد آن ها را هم به راحتی، مشخص کرد.

پس از طراحی نوبت به انتخاب متریال می‌ رسد. معمولا برای ساخت تابلو لاسوگاسی از ورق آهن و استیل ضد زنگ ۶/. تا ۱ میلی متری، استفاده می شود.

در مرحله برش از دستگاه های سی ان سی استفاده می شود. همچنین لبه کار به صورت یک تکه فلزی یا استیل با ضخامت های متفاوت متناسب با سلیقه و نظر مشتری، برش داده می شود.

نورپردازی جزء مراحل پایانی طراحی و ساخت تابلوهای لاسوگاسی است. برای این کار سرپیچ ها در مکان های از پیش تعیین شده قرار گرفته و لامپ ها روی هر کدام از سرپیچ ها، بسته می شوند. برای زیرساز حروف مطابق سلیقه مشتری می توان از ورق های پی وی سی و یا کامپوزیت، استفاده کرد.

سوراخ هایی که در بخش رویه کار و روی حروف برجسته تعبیه می ‌شود، باعث ایجاد نورپردازی خاص این تابلوها شده است. جالب است بدانید تابلوهای لاسوگاسی در ابتدا رنگ آمیزی نمی شدند و به صورت یک تابلوی زنگ زده به کار می رفتند. به این صورت که هر چقدر میزان زنگ زدگی آهن استفاده شده در ساخت تابلو بیشتر بود؛ در واقع تابلوی لاسوگاسی زیبایی بیشتری داشت. اما در سال ‌های اخیر برخی از تابلوسازان به این نتیجه رسیدند که می ‌توانند ورقه های استفاده شده در ساخت تابلوی لاسوگاسی را در رنگ های مختلف، رنگ آمیزی کنند. بنابراین حروف لاسوگاسی مشکی، زرد، قرمز و دیگر رنگ ها به سرعت تولید شدند.

نحوه طراحی و اجرای تابلوهای لاسوگاسی

متریال های کاربردی در ساخت تابلو لاسوگاسی کدامند؟

حروف برجسته تابلو لاسوگاسی را می توان در انواع مختلف، پیاده سازی کرد. البته که پرطرفدارترین نوع حروف برجسته لاسوگاسی همان حالت زنگ زده و پتینه روی حروف است. این نمونه بیشترین میزان نوردهی را داشته و باعث روشنایی بیشتر تابلو می گردد.

مزایای استفاده از تابلوی لاسوگاسی

اما استفاده از تابلوی لاسوگاسی چه مزایایی دارد؟ مهمترین وجه تمایز این تابلو با سایر تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته مثل چلنیوم، استیل و… شکل متفاوت نوردهی در آن است. به این صورت که این تابلو به واسطه نورپردازی زیبایی که دارد، جذابیت زیادی پیدا کرده است.

درساخت تابلوهای لاسوگاسی می توان هر گونه نماد و شکل را به شیوه‌ ای متفاوت، پیاده‌ سازی کرد. همین موضوع باعث می ‌شود بتوانید در یک کسب و کار تابلویی مطابق با سلیقه خود، داشته باشید. خیلی از کسب و کارها مثل رستوران ها، فست فود فروشی ها و… نیاز دارند اشکال و نمادهای مرتبط با کسب و کار خود را در تابلو، داشته باشند. خوشبختانه با تابلو لاسوگاسی این امکان به راحتی فراهم است.

همانطور که در قسمت های قبل توضیح دادیم؛ تابلوهای لاسوگاسی در گذشته با حالت زنگ ‌زدگی استفاده می شدند. این حالت نوعی حس نوستالژیک را در بیننده و مخاطب، ایجاد می ‌کرد. البته امروزه استفاده از تابلوهای کلاسیک با رنگ های متنوع طرفداران خاص خود را دارد.

مزایای استفاده از تابلوی لاسوگاسی

از تابلوی لاسوگاسی هم می ‌توان به صورت ویترین و هم به صورت تابلو سر در مغازه، استفاده کرد. بنابراین هیچ محدودیتی در استفاده از این تابلو، نخواهید داشت.

یکی دیگر از مزایای مهم این تابلو، استحکام بسیار بالای حروف آن است. به طوری که به راحتی در برابر شرایط محیطی متفاوت دچار آسیب و خرابی نمی گردد.

تابلو لاسوگاسی را می ‌توان به صورت حروف ترکیبی هم طراحی و پیاده ‌سازی کرد. با این روش می توانید یک تابلوی منحصر به فرد و جذاب، داشته باشید.

درباره قیمت تابلوهای لاسوگاسی

قیمت تابلو لاسوگاسی بر اساس متراژ محیط، محاسبه می ‌شود. در واقع از آنجایی که حروف لاس وگاسی از متریال باکیفیتی تهیه می شوند، این تابلو جزء تابلوهای گران قیمت محسوب می شود. عامل دخیل دیگر در قیمت تمام شده تابلوهای لاس وگاسی تعداد لامپ ها و سرپیچ های استفاده شده برای نورپردازی تابلو می باشد. نوع زیرساز استفاده شده و رنگ آمیزی حروف تابلوی لاسوگاسی هم از دیگر مواردی است که باعث تغییر قیمت این تابلو می گردد.

درباره قیمت تابلوهای لاسوگاسی

سفارش تابلوی تبلیغاتی

تابلو لاسوگاسی تنها یکی از چندین نمونه تابلوهای تبلیغاتی است که امروزه جایگاه بسیار ارزشمندی در این صنعت پیدا کردند. در صورتی که قصد دارید کسب و کار تازه تاسیس خود را به خوبی به دیگران معرفی کنید؛ بهترین کار استفاده از یک تابلوی تبلیغاتی است. این روش در عین حال که هزینه کمی برای شما در بر دارد، می تواند تاثیر فوق العاده ای روی فروش بیشتر کالا و خدمات شما، داشته باشد.

یکی از موضوعات مهمی که در صنعت تابلوسازی مطرح است؛ متریال استفاده شده برای ساخت تابلوست. در صورتی که متریال به کار برده شده کیفیت مطلوب را نداشته باشد؛ شما شاهد زنگ زدگی، رنگ پریدگی و دیگر خرابی های تابلو خواهید بود. در این شرایط چاره ‌ای جز تعویض تابلو نخواهید داشت. این موضوع هزینه مازاد برای شما به دنبال دارد. بنابراین منطقی است که از همان ابتدا به سراغ یک تابلوسازی معتبر و باتجربه بروید. تابلوسازی نامور سال هاست در این زمینه فعالیت داشته و می ‌تواند متناسب با نیاز و بودجه شما، بهترین و مناسب ترین تابلوی تبلیغاتی را پیشنهاد دهد.

خوشبختانه تمامی تابلوهای ساخته شده در تابلوسازی نامور ضمانت نامه و خدمات پس از فروش هم دارد. به این معنا که اگر پس از نصب تا مدت زمان مشخصی تابلو و یا قطعات آن دچار خرابی گردد؛ کارشناسان تابلوساز موظف هستند ظرف مدت زمان کوتاهی، مشکلی ایجاد شده را برطرف کنند. در مواردی که آسیب وارد شده جدی باشد، حتی تابلو به طور کامل تعویض می گردد.

به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی؛ می ‌توانید با کارشناسان مجموعه تابلوسازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.