۰۲۱-5۷۹۹۶

021-44860911

تابلو آموزشگاه

تابلو آموزشگاه به عنوان یکی از رایج ترین تابلوها در سطح هر شهری شناخته می شود. از آنجایی که تعداد بسیار زیادی مراکز آموزشی در رشته های مختلف وجود دارند، به همین دلیل تابلوهای متنوعی هم در این مورد طراحی و ساخته شده اند و همچنین بر سردر نماهای ساختمانی نصب گردیده است.

به طور کلی تابلو مراکز آموزشی با تابلو مغازه و فروشگاه شباهت هایی با هم دارند. مهمترین شباهت آن ها در این است که به دلیل کاربری های مختلف، تنها به یک نوع خاص محدود نشده و انواع گوناگونی دارند. همین طور که تابلو فروشگاه ها هم این گونه هستند. ولی به هر حال به دلیل این که تابلو مورد نظر برای موسسه آموزش است، حتماً با محدودیت هایی همراه خواهد بود.

تابلو آموزشگاه

اهمیت استفاده از تابلو آموزشگاه

استفاده از تابلو آموزشگاه اهمیت فراوانی دارد. معمولاً بسیاری از مردم وقتی تصمیم می گیرند تا در رشته ای خاص آموزش دیده و دارای مهارت باشند، به سراغ نزدیک ترین آموزشگاه‌ها می روند. پس نصب تابلو به آن ها کمک می کند تا با محل کار شما آشنا شوند.

بر همین اساس محل نصب تابلو هم اهمیت پیدا می کند. تابلو باید در قسمتی از نمای ساختمان نصب شود که به خوبی قابل دید باشد. . گاهی برخی از موسسه ها، تابلوهایی با ابعاد بسیار بزرگ را در بالای ساختمان و در قسمت بام نصب می کنند، تا از فاصله دور هم کاملاً قابل رویت باشد.

تابلو سازی تابلوهای آموزشگاهی

تابلو سازی برای ساخت تابلوهای مربوط به حوزه آموزشگاهی، بخش هیجان انگیزی است. در واقع می توان اینگونه بیان کرد که تابلوسازی آموزشگاه مجموعه از طراحی همه تابلوهایی است که در شغل های مختلف ساخته می شود. مثلاً برخی از تابلوها نیاز به نشان تجاری یا لوگو دارند و در برخی دیگر این موضوع اهمیتی ندارد.

در تابلوسازی نکته ای که اکثراً در طراحی تابلو رعایت می شود، قرار دادن شماره تلفن و آدرس آموزشگاه است که به صورت درشت نوشته می شود تا برای مردم قابل دسترس باشد.  همان طور که عنوان شد با صنفی از تابلوهای متنوع روبرو هستیم، که در بخش تابلو سازی هم به صورت تابلوهایی با ابعاد بزرگ و کوچک ساخته می شوند.

تابلو برای آموزشگاه

طراحی تابلو آموزشگاه ها چه نکاتی دارد؟

طرح تابلو آموزشگاه باید طوری باشد تا علاوه بر اینکه نیازها و سلیقه مشتری در آن رعایت می شود، هم جذابیت خود را حفظ کند و هم قوانینی که در ساخت این مدل تابلوها وجود دارد را رعایت کند. در غیر این صورت نتیجه کار ممکن است گاهی با جریمه های سنگین روبرو شود.

رنگ تابلو متناسب با رنگ سازمانی انتخاب می گردد. در صورتی که آموزشگاهی دارای نشان تجاری باشد، بهتر است که در تابلو نشان داده شود. تقریبا مهمترین بخش یک تابلو، نوع فعالیت آموزشگاه و نام آن است که بزرگ تر از قسمت های دیگر آن طراحی می شود.

محدودیت ها یا آزادی عمل

در طراحی تابلو آموزشگاه، در بسیاری از موارد می توان گفت محدودیت وجود دارد و در عین حال  می توان آزادانه عمل کرد. مثلاً در انتخاب رنگ اجباراً قرار نیست از چند رنگ خاص استفاده شود. یا برای انتخاب فونت، گزینه های بسیار زیادی وجود دارد. اما مهم این است که فونت انتخابی خوانا بوده و مخاطب را در خواندن تابلو با مشکل روبر نکند.

تابلوهای تبلیغاتی برای آموزشگاه

در جواب به این سوال که آیا یک تابلو موسسه آموزشی ماهیت تابلو تبلیغاتی را دارد یا خیر باید جواب داد که، به هر حال زمانی که یک تابلو در محیط باز نصب می شود، حتماً جنبه تبلیغاتی پیدا می کند. اما موضوع این است که آموزشگاه ها، راه های متعددی را برای تبلیغ شغل خود استفاده می کنند، یکی از رایج ترین آن ها پخش تراکت است.

با این حال، استفاده از تابلو تبلیغاتی نیز روش موثر و تأثیرگذاری می باشد. برخی از آموزشگاه‌هایی که معتبر و شناخته شده هستند در بسیاری از مراکز شلوغ و پر رفت آمد از تابلو تبلیغاتی استفاده می کنند. قطعاً این کار در جذب مشتری بیشتر به آن ها کمک می کند. چرا که اساساً منبع درآمد این شغل از جذب مخاطب بیشتر تأمین می شود.

ساخت تابلو آموزشگاه

بهترین تابلو برای آموزشگاه ها کدام است؟

در انتخاب بهترین تابلو ده ها فاکتور باید بررسی شود تا سپس بر اساس نتیجه گیری که حاصل می گردد یک تابلو را انتخاب کرد. در حال حاضر چندین تابلو هستند که در صنعت تابلوسازی و مشاغل، بسیار کاربردی بوده و با رضایت مشتری همراه شده است.

تابلو لایت باکس، تابلو چلنیوم، تابلو حروف برجسته، تابلو کامپوزیت و تابلو ترموود جز مهم ترین آن ها می باشند. ممکن است که شما برای دو شغل گوناگون که با هم فرق دارند، از یک نوع تابلو استفاده کنید. اما بعد از طراحی و نصب مشاهده خواهید کرد که هر کدام در جایگاهی که قرار گرفته اند، عملکردی متفاوت از خود نشان می دهند.

تابلو آموزشگاه های زبان

تابلو آموزشگاه زبان را می توان نقطع عطف در تابلوسازی آموزشگاهی دانست. آموزش زبان های مختلف به خصوص زبان انگلیسی و اهمیت این موضوع برای مردم، باعث شده تا آموزشگاه های زبان جز شغل های مهم در هر شهر به حساب بیایند. به طوری که برخی از آن ها آنقدر مشهور شده اند که شعبه های متعددی در نقاط مختلف شهر تهران و سایر شهرها ایجاد کرده اند.

تابلو آموزشگاه زبان انگلیسی در بین بقیه مهم ترین است. اکثر این مراکز هم از تابلوهای بسیار بزرگی استفاده می کنند که در جذب مردم مفید و موثر است. طرح تابلو آموزشگاه زبان به طبع باید توسط طراحان حرفه ای صورت گیرد، تا خطایی در آن وجود نداشته باشد. لایت باکس و چلنیوم یکی از بهترین انتخاب ها هستند.

تابلو آموزشگاه موسیقی

اکثر خانواده ها معمولاً بر این باورند که فرزندانشان در کنار رشته تحصیلی یک ساز را هم فرا بگیرند. از این رو می توان گفت که خیلی از مردم حتماً گذرشان به آموزشگاه موسیقی خواهد افتاد. از آن جایی که در این آموزشگاه ها توجه به هنر بسیار مهم است در طراحی تابلو نیز اثر خود را نشان می دهد.

سازنده تابلو آموزشگاه

استفاده از تابلوهایی که فضایی هنرمندانه ایجاد کنند بسیار مهم است. در این راستا ترکیب تابلو ترموود و تابلو حروف برجسته می تواند این هدف را محقق کند. البته استفاده از دیگر تابلوها به شرطی که ترکیب زیبایی را به وجود آوردند نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

نکته مهمی که در بخش طراحی تابلو آموزشگاه موسیقی وجود دارد، طراحی نام تابلو است. هرچه نام تابلو با فونت های زیباتری ساخته شود، تأثیر بهتری هم خواهد گذاشت. به غیر از نام شماره تلفن و یا استفاده از نشان ها و المان ها هم دیگر کارهایی است که در این بخش انجام می شود.

تابلو آموزشگاه رانندگی

آموزشگاه‌های رانندگی برای همه ما آشنا هستند. هرکسی که بعد از سن قانونی به سراغ دریافت گواهینامه رانندگی برود، حتماً از قبل هنرجو آموزشگاه رانندگی بوده است. نکته جالب در خصوص شغل مورد نظر این که مردم هر محله معمولاً از قبل آموزشگاه های رانندگی محل زندگی خود را می شناسند اما دلیل آن چیست؟

دلیل این موضوع استفاده از تابلوهای بسیار بزرگی است که برای جلب توجه بر روی بدنه ساختمان نصب می شود. رنگ زرد و قرمز در خیلی از این تابلوها دیده می شود. چرا که این رنگ ها به خوبی توجهات را به خود جلب می کنند. تابلو چلنیوم نیز در بین آن ها رواج دارد.

تابلو آموزشگاه فنی حرفه ای

آموزش های فنی حرفه همواره از رشته هایی است که بسیاری از افراد به آن تمایل دارند. نحوه آموزش ها بسیار به بازار کار نزدیک است و همین موضوع باعث می شود تا هنرجویان زیادی برای یادگیری مهارت های گوناگون در این موسسات ثبت نام کنند. با توجه به این مورد هم، طراحی تابلو آموزشگاه فنی حرفه ای حائز اهمیت می شود.

خیلی از افراد هستند که به جای جستجو در صفحات وب، در خیابان به دنبال تابلو موسسه فنی حرفه ای می گردند. پس نصب تابلو، از کارهای ضروری است که باید حتماً انجام شود چرا که در غیر این صورت ممکن است تعداد زیادی از مشتریانتان را به دلیل غفلت از نصب تابلو از دست دهید. یک توصیه مهم این که حتماً ابعاد قابل توجهی برای تابلو در نظر بگیرید. تابلو کامپوزیت با ترکیب تابلو چلنیوم یا لایت باکس و حتی حروف برجسته هم برای این کار مناسب است.

تابلو آموزشگاه علمی آزاد

آموزشگاه علمی آزاد تقریباً عملکردی مشابه دانشگاه ها را دارا می باشد. با این تفاوت که دغدغه ورود به دانشگاه و کنکور در این مرکز وجود ندارد. با توجه به شرایطی که در حال حاضر وجود دارد توجه خاصی هم به آموزش عالی می شود. چرا که می توان در این مرکز بهتر و کاربردی تر رشته های مختلف را فرا گرفت.

این توضیحات نشان دهنده اهمیت مرکز و نصب تابلو برای آن است. به بیانی دیگر باید گفت که هرچه یک آموزشگاه اهمیت علمی بیشتری داشته باشد، به همان اندازه ساختار تابلویی که قرار است بر سردر آن نصب گردد هم اهمیت پیدا می کند. البته عموماً تابلو آموزش عالی با یکسری از قوانین رو است.

در انتخاب تابلو برای زمینه به طور کلی از تابلو کامپوزیت استفاده می شود. برای حروف آن هم تابلو حروف برجسته و تابلو چلنیوم در الویت هستند. اما تابلو لایت باکس ممکن است کمتر مورد استفاده قرار گیرد.

پیمایش به بالا
عضویت در خبرنامه

از تخفیف ها و جدیدترین ها با خبر شوید!

ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: