۰۲۱-5۷۹۹۶

021-44860911

سوالات متداول
انتقادات پیشنهادات

تابلوسازی

تبلیغات و بازاریابی بدون شک یکی از مهم ترین فاکتورهای موثر در موفقیت کسب و کار است. امروزه تنوع و گستردگی در عرصه تولید تابلوها در حال گسترش است و روز به روز بر خلاقیت و زیبایی کار و محصولات می افزاید. چندین دهه است که تابلوهای مختلفی با نورپردازی، بدون نورپردازی و یا حتی با نورپردازی های مخفی وارد بازار شده اند.

تابلوسازی نوراندریک

تابلوهای نوراندریک که به آن ها تابلو هایی با نور مخفی نیز میگویند تقریبا مشابه تابلوهای دیگر هستند، با این تفاوت که در سایر تابلوها فقط داخل حروف برجسته لامپ های اس ام دی نصب  میشود اما در تابلوهای  نوراندریک علاوه بر نورپردازی داخل حروف برجسته، پشت کار را نیز نورپردازی میکنند. در این روش هنگام نصب، حروف را به وسیله اسپیس با چندین سانتی متر فاصله از زمینه قرار میدهند. در پایان نور از پشت کار به زمینه تابیده میشود. این پروسه ی تولید و نصب را اصطلاحاً نوراندریک میگویند. حروف برجسته به کار رفته ممکن است از جنس و آلیاژهای مختلفی باشد که چلنیوم و استیل پرکاربردترین آن ها میباشند. اما بنا بر خواست مشتری میتوان از ورقه های پلکسی گلس، وکیوم و یا فلز نیز استفاده کرد.

 اصطلاح استروک دادن

استفاده همزمان از دو یا چندین رنگ حین ساخت تابلوهای نوراندریک را به اصطلاح استروک دادن گویند که این کار منجر به افزایش زیبایی و تمایز کار میشود. در این روش یا از برچسب های استیکر استفاده میکنند و یا لایه های مختلف را رو و یا زیر لایه اول میچسبانند.

نحوه ساخت تابلوهای نوراندریک

برای ساخت تابلوهای نوراندریک مانند سایر تابلوها ابتدا حروف و یا اعداد مورد نظر توسط دستگاه های مخصوص طراحی شده و سپس این حروف به وسیله دستگاه لیزری بر روی ورقه انتخابی (چلنیوم، پلکسی گلس و ..) برش داده میشود. میتوان به منظور افزایش دوام لبه چلنیوم را پس از برش حروف، دور تا دور پلکسی چسباند. پس از مرحله چسباندن وارد مرحله زیرسازی میشویم. در زیرسازی میتوان از ورق های پی وی سی به قطر 10 میلی متر با برش سی ان سی بهره برد. در گام آخر نوبت به نورپردازی میرسد که به طور معمول لامپ های اس ام دی را بر روی لایه زیرین و پشت حروف برجسته نصب میکنند.

تابلو چلنیوم نوراندریک

تابلوهای چلنیوم از آلیاژ آلومینیوم و ورقه های پلکسی گلس تولید میشوند و خود انواع مختلفی دارند، تابلوهای چلنیوم ستاره ای، چلنیوم الماسی، چلنیوم نوراندریک و … مانند آن ها هستند. تابلو چلنیوم نوراندریک یکی از پرکاربردترین و زیباترین تابلوهای نوراندریک مورد استفاده در بازار می باشد. در این نوع تابلوها علاوه بر نورپردازی داخل حروف برجسته، در پشت تابلو نیز نورپردازی انجام میشود که این ترفند موجب زیبایی دوچندان در ظاهر تابلو میشود. به طور کلی تابلوهای چلنیوم به دلیل ویژگی هایی مثل ضد زنگ زدگی، مقاومت بالا در برابر تعییرات آب و هوایی، سرما و گرما، هزینه کم و مقرون به صرفه بودنش موفق به جذب طرفداران بی شماری در بازار تبلیغاتی شده است .

تابلو استیل نوراندریک

تابلوهای استیل نیز همان طور که از اسمشان پیداست از استیل و ورقه های پلکسی گلس تولید میشوند و به دو رنگ طلایی و نقره ای در بازار ارائه میشود. این قبیل از تابلوها نیز مانند تابلوهای چلنیوم انواع مختلفی دارند که تابلوهای استیل با نوراندریک یکی از آن هاست. استیل ها آلیاژهایی هستند که به طور ذاتی مات هستند و نور را از خود عبور نمیدهند به همین دلیل سعی بر استفاده از روش ها و شیوه هایی جدید و خلاقانه جهت نورپردازی در این دسته از تابلوها است. به عنوان مثال: در تابلوهای استیل با نور مخفی نورپرداری از پشت حروف انجام میشود.

تابلو وکیومی نوراندریک

تابلوهای وکیومی تابلوهایی بسیار شیک و کلاسیک هستند و منتخب صنایع مدرن میباشند. حروف برجسته تابلوهای وکیومی به شکل سه بعدی طراحی و ساخته میشوند که همین ویژگی سبب تمایز آن ها نسبت به سایر تابلوها میشود. در تابلوهای نوراندریک وکیومی علاوه بر داخل حروف برجسته، پشت حروف نیز مجهز به نورپردازی هستند. پروسه تولید و ساخت تابلوهای وکیومی بسیار پر هزینه  و زمان بر میباشد که تأثیر چشمگیری بر قیمت نهایی محصول دارد و باعث افرایش قیمت این دسته از تابلوها نسبت به سایر تابلوها میشود.

تابلوهای پلکسی گلاس نوراندریک

تابلوهای پلکسی گلس از ورق هایی به همین نام تولید میشوند. پلکسی نوعی پلیمر است که ترکیب اصلی و پایه آن از پلی کربنات شفاف تشکیل شده است. ورقه های پلکسی گلس به دو صورت مات و شیشه ای در بازار موجود است که هر دوی آن ها در تابلوسازی قابل استفاده می باشند. ورقه های پلکسی بسیار شفاف تر از پلاستیک هستند و در برخی موارد قادر به عبور نور تا حدود 95 درصد هم هستند که همین مساله باعث شده تا گزینه مناسبی برای تابلوسازی در این صنعت باشند. در تابلوهای پلکسی گلس با نور مخفی نیز مانند سایر تابلوهای نوراندریک هم از نورپردازی داخل حروف و هم از نورپردازی در پشت زمینه استفاده میکنند.

تابلوهای حروف برجسته فلزی نوراندریک

این تابلوها از ورق های آهن با پوشش رنگ های متنوع نظیر مات، براق و یا روغنی تولید میشوند. برای ساخت لبه این تابلوها از ورقه های استیل با ضخامت های مختلف (0.6 میلی متر، 1 میلی متر تا 50 سانتی متر ) بهره میگیرند. در نهایت ورقه آهن توسط جوش لیزر به لبه استیل متصل شده و توسط دستگاه های تمام اتوماتیک فرم و شکل نهایی خود را پیدا میکنند. در نوع نوراندریک آن ها مانند تابلوهای قبلی که ذکر شد از نورپردازی در داخل و پشت زمینه ای به طور همزمان استفاده میکنند، تابش نور آن ها از روبه رو توسط پروژکتور صورت میگیرد و برای نورپردازی داخلی از لامپ های اس ام دی 12 ولتی کمک میگیرند. نکته حائز اهمیت این است که این لامپ های 12 ولتی نباید به طور مستقیم به برق شهری وصل شوند چون میسوزند و کارایی خود را از دست میدهند.

قیمت تابلوهای نوراندریک

این تابلوها مانند سایر محصولات موجود در بازار قیمت ثابتی ندارند و عوامل مختلفی مثل سایز تابلو، تعداد و نوع لامپ های اس ام دی، نوع ورقه های به کار گرفته شده و ضخامت ورقه ها در تعیین قیمت نهایی آن ها مؤثر است. اما آنچه بدیهی است این است که قیمت تابلوهایی با نور مخفی نسبت به تابلوهایی که نورپردازی ندارند و یا فقط داخل حروف نورپردازی شده اند بیشتر است زیرا تعداد لامپ هایی که استفاده میشود بیشتر است و علاوه بر آن پروسه تولید و نصب آن ها نیز زمان بر و دشوارتر است.

سخن پایانی

بدون شک شما برای معرفی برند و محصول خود نیاز به یک تابلوی مناسب و مرتبط با بیزینس خود دارید. انتخاب تابلوی مناسب و ساخت آن نیازمند تجربه و تخصص است و وجود این دو در کنار هم باعث تجربه حس کیفیت همراه با زیبایی میشود. تابلوسازی نامور مفتخر است تا خدمات خود را همراه با کیفیتی بینظیر به شما ارائه  دهد و در تجربه حس متفاوت بودن با شما شریک باشد.

پیمایش به بالا
عضویت در خبرنامه

از تخفیف ها و جدیدترین ها با خبر شوید!

ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: