بهترین رنگ برای تابلو مغازه

همانطور که می دانید رنگ ها قدرت بسیار زیادی در جذب مخاطب دارند و می توانند احساسات متفاوتی را به مخاطب، القا کنند. به همین دلیل است که تابلوسازان معمولاً در انتخاب رنگ برای تابلو وسواس زیادی به خرج می ‌دهند. شاید تصور کنید انتخاب رنگ برای تابلو تنها یک مبحث سلیقه ای است اما این طور نبوده و تحت تاثیر پارامترهای مختلفی می باشد. در این مقاله قصد داریم نحوه انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه را ذکر کنیم‌.

انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه

تابلو مغازه یک ابزار تبلیغاتی است که انتخاب رنگ آن با توجه به روانشناسی رنگ ها، انجام می شود. این موضوع که شغل و حرفه مورد نظر شما چیست و قصد دارید تابلوی سفارشی خود را با چه رنگی سر درب مغازه خود نصب کنید؛ موضوع بسیار با اهمیتی است. بسیاری از رنگ ها خود به خود می توانند نوع کسب و کار را مشخص کنند. بنابراین لازم است زمانی که قصد سفارش یک تابلوی تبلیغاتی مدرن و زیبا را دارید؛ به این موضوع هم توجه داشته باشید و برای انتخاب بهترین رنگ با طراحان و کارشناسان حرفه تابلوسازی، مشورت کنید.

انتخاب بهترین رنگ برای تابلو مغازه

عوامل موثر در انتخاب رنگ برای تابلو مغازه

جالب است بدانید موفقیت برندهای بسیاری که امروزه در سراسر جهان شناخته شده هستند؛ وابسته به لوگو و رنگ انتخابی آن هاست. به عنوان مثال اگر نام برند (پپسی) را بشنوید؛ اولین تصویری که به ذهن شما می آید قطعاً لوگوی پپسی و رنگ قرمز آن است. بنابراین از آنجایی که تصاویر بیشتر از نوشته ها در ذهن ماندگار می‌ شوند؛ انتخاب رنگ و لوگو می‌ تواند موضوع حساس و بااهمیتی باشد. عوامل تاثیرگذار در انتخاب رنگ تابلو برای مغازه عبارتند از:

تناسب با نوع فعالیت یا کسب و‌کار:

در دنیای رنگ ها نمی توان برای ساخت تابلو تنها به تعداد محدودی رنگ، اشاره کرد. زمانی که قصد دارید کار طراحی تابلو را انجام دهید؛ باید رنگی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با محصول یا کالای ارائه شده شما، داشته باشد. به طور مثال بسیار بعید است که برای معرفی یک اسباب بازی فروشی از رنگ ‌های تیره مثل قهوه ‌ای و یا طوسی پررنگ، استفاده شود زیرا برای چنین مکانی می بایست از رنگ‌ های شاد و مهیج مثل آبی، قرمز، نارنجی و زرد، استفاده شود.

اگر دقت کرده باشید مغازه های قهوه فروشی دکوراسیونی به رنگ های دارک مثل قهوه ای و مشکی دارند که البته در نوع خود بسیار جالب توجه هستند. بنابراین در انتخاب رنگ تابلو مغازه آنچه که بسیار اهمیت دارد، توجه به نوع کسب و کار است.

عوامل موثر در انتخاب رنگ برای تابلو مغازه

استفاده از رنگ های مکمل:

در صورتی که با روانشناسی رنگ ها آشنا باشید و بدانید چه ترکیب رنگی برای تابلو مغازه استفاده کنید؛ انتخاب رنگ برای شما آسان تر می شود. البته نگران نباشید؛ طراحان تابلوساز می‌ توانند در این مورد به شما، کمک کنند. استفاده از رنگ های مکمل برای تابلو مغازه توصیه می شود. برای اینکه بدانید چه رنگهایی با همدیگر مکمل هستند می توانید به چرخه رنگ ها، رجوع کنید. در این چرخه رنگ هایی که روبروی یکدیگر قرار دارند به نوعی همدیگر را تکمیل می ‌کنند. بنابراین اگر قصد دارید یک تابلو چند رنگ داشته باشید؛ بهتر است این اصل را مورد توجه قرار داده و از رنگ های مکمل در کنار یکدیگر، استفاده کنید تا در نهایت یک هارمونی جذاب داشته باشید.

استفاده از تضاد رنگی:

همانقدر که رنگ های مکمل می ‌توانند جذابیت داشته باشند؛ استفاده از رنگ های متضاد هم می ‌توانند به نوبه خود، جالب توجه باشند. این کنتراست رنگی در تابلوهایی قابلیت اجرا و پیاده سازی دارد که از دو رنگ در طراحی آن، استفاده شده باشد. به عنوان مثال؛ تابلوهایی که زمینه کار آن ها یک رنگ تیره مثل مشکی باشد را می توان با استفاده از حروف برجسته به رنگ سفید، طراحی کرد. این تضاد رنگی تاثیر بیشتری در جلب توجه مشتری، خواهد داشت.

تعیین جامعه هدف:

اینکه مشتریان شما از کدام دسته هستند هم در تعیین رنگ تابلو، دخیل است. به عنوان مثال در صورتی که مخاطبان شما کودکان هستند؛ هرگز نباید از رنگ‌ های قهوه‌ ای و سرمه ای در طراحی تابلو، استفاده کنید زیرا جذابیتی برای کودکان نخواهد داشت. برعکس استفاده از رنگ‌ های شاد و مهیج در این زمینه، توصیه می‌ شود. اما در صورتی که مشتریان شما از قشر سالمند جامعه هستند؛ بهتر است در طراحی و رنگ آمیزی تابلو از رنگ هایی مثل سرمه ای، آبی پررنگ، نسکافه ای، قهوه ای و سبزه تیره، استفاده کنید‌.

ترکیب رنگ های پیشنهادی برای تابلو مغازه

اگرهمچنان برای انتخاب رنگ تابلو مغازه دچار شک و تردید هستید؛ ما به شما برخی از ترکیب های رنگی پرطرفدار را پیشنهاد می کنیم:

ترکیب رنگ سیاه و زرد

یکی از بهترین و هوشمندانه ترین ترکیب رنگ ها برای تابلو مغازه، ترکیب سیاه و زرد است. این دو رنگ اگرچه متضاد همدیگر هستند اما در جذب مخاطب تاثیر زیادی دارند. رنگ زرد نشانه گرمی و توجه بوده و رنگ سیاه نشانه درونگرا بودن و هوشمندی است که به خوبی مکمل یکدیگر می باشند. اگر دقت کرده باشید بسیاری از تابلوها در سطح شهر همچون تابلوهای مخصوص علائم راهنمایی و رانندگی، به همین رنگ هستند.

ترکیب رنگ های پیشنهادی برای تابلو مغازه

ترکیب رنگ قرمز و سبز

این ترکیب رنگ احساس سرزندگی و شادابی را به مخاطب، منتقل می ‌کند و معمولاً برای معرفی محصولات و مواد غذایی پیشنهاد می شود. این رنگ ها برای تبلیغ نوشیدنی هم بسیار مخاطب پسند و جذاب هستند.

ترکیب رنگ سفید و آبی

اگر به دنبال رنگ های آرامش بخش هستید؛ این ترکیب رنگ می تواند نیاز شما را پاسخگو باشد. رنگ آبی احساس آرامش را به بیننده منتقل می ‌کند و رنگ سفید هم به‌ عنوان یک رنگ خنثی به هیچ عنوان باعث آزار و تشویش، نخواهد شد. رنگ سفید قابلیت ترکیب شدن با هر رنگی را دارد. علاوه بر این؛ می توانید آن را با رنگ های خاکستری، سرمه ای و… ترکیب کنید.

همانطور که مشاهده کردید؛ انتخاب رنگ کار چالش برانگیزی در طراحی تابلوهای تبلیغاتی است. در صورتی که کار ساخت تابلو را به یک تابلوساز حرفه‌ ای بسپارید؛ قطعاً بهترین ترکیب رنگ را برای شما، انتخاب می‌ کند. ترکیب رنگی که برای تابلو انتخاب می ‌شود باید تحت تاثیر عوامل مختلفی باشد که در این مقاله به ذکر تعدادی از آن ها، پرداختیم. علاوه بر این؛ نورپردازی هم باید متناسب با رنگ بندی تابلو، انجام شود.

ترکیب رنگ های پیشنهادی برای تابلو مغازه

پیشنهاد می کنیم برای سفارش تابلو تبلیغاتی حتما به یک تابلوسازی با تجربه و ماهر، رجوع کنید. تابلوسازی نامور سال‌ هاست در این زمینه فعالیت داشته و می‌ تواند بهترین ترکیب رنگ و نورپردازی را برای تابلوی مغازه، انتخاب کند. موضوع دیگری که اهمیت دارد استفاده از متریال باکیفیت در ساخت تابلوست. هرچقدر که طراحی و انتخاب رنگ تابلو هوشمندانه‌ انجام شود؛ اگر از متریال بی کیفیتی برای ساخت آن استفاده شود، به مرور در برابر شرایط جوی مثل تابش نور خورشید دچار رنگ پریدگی و آسیب می شود. در چنین حالتی دیگر تابلو زیبایی چندانی نخواهد داشت و مجبور به دوباره کاری می شوید. تابلوسازی نامور این اطمینان را به مشتری می دهد که برای ساخت تابلو مغازه از بهترین و باکیفیت ترین متریال موجود در بازار، استفاده کند. وجود گارانتی یا ضمانت برای تابلوهای ساخته شده، خود گواهی بر این ادعاست.

به منظور دریافت مشاوره و همچنین سفارش تابلوی تبلیغاتی؛ می توانید با کارشناسان این مجموعه از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید. ‌

امتیاز این مطلب