از طراحی تا ساخت تابلو تبلیغاتی

همانطور که در مقالات گذشته گفته شد؛ تابلوهای تبلیغاتی نقش بسزایی در جذب مشتری دارند. اما هر تابلویی نمی تواند به خوبی مشتری را جذب کند.  یکی از مهمترین عوامل در جذب مخاطبان، طراحی و ساخت تابلو تبلیغاتی است. تابلوهای تبلیغاتی انواع مختلفی مانند چلنیوم، حروف برجسته، ترمووود و … دارند. مهمترین عامل زیبایی هر کدام از انواع تابلو، طرح آن می باشد. اما روند طراحی و تولید تابلوهای تبلیغاتی چگونه است؟ در ادامه به این موضوع، می پردازیم.

از طراحی تا ساخت تابلو تبلیغاتی

طراحی، نقطه آغاز

تمامی تابلوهای ساخته شده در ابتدا طراحی می شوند. بدون وجود طراحی و تنها با درج شعارهای تبلیغاتی نمی توانید بازخورد مثبتی از انجام تبلیغات محیطی بگیرید. طراحی کمک می کند مخاطب بتواند هدف از تبلیغ را به سرعت متوجه شود. البته امروزه طراحی های خاصی برای تابلو لحاظ می گردد. به عنوان مثال؛ یک طراح حرفه ای در برخی موارد ترجیح می دهد از درج یک معما یا پرسش برای جلب نظر مخاطب، استفاده کند. علاوه بر این، درج برخی از المان های مرتبط با کسب و کار هم می تواند به جذب بیشتر مخاطب، کمک کند.

به جرات می توان گفت طراحی علاوه بر اینکه نقطه آغاز است؛ مهمترین بخش از فرآیند ساخت تابلو هم محسوب می شود. یک طراح حرفه ای باید با اصول استفاده از رنگ ها، انواع فونت ها و استفاده صحیح از آن ها، آشنا باشد تا بتواند تابلویی خلاقانه و جذاب، طراحی نماید.

امروزه طراحی تابلوها با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری انجام می شود. این نرم افزارها هم سرعت بالایی داشته و هم به دلیل دقیق بودن، باعث کاهش خطاهای انسانی می گردند. نحوه طراحی به این صورت است که در ابتدا طرح اولیه تابلو را طراحی کرده و در اختیار کارفرما، قرار می دهد. در صورت تایید؛ طراحی مورد نظر روی تابلو، پیاده می شود.

در باب اهمیت طراحی تابلوهای تبلیغاتی تنها این نکته را ذکر کنیم که هرچقدر هم از مواد درجه یکی برای ساخت تابلو تبلیغاتی استفاده شود؛ اگر تابلو به خوبی طراحی نشده باشد، نمی تواند مخاطبان زیادی را جذب، کنند. در این صورت هزینه ای که برای ساخت تابلو تبلیغاتی صرف کرده اید، بیهوده بوده است. چرا که هیچ نتیجه مثبتی برای شما به دنبال نداشته است. یک طراحی خوب هم اصولی و دقیق است و هم خلاقانه.

طراحی تابلو تبلیغاتی

فرآیند تولید

با فرض اینکه طرح تابلو هم توسط تیم تخصصی تابلوساز و هم توسط مشتری تایید شود؛ نوبت به تولید آن می رسد. در این قسمت طرح مورد نظر به همراه تمامی حروفی که قرار است روی زمینه تابلو قرار گیرند؛ به دستگاه های برش لیزری سپرده می شود. این دستگاه ها دقت و سرعت بالایی دارند و یک برش باکیفیت و تمیز، تحویل می دهند.

حال که حروف دقیقا با فونت مورد نظر ما برش داده شد؛ برای برجسته سازی وارد مرحله بعد می گردد. سه بعدی بودن طرح، لوگو و یا حروف باعث زیبایی بیشتر تابلوهای تبلیغاتی می گردد. با این وجود، اجرای آن سلیقه ای است و تنها در صورتی که از سمت مشتری درخواست شود، انجام می گردد. برای برجسته سازی حروف لبه هایی دورتادور حروف قرار می دهند. در این صورت نوشته های روی تابلو در حد چند سانتی متر نسبت به زمینه اصلی تابلو، برجسته تر می شود.

نوبتی هم که باشد، نوبت اجرای نورپردازی است. اگر قصد دارید یک تابلوی مهیج و زیبا داشته باشید؛ توصیه می کنیم هرگز از خیر نورپردازی نگذرید. تابلوهای نورانی شب هنگام جلوه خاصی داشته و می توانند روی جنبه تبلیغات بسیار موثر عمل کنند. امروزه لامپ ها و تجهیزاتی که برای روشنایی تابلوها استفاده می شوند، مصرف انرژی پایینی دارند. پس نگران هزینه های مربوط به مصرف برق نباشید و با خیال راحت یک تابلوی پرنور و زیبا، سفارش دهید.

در نهایت زیرساز تابلو به سلیقه مشتری انتخاب شده و حروف برجسته روی آن، سوار می گردد. البته تمامی تابلوها به صورت برجسته تولید نمی شوند. این تصمیم اگرچه تا اندازه ای سلیقه ای است اما به مکان نصب تابلو، نوع تابلو و دیگر عوامل هم بستگی دارد. چه بسا در یک موقعیت خاص؛ یک تابلوی ساده مثل تابلو استیل، بسیار مناسب تر از تابلوهای برجسته مانند چلنیوم باشد.

ساخت تابلو تبلیغاتی

شروع گارانتی

شاید تصور کنید کار تولید تابلو به پایان رسیده است، اما این گونه نیست. نصابان حرفه ای در یک مرکز تابلوسازی آماده هستند تا تابلوی ساخته شده را به موقعیت تعیین شده برای نصب، منتقل کنند. تابلو باید در بهترین نقطه ممکن نصب گردد تا تمام رهگذران بتوانند آن را مشاهده کنند. از همین لحظه یعنی زمانی که تابلو نصب شود؛ ضمانت نامه آن آغاز می گردد. تا مدت زمانی که در ضمانت نامه قید می شود؛ تیم پشتیبانی موظف است هر گونه آسیب و خرابی احتمالی ایجاد شده برای تابلو را برطرف کند.

وجود گارانتی برای تمامی تابلوها لازم است. چرا که نشان دهنده کیفیت تابلو می باشد. متاسفانه برخی از تابلوسازی ها از ارائه ضمانت نامه به مشتری، سر بازمی زنند. تابلوسازی نامور با داشتن سابقه چندین ساله در زمینه طراحی و ساخت تابلو؛ همراه با تمامی تابلوهای ساخته شده ضمانت نامه معتبر هم به مشتری، ارائه می کند. چرا که از کیفیت مواد اولیه مصرفی در ساخت تابلو، اطمینان دارد.

انتخاب تابلو

اگر آشنایی زیادی با تابلوهای تبلیغاتی ندارید؛ بهتر است از کارشناسان تابلوساز بخواهید شما را در انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی، راهنمایی کنند. ممکن است درخواست طراحی یک بیلبورد تبلیغاتی را داشته و یا حتی بخواهید یک تابلو راهنمای کوچک برای بخش داخلی فروشگاه خود، سفارش دهید. هدف شما هر چیزی که باشد؛ مشاوران آماده ارائه راهنمایی به شما هستد.

اگر به دنبال تابلوهای پرکاربرد هستید؛ بد نیست به سراغ تابلوهای لایت باکس فریم لس و یا لایت باکس آلومینیوم پلکس بروید. این تابلوها هم زیبایی داشته و هم جزء تابلوهای پرطرفدار در بین مخاطبان، می باشند. البته که انواع محبوب دیگری هم وجود دارد که شما بر اساس سلیقه و بودجه ای که دارید، می توانید هر کدام را انتخاب کنید.

سفارش تابلو

سفارش تابلوی تبلیغاتی

تابلوسازی نامور یک تیم تخصصی و حرفه ای از طراحان و تابلوسازان داشته که بر اساس آخرین متدهای طراحی و اصول بازاریابی؛ تابلوهای سفارشی شما مشتریان عزیز را طراحی می کنند. این تابلوسازی سال هاست در زمینه تبلیغات و ساخت تابلوها فعالیت داشته و همواره برای تولیدات خود از به روزترین متریال و تکنولوژی موجود در صنعت تابلوسازی، استفاده می کند.

خوشبختانه تابلوسازی نامور خدمات پس از فروش خوبی هم دارد و مشتری مداری را جزء اصول اصلی کار خود، قرار داده است. شما با هر کسب و کاری که هستید و به تابلو برای معرفی محصولات و خدمات نیاز دارید؛ کافی است با شماره های درج شده در وب سایت، با کارشناسان تابلو نامور تماس بگیرید. کارشناسان برا معرفی تابلو به شما عوامل مختلفی را در نظر می گیرند. چرا که تجربه کاری بالایی در این زمینه دارند.

علاوه بر این، می توانید به صورت حضوری به این تابلوسازی رجوع کرده و نمونه کارهای ساخته شده را مشاهده کنید. در این صورت می توانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. تابلوسازی نامور حتی برای افرادی که امکان مراجعه حضوری ندارند، ثبت سفارش اینترنتی را فعال کرده است. بنابراین از هر کجای کشور عزیزمان که باشید، می توانید به راحتی تابلوی مورد نظر خود را سفارش دهید.