۰۲۱-5۷۹۹۶

021-44860911

تابلو آزمایشگاه

تابلو آزمایشگاه یکی از تابلوهایی است که تقریباً همه ما با آن آشنا هستیم. شاید این تابلو یادآور روزهای خوشایندی برای ما نباشد اما نمی توان از اهمیت این مکان و کاربرد آن غافل شد. آزمایشگاه ها، جز مراکز تحقیقاتی بسیار مهم هستند که در طول روز افراد زیادی به آن جا مراجعه می کند. با توجه به همین مورد هم تابلوی آزمایشگاه، نقش پررنگی در جامعه پیدا می کند.

معمولاً در هر محلی که بیمارستان و درمانگاه وجود داشته باشد، آزمایشگاهی هم در کنار آن ساخته می شوند. علاوه بر آن در داخل بیمارستان نیز آزمایشگاه وجود دارد. برای پیدا کردن هر کدام از این مکان ها نیاز داریم تا تابلو این مکان را مشاهده کنیم.

تابلو آزمایشگاه

چرا تابلو آزمایشگاه مهم است؟

شاید تصور کنید که تابلو آزمایشگاه هم مانند بسیاری از تابلوهای دیگر می باشد، اما قضیه این طور نیست! برای مثال فرض کنید که پزشکی شما را ویزیت کرده و آزمایش برایتان نوشته است. بعد از آن شما حتماً به دنبال آزمایشگاه می گردید و زمانی این مکان را پیدا خواهید کرد که تابلو آن را مشاهده کنید.

چرا که یک آزمایشگاه مانند یک مغازه ویترین ندارد که از دور هم قابل رویت باشد، این مکان تنها با تابلوهای بزرگ که جلب توجه می کنند، برای مردم معرفی شده و قابل دید می شود.

تابلوهای آزمایشگاهی و دانستنی ها

نکات مهمی در ساخت و طراحی این تابلوها وجود دارد که عدم درک آن حتماً تأثیر منفی در ساخت تابلو می گذارد. نکته اول این که باید تابلو آزمایشگاهی تا جایی که می تواند جلب توجه کند و به چشم بیاید. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد. استفاده از فونت های بزرگ، نورپردازی و استفاده از رنگ هایی همچون رنگ قرمز باعث می شود به این هدف دست پیدا کنید.

نکته بعدی این است که تابلوهای آزمایشگاه تنها به تابلو سردر خلاصه نمی شوند و داخل فضای آزمایشگاه نیز باید تابلوهایی به عنوان تابلو راهنمای آزمایشگاه نصب شود. نصب تابلو راهنما اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که بدون این وسیله حتماً هرج و مرج داخل فضای آزمایشگاهی به وجود خواهد آمد.

تابلو آزمایشگاهی

تابلوی آزمایشگاه در تابلوسازی

در تابلو سازی، طراحان و تابلوسازان قدرت عمل بالایی در طراحی و ساخت تابلو دارند. چرا که محدودیت کمتری در انتخاب نوع تابلو وجود دارد. بسیاری از تابلوهای موجود در تابلوسازی می تواند برای این کار مورد استفاده قرار گیرد و هر کدام از آن ها نیز اثر گذاری خوبی می توانند داشته باشند.

چالشی که در تابلو سازی برای ساخت این گونه تابلوها وجود دارد این است که، در کنار حفظ قالب اداری می بایست خلاقیت را چاشنی کار کرد، زیرا تنها در این صورت است که علاوه بر کاربردی بودن، زیبا و شکیل هم دیده می شود. در همین راستا باید گفت که آزمایشگاه ها عموماً دو دسته اند: آزمایشگاه خصوصی و دولتی.

معمولاً در آزمایشگاه های خصوصی توجه بیشتری به طراحی تابلو و ساخت آن می شود. در این بخش تنها هدف ساخت یک تابلو راهنما نیست، بلکه زیبایی نقش پر رنگ تری پیدا کرده و حائز اهمیت می شود. همچنین در بخش خصوصی، در طراحی فضای داخلی نیز وسواس بیشتری خرج  می شود. پس طبیعی است که در سفارش تابلوهای آزمایشگاهی به تابلو سازی نیز این دقت و وسواس صورت گیرد.

انتخاب تابلو مناسب

در بخش انتخاب تابلوهای آزمایشگاه گزینه های زیادی وجود دارد که می توان هر کدام از آن ها را انتخاب کرد. اما در زمان تصمیم گیری برای خرید تابلو بهتر است ابتدا فضای اطراف آزمایشگاه را به خوبی بررسی کنید، تا سپس با توجه به فضای خارجی و طراحی داخلی، یک تابلو مناسب انتخاب شده و نصب گردد.

توجه به سازگاری تابلو با محیط اطراف تأثیرگذاری آن را نیز بهتر می کند و در انتخاب رنگ و نورپردازی نیز کمک شایانی می کند.

چلنیوم در تابلوهای آزمایشگاه

در انتخاب تابلو برای آزمایشگاه گزینه های زیادی وجود دارد که تابلو چلنیوم یکی از آن ها است. با یک بررسی ساده مشاهده خواهید کرد که چقدر تابلو چلنیوم کاربرد زیادی در این بخش دارد. درصد بالایی از تابلوهای سطح شهر به صورت چلنیوم است. اما قابلیت های ویژه این تابلو باعث شده تا مورد توجه تابلوسازان و سفارش دهندگان قرار گیرد.

تابلو سازی

تابلویی که برای آزمایشگاه ساخته می شود باید بزرگ باشد، تا مردم به راحتی آن را ببینند. چلنیوم این اجازه را به شما می دهد تا تابلو بسیار بزرگی را انتخاب کرده، و پس از ساخت در ارتفاع بالایی آن را نصب کنید. همچنین یکی از ویژگی های  چلنیوم این می باشد که به خوبی نورپردازی شده و نور را به شکل یکنواخت پخش می کند.

نورپردازی تابلو چلنیوم

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در ساخت تابلوهای آزمایشگاه رعایت شود، استفاده از نورپردازی مناسب می باشد. در این تابلو شما می توانید با توجه به ورقی که انتخاب کرده اید، یک نورپردازی مناسب داشته باشید به طوری که در شب هم قابل دید باشد.

لایت باکس و نقش آن

از بهترین تابلوهای سردر آزمایشگاه، تابلو لایت باکس است. اصلی ترین علت انتخاب آن هم نحوه پخش نور مناسب و چشمگیر آن است. اگرچه هم در آزمایشگاه های خصوصی و دولتی از لایت باکس استفاده می شود، اما در آزمایشگاه خصوصی توجه ویژه ای به آن می کنند.

به طور مثال برای داشتن تابلویی بهتر از لوگو آزمایشگاه در تابلویی که بر سردر نصب می شود، استفاده می کنند. ساخت لوگو به صورت تابلو لایت باکس جلوه بهتری دارد. به علاوه در فضای داخلی نیز برای تابلو ایمنی آزمایشگاه و تابلوهای راهنما نیز از لایت باکس های کوچکتر استفاده می کنند.

انواع لایت باکس

تابلو لایت باکس پرچمی برای سردر مناسب است و تأثیر بهتری برای جلب مردم دارد. برخی از آزمایشگاه، فضایی برای تبلیغات محصولات بهداشتی و یا فعالیت های پزشکی در نظر گرفته اند که عموماً برای این کار از لایت باکس ایستاده یا لایت باکس فریم لس استفاده می کنند.

تأثیر تابلو کامپوزیت

بیشترین تابلو زمینه برای آزمایشگاه ها، تابلو کامپوزیت است. به این دلیل که تأثیر بهتری در ظاهر تابلو دارد و به راحتی نیز قابل شستشو می باشد. در انتخاب نوع ورق محدودیتی وجود ندارد و هر کدام که برای محل نصب مناسب باشد می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

اگرچه ورق های نقره ای و خاکستری در همه زمینه ها پرکاربرد هستند، ولی در صورتی که  برای حروف از رنگ خردلی یا زرد استفاده کنید می توانید برای زمینه نیز، کامپوزیت آبی یا سرمه ای رنگ انتخاب کنید. پس متوجه می شویم که در انتخاب رنگ برای تابلو کامپوزیت، فضای گسترده تری در اختیار داریم.

تابلوسازی

تابلو ترموود در آزمایشگاه

شاید فکر کنیدکه از تابلو ترموود در آزمایشگاه‌ها استفاده نمی شود، اما باید گفت که این تفکر اشتباه است و چند سالی است که این تابلو در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده و در اکثر حوزه ها، مورد استفاده قرار می گیرد. در بیشتر آزمایشگاه های خصوصی که به طراحی داخلی و نمای بنا اهمیت می دهند، تابلو ترموود استفاده شده است.

برای ساخت حروف و شماره تلفن ها نیز، می توانید از لایت باکس، چلنیوم و یا حروف برجسته استفاده کنید و با یک نورپردازی مناسب تابلو خود را تکمیل کنید. پس اگر به دنبال خرید این گونه تابلوها هستید، از انتخاب تابلو ترموود غافل نشوید.

تابلو حروف برجسته چه خصوصیاتی دارد؟

تابلو حروف برجسته تابلو ساده و در عین حال زیبا و پرکاربرد است که در بخش های مختلف آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. این مورد، در بین تابلوهای نصب شده در نما ساختمان دیده می شود. اما در بخش داخلی نیز برای تابلو راهنما و ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.

به دلیل اینکه تابلو حروف برجسته را می توان به راحتی در ابعاد کوچک ساخت برای تابلو راهنما استفاده می شود. همچنین به دلیل وزن کم، به خوبی در قسمت های مختلف نصب می گردد، و برای این کار مناسب می باشد.

تابلو تبلیغاتی آزمایشگاهی

تابلو سردر آزمایشگاه در عین حال که وسیله ای برای معرفی است، کار تبلیغات را نیز انجام می دهد، پس باید حتماً هر مرکز آزمایشگاهی تابلو مناسبی را برای مردم نصب کند. اما در کنار آن تبلیغات و نصب تابلوهای تبلیغاتی برای این مکان صورت می گیرد.

این فضا همواره رفت و آمد های زیادی دارد. بنابراین برای تبلیغ موضوعاتی که در حوزه بهداشت و سلامت است، موثر می باشد. در همین راستا نیز می توانید تابلو تبلیغاتی با مباحث بهداشتی را تبلیغ نمایید. برای این کار نیز از انواع تابلوهای تبلیغاتی که در تابلوسازی ساخته می شود می توان استفاده کرد.

بررسی طراحی تابلوها

طراحی این گونه تابلوها کار پرچالشی است. زیرا باید خلاقیت و زیبایی را در کمال سادگی انجام داد. مهم ترین عنصری که باید طراحی شود، نام و کلمه ” آزمایشگاه ” که باید به شکل بزرگ و با فونتی ساده، طراحی شود. حقیقت این است که بیشتر مردم تنها نام آزمایشگاه را می بینند و به اسم آن توجه نمی کنند.

در کنار این مورد نکته بعدی اضافه کردن شماره تلفن است. در برخی از مراکز نوع آزمایش هایی که انجام می دهند را کاملاً بر روی تابلو می نویسند. این کار اثرات مثبتی دارد. برای این که مردم مطمئن می شوند که می توانند آزمایشی که دکترشان نوشته را در این مرکز انجام دهند.

برخی از مراکز آزمایشگاهی به صورت خاص لوگویی برای خود در نظر گرفته اند که در تابلو سازی آن را در طراحی تابلو استفاده می کنند. البته این کار تأثیر زیادی در خاص بودن و زیبایی تابلو خواهد داشت.

پیمایش به بالا
عضویت در خبرنامه

از تخفیف ها و جدیدترین ها با خبر شوید!

ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: