یکی از روش‌ هایی که می ‌تواند در معرفی کسب و کار نوپای شما تاثیر داشته باشد، تبلیغات است. با استفاده از تبلیغات صحیح و اصولی در مدت زمان کمی کالا یا خدمات شما در بین افراد شناخته می شود. این شناخته شدن به دنبال خود افزایش فروش محصولات و یا خدمات شما را خواهد داشت و این همان چیزی است که مدیران کسب و کار به دنبال آن هستند. یکی از ساده ترین، در دسترس ترین، ارزان ترین و موثر ترین روش های تبلیغات؛ استفاده از تابلو است. تابلو را می‌ توان هم برای محیط های بسته و هم برای محیط های باز، استفاده کرد. البته از نظر طراحی و تولید تابلو برای محیط باز و بسته تفاوت‌ هایی وجود دارد که در این مقاله به ذکر آن ها، خواهیم پرداخت.

بررسی تابلو محیطی فضای باز و بسته

چرا تابلوی تبلیغاتی؟!

حتما شما هم تا به حال با عبور از مکان های پرتردد مثل ایستگاه های اتوبوس یا مترو؛ بیلبوردها و تابلوهای بزرگی را دیده اید که نظر شما را به خود، جلب کرده باشند. این گونه تابلو ها به نحوی طراحی شده اند که بتوانند در طی چند ثانیه نگاه مخاطب را جذب کرده و پیام و مفهومی را که در خود دارند به وی، منتقل کنند. استفاده از تابلو تبلیغاتی حتی برای فروشگاه های کوچک و مغازه ها به عنوان تابلو سردرب آنقدر مزایا دارد که بتواند تمام مدیران را به استفاده از آن، مجاب کند. اولین و مهمترین مزیت یک تابلوی تبلیغاتی، دائمی بودن آن است. به این صورت که تنها یک بار برای طراحی و تولید تابلو هزینه کرده اما از مزایای آن برای جذب مشتری و فروش محصول و خدمات، تا مدت های طولانی استفاده می کنید.

دومین مزیتی که از سفارش یک تابلوی مدرن و زیبا عایدتان می شود، جذب مشتری است. امروزه افراد معمولا برای تامین نیازهای خود به سراغ فروشگاه هایی با دکوراسیون های مدرن و امروزی می روند. وجود یک تابلوی تبلیغاتی مدرن و زیبا با یک نورپردازی فوق العاده ناخودآگاه این احساس را در مخاطب ایجاد می‌ کند که به مکان معتبری قدم گذاشته است. در نهایت این حس اعتماد منجر به وفاداری مشتری به آن فروشگاه شده و احتمال اینکه مشتری باز هم برای خرید به آن مکان برود، افزایش می یابد. پس می بینید که داشتن یک تابلو چقدر در موفقیت شما، اثرگذار است.

بیشتر بخوانید :  تابلو مغازه موبایل فروشی و مدل ‌های جذاب برای سفارش آن

اگرچه مزیت هایی که یک تابلوی تبلیغاتی دارد از این دو مورد ذکر شده فراتر می ‌رود اما تا همین جا باید متوجه شده باشید که وجود یک تابلو برای معرفی کالا یا خدمات شما باید جزء اولین اقدامات شما برای تبلیغات باشد. چرا که هم مقرون به صرفه است و هم برند یا نشان تجاری شما را به دیگران معرفی می کند. پس از آن می توانید از سایر روش های تبلیغات مثل استفاده از بیلبورد یا دیگر روش های تبلیغات شهری، استفاده کنید.

تفاوت تابلو محیطی فضای باز و بسته

زمانی که برای سفارش تابلو تبلیغاتی به تابلوسازی رجوع می کنید؛ با این پرسش مواجه می شوید که تابلوی مذکور قرار است در چه مکانی نصب شود. زیرا در نظر گرفتن فضای مربوط به نصب تابلو در طراحی و تولید آن، دخیل است. تابلوهایی که در فضاهای باز نصب می شوند؛ محدودیت هایی مثل کمبود نور را نخواهند داشت. این تابلوها برای نمایش در طول روز مشکل خاصی ندارند و به راحتی، دیده می شوند. معمولاً برای چنین فضاهایی از تابلو برجسته و یا تابلو استیل، استفاده می شود. زیرا این نمونه از تابلوها به دلیل برجسته بودن حروف و یا براق بودن؛ نور خورشید را منعکس کرده و باعث جلب توجه بیشتر می شوند.

تفاوت تابلو محیطی فضای باز و بسته

در محیط‌های بسته نور کمتری نسبت به محیط های باز وجود دارد. به همین دلیل بهتر است در چنین مکان هایی از تابلوهای پرنور استفاده شود. استفاده از لایت باکس دوطرفه یکی از بهترین گزینه های انتخابی در این زمینه است. لایت باکس که به معنای جعبه نور است بیشتر در ایستگاه های مترو و فضاهای بسته، استفاده می شود. لایت باکس می ‌تواند به صورت یک طرفه یا دو طرفه باشد. لایت باکس دو طرفه از دو سمت نور داشته و می تواند برای تبلیغات در چنین فضاهایی بسیار مناسب و کاربردی باشد. در نظر گرفتن موارد زیر در زمینه طراحی و ساخت تابلو، ضروری به نظر می رسد:

بیشتر بخوانید :  انواع تابلو مطب پزشکان و دندانپزشکان

نورپردازی

چیزی که در زمینه نصب تابلو برای فضاهای بسته اهمیت دارد، نورپردازی است. وجود تابلوهای پرنور با تصاویر گرافیکی مناسب باعث می شود نگاه مخاطب به تابلو جذب شده و پیام آن را در مدت زمان کوتاهی، دریافت کند.

انتخاب مکان مناسب

به جز نورپردازی انتخاب محل اجرا یا نصب تابلو هم اهمیت دارد و باید متناسب با زاویه دید افراد و مسیر تردد آن ها باشد. این مکان ها معمولاً جایی است که مخاطب داخل یا خارج شده و یا منتظر می ماند. اگر یک تابلو طراحی عالی داشته و با بهترین متریال ساخته شده باشد اما در مکان صحیحی قرار نگرفته باشد؛ ارزش چندانی نخواهد داشت. زیرا آنچه که در زمینه استفاده از تابلو مطرح است، دیده شدن است.

طراحی

به جرات می توان گفت طراحی یک تابلو پایه و اساس آن در جذب مشتری می باشد. یک طرح خلاقانه که حاوی پیامی برای بیننده باشد، تا حد زیادی می تواند نگاه مشتری را جذب کند. توصیه می شود در طراحی تابلو برای هر کسب و کاری که باشد؛ از لوگو و یا تصایر کوچک گرافیکی که به نوعی نماد آن کسب و کار است، استفاده شود. به طور مثال تابلویی که برای معرفی یک رستوران ساخته می شود؛ بدون وجود نشانه ای از غذاخوردن، یک تابلوی کامل نیست. تصویر کوچکی از قاشق و چنگال و یا تصویری از یک غذای پر از رنگ و لعاب و اشتهابرانگیز می تواند طراحی چنین تابلویی را کامل کند. تابلو چه برای فضای باز و چه برای فضای بسته در درجه اول باید پاسخگوی نیاز مشتری باشد؛ چیزی که با یک نگاه گذرا بتوان از آن فهمید. بنابراین یک طراح؛ با ذوق سرشار و قدرت خلاقیتی که دارد؛ می تواند طرح های بی نظیری ایجاد کند که قطعا در فروش کالا و خدمات، موثر است.

بیشتر بخوانید :  تاثیر تابلو کامپوزیت در تبلیغات

طراحی تابلو

تابلوهای طراحی شده برای فضاهای باز و بسته می ‌تواند به صورت دو بعدی و سه بعدی نمایش داده شود. بیلبوردها را می‌ توان نوعی از تابلوهای تبلیغاتی بزرگ دانست که برای استفاده در فضاهای باز، بسیار مناسب می باشند. بیلبوردها این قابلیت را دارند که در خیابان ‌های اصلی و اتوبان ‌ها از فاصله دور، دیده شوند و پیام و طرحی که در خود دارند به مخاطب، منتقل کنند. بنابراین آنچه که در طراحی بیلبورد اهمیت دارد؛ سرعت انتقال پیام و کیفیت انتقال پیام به مخاطب می باشد.

اگر قصد دارید برای فضای باز و یا بسته تابلوی خاصی سفارش دهید بهتر است در وهله اول به یک تابلوسازی معتبر و باتجربه، رجوع کنید‌. همانطور که در این مقاله ذکر کردیم؛ نورپردازی موضوع مهمی در زمینه طراحی و ساخت تابلو برای فضاهای بسته می باشد. تابلوسازی نامور سال هاست که در زمینه ساخت تابلوی تبلیغاتی برای چنین فضاهایی کار کرده و نورپردازی را با توجه به مکان مورد نظر برای نصب تابلو، اجرا می کند. در صورت تمایل می توانید طرح پیشنهادی خود را ارائه داده و تابلوی مورد نظرتان را با بهترین متریال و نورپردازی، دریافت کنید.

به منظور دریافت مشاوره و ثبت سفارش تابلو با شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
به بالای صفحه بردن