تابلوی مناسب سر در مراکز تجاری کدام است؟

نیاز به استفاده از تابلوهای راهنما در مراکز تجاری به شدت احساس می ‌شود. علاوه بر تابلوهایی که می ‌توان در طبقات یک مرکز تجاری مشاهده کرد، یک تابلوی اصلی هم سر در چنین مراکزی نصب شده و نشان دهنده هویت آن مکان و همچنین نام اصلی ساختمان، می باشد.

به دلیل تعدد مراکز تجاری؛ باید تابلویی نصب شود تا بتواند از نظر تبلیغاتی و یا رقابتی، متمایز از مراکز دیگر گردد. در این مقاله قصد داریم بهترین و مناسب ترین تابلویی که می توانید سر در یک مرکز تجاری نصب کنید، بررسی کنیم.

تابلوی مناسب سر در مراکز تجاری

چرا نصب تابلو برای هر مکانی اهمیت دارد؟

علم پزشکی ثابت کرده است که معمولاً انسان ها مفاهیم را به صورت تصویری و بصری، بهتر درک می کنند. به همین دلیل نیز از انواع تابلوهای تجاری و تبلیغاتی در سراسر دنیا بسیار استفاده می شود. از آنجایی که مراکز تجاری معمولاً برای خرید یا استقرار شرکت های تجاری کاربرد دارند؛ اصولا لازم است یک تابلوی زیبا سر در آن، نصب شود. چنین تابلویی باید آنقدر از نظر گرافیکی زیبا و مدرن باشد که بتواند به راحتی در ذهن مخاطبان، ماندگار شود.

اولین چیزی که افراد هنگام ورود به یک مرکز تجاری بزرگ مشاهده می کنند، نام آن است که توسط تابلوهای نصب شده سر در آن به مخاطب نشان داده می شود. بنابراین اهمیت دارد که روی طراحی چنین تابلویی، سرمایه گذاری گردد. در واقع طراحی مهمترین بخش برای چنین تابلوهایی می باشد که حتما باید توسط گرافیست های ماهر، انجام گردد.

چرا نصب تابلو برای هر مکانی اهمیت دارد؟

ویژگی مهم تابلوهای نصب شده سر در مراکز تجاری

هر تابلویی برای هر نوع کسب و کاری که طراحی و ساخته می شود؛ باید کاملاً هماهنگ با همان حوزه باشد. به طور مثال، اگر قرار است برای یک خانه بازی تابلوی تبلیغاتی طراحی گردد؛ باید حتما از رنگ های شاد و هیجان انگیز برای طراحی آن استفاده شود. اما مراکز تجاری مخاطبانی با گروه های سنی متفاوت دارد. بنابراین تابلویی که سر در آن نصب می شود، باید ویژگی های خاصی داشته باشد.

برخی از ویژگی های مهم تابلو سر در مراکز تجاری عبارتند از:

ابعاد تابلو

حتما تا به حال نمونه ای از این تابلوها را سر در مراکز تجاری بزرگ، مشاهده کرده اید. معمولا چنین تابلوهایی در مرتفع ترین نقطه و برای دید همه جانبه، نصب می‌ شوند. هر چقدر تابلو در ارتفاعات بالاتری قرار بگیرد، از نظر ابعاد می بایست بزرگتر باشد. بنابراین بسیار بعید است که برای یک مرکز تجاری بزرگ، تابلویی با ابعاد کوچک سفارش داده شود.

البته تابلوسازان به این مسائل تسلط کامل دارند و می ‌توانند تناسب بین یک ساختمان و تابلوی آن را به خوبی، تعیین کنند. بنابراین اگر شما برای سفارش تابلوی تبلیغاتی خود به یک مرکز تابلوسازی معتبر مراجعه می کنید، هیچ نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

طراحی و رنگ بندی

اگر بگوییم مهم ترین بخش مربوط به تولید تابلوهای سر در مراکز تجاری طراحی آن است، اغراق نکرده ایم‌. طراحی یک تابلو معمولاً با توجه به جامعه مخاطبینی که قرار است آن را مشاهده کنند، صورت می گیرد. اما یک مرکز تجاری تقریبا مخاطبینی از تمامی گروه های سنی دارد. پس بهتر است طراحی به نحوی انجام شود که هم برای افراد با سنین کمتر و هم برای افراد بزرگسال، مناسب باشد.

طراحی تابلو باید به شدت چشمگیر و جذاب باشد. امروزه رقابت شدیدی در بین مراکز تجاری وجود دارد و معمولاً یک تابلو با طراحی خلاقانه، زیبا و جذاب، می تواند یک برگ برنده محسوب شود.

نورپردازی

نورپردازی برای تابلوهایی که در مراکز تجاری نصب می شوند، اهمیت زیادی دارد. چرا که این تابلو قرار است شب هنگام به خوبی در بین سیاهی آسمان بدرخشد و مرکز تجاری مورد نظر را معرفی کند. پس بهتر است که از یک نورپردازی خاص و زیبا برای این کار بهره بگیرید.

خوشبختانه امروزه نورپردازی تابلوهای تبلیغاتی مصرف انرژی بالایی ندارد. چرا که قطعات الکترونیکی جدیدی وارد بازار شده است که می تواند مصرف برق تابلو را تا حد زیادی پایین آورد. لامپ های اس ام دی و ال ای دی معمولا به این منظور استفاده می شوند و البته طول عمر بالایی هم دارند.

ویژگی مهم تابلوهای نصب شده سر در مراکز تجاری

حروف برجسته

استفاده از حروف برجسته برای تابلوهای نصب شده سر در مراکز تجاری، اختیاری می باشد. اما از آنجایی که حروف برجسته می توانند به دلیل حالت سه بعدی که دارند جذابیت خاصی ایجاد کنند؛ توصیه می شود این فاکتور را هم برای طراحی و ساخت تابلوهای خود، در نظر بگیرید. معمولا برای ساخت تابلوهای حروف برجسته از چلنیوم استفاده می کنند. این متریال دوام و کیفیت بالایی داشته و ظاهر زیبایی به تابلوهای تبلیغاتی، می بخشد.

متریال مرغوب

تابلویی که برای یک مرکز تجاری سفارش داده می ‌شود، قرار است سال ها چنین مکانی را به مخاطب معرفی کند. بنابراین منطقی است که از همان ابتدا به سراغ یک متریال مرغوب و باکیفیت بروید. اگر با انتخاب متریال های باکیفیت لازم است هزینه بیشتری بپردازید؛ این کار را انجام دهید. چرا که هزینه کردن برای تابلوهای تبلیغاتی به هیچ عنوان هزینه محسوب نشده و یک سرمایه گذاری مطمئن می باشد.

تابلوی شما اگر با مواد اولیه بی کیفیتی تهیه شده باشد؛ قطعاً مدت کوتاهی پس از نصب دچار مشکل شده و شما را مجبور به تعویض با پرداخت هزینه مازاد، خواهد کرد. پس بهتر است به سراغ بهترین و باکیفیت ترین متریال موجود در بازار بروید.

موقعیت نصب تابلو

همانطور که گفتیم؛ برای مراکز تجاری بزرگ معمولاً تابلو در مرتفع ترین قسمت نصب می شود. اما در برخی موارد علاوه بر تابلوی اصلی یک تابلوی کوچکتر هم در قسمت درب ورودی مجتمع تجاری، نصب می گردد. موقعیت نصب تابلو باید به گونه ای باشد که از تمامی جهت ها دید کافی داشته باشد. به عنوان مثال، باید به این موضوع دقت کنید که شاخه های درختان مانع دید تابلو برای مخاطب نشوند.

نکته دیگری که برای تابلوهای مراکز تجاری اهمیت دارد، خوانایی است. تابلوی مذکور باید به راحتی توسط مخاطبان خوانده شود. بنابراین استفاده از فونت های پیچیده اصلا توصیه نمی شود. علاوه بر این، طرح روی تابلو باید در عین حال که جذاب می‌ باشد؛ کاملاً ساده به نظر برسد. استفاده از جملات طولانی و شلوغ کردن بیش از اندازه تابلو، تنها باعث سردرگمی مخاطب شده و از جنبه تبلیغات، تاثیر خوبی نخواهد داشت.

ویژگی های مهم تابلو سر در مراکز تجاری

سفارش تابلوی تبلیغاتی

در این مقاله با ویژگی های یک تابلوی مناسب برای مراکز تجاری، آشنا شدید. برای دیگر مکان ها مثل دفاتر کار، شرکت ها، مغازه ها، فروشگاه ها و… هم می ‌توانید درخواست سفارش تابلو داشته باشید. تابلو سازی نامور سال هاست در این زمینه مشغول به فعالیت بوده و تجربه و دانش کافی را دارد. شما می توانید با خیال راحت کار طراحی و ساخت تابلوهای خود را به این مرکز تابلوسازی بسپارید.

خوشبختانه تمامی تابلوهای ساخته شده توسط تابلو نامور ضمانت نامه معتبر هم دارد. وجود ضمانت نامه به این معناست که اولا در تهیه تابلوها از باکیفیت ترین متریال موجود استفاده شده و ثانیاً اگر مشکل احتمالی برای تابلو ایجاد شود، کارشناسان تابلوسازی در اسرع وقت، آسیب یا خرابی ایجاد شده را برطرف خواهند کرد.

شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی؛ با کارشناسان و مشاوران تابلوساز در تابلوسازی نامور، صحبت کنید. شماره تماس های موجود در وب سایت، راه ارتباطی شما و کارشناسان می باشد.