۰۲۱-5۷۹۹۶

021-44860911

تابلو مغازه رستوران و فست فود

تابلو سازی رستوران و فست فود جزء جذاب ترین بخش های تابلو سازی است. تابلو مغازه فست فود ها و تابلو رستوران ها از تابلوهای مشهور در سطح شهر هستند که عموم مردم آن ها را می شناسند. این تابلو تبلیغاتی خیلی خوب توانسته با مردم ارتباط برقرار کند و در ذهن آنها ماندگار شود.

اگرچه طراحی این تابلو توسط طراحان تابلوسازی انجام می شود اما از آنجایی که مردم به خوبی با این تابلو مغازه آشنایی دارند، می توانند به خوبی طراحی و ساخت تابلو فست فود و رستوران را نقد کنند و متوجه ایرادات و ضعف های تابلو در بخش طراحی و ساخت شوند.

تابلو سازی رستوران و فست فود

در واقع باید گفت، طراحی تابلو فست فود و رستوران شاید به ظاهر کار ساده ای به نظر برسد، اما حقیقت این است که طراحی این تابلو هم به تجربه و مهارت نیاز دارد و هم به نکته بینی و خلاقیت.

نقش تابلو رستوران و فست فود در زندگی مردم

شاید عجیب به نظر بیاید اما تابلو رستوران ها و تابلو فست فود ها نقش بسیار مهمی در زندگی مردم دارند. این جمله را می توانیم در چند بخش مختلف بررسی کنیم.

بخش اول

تأثیر این تابلو بر زندگی افراد شاغل است. این افراد چه کسانی که کارمند هستند و چه مغازه دارها متناسب با شرایطی که دارند برای وعده های غذایی خود در محل کار به سراغ فست فودها و رستوران ها می روند. تابلو رستوران ها و یا فست فودهایی که در مسیر هر روزه آنها قرار دارند، اگر توجهشان را جلب کند برای تهیه غذا این مغازه ها را انتخاب خواهند کرد. پس اگر تابلو شما تأثیر کافی را بر روی آنها بگذارد مشتری دائمتان می شوند.

بخش دوم

مردمی هستند که رستوران رفتن و بیرون از خانه غذا خوردن، از تفریحات همیشگی آنها است. این گونه افراد همیشه در سطح شهر به دنبال تابلو رستوران و تابلو فست فود و تابلو مغازه های خوراکی می گردند. پس اگر کیفیت غذا و کیفیت تابلو شما سطح بالایی داشته باشد این گونه افراد هم مشتری ثابت تان می شوند.

تابلو سازی رستوران و فست فود

بخش سوم

افرادی هستند که به دلایل مختلفی مانند قرار کاری، قرارهای دوستانه، کمبود وقت و… تصمیم دارند وعده ای از غذای خود را در بیرون از خانه صرف کنند، اکثراً این افراد از قبل تصمیمی برای انتخاب رستوران نداشته اند پس در سطح شهر به دنبال تابلو رستوران می گردند، زمانی که تابلو مغازه تان توجه آن ها را جلب کند، حتماً به رستوران شما وارد خواهند شد.

طراحی تابلو فست فود و نکات آن

طراحی تابلو فست فود، یکی از جذاب ترین کارها در بخش تابلوسازی است. تابلو مغازه فست فود، باید یک تابلو تبلیغاتی بسیار جذاب و اشتها آور باشد تا مردم با دیدن این تابلو اشتهایشان تحریک شود و به سمت مغازه شما قدم بردارند.

فست فودی ها از دسته مشاغلی هستند که رقابت زیادی در جذب مشتری با یکدیگر دارند. پس تابلو تبلیغاتی برای این مغازه بسیار مهم است. برخی از فست فود ها که امروز تبدیل به یک برند مشهور در صنعت مواد غذایی شده اند، تابلوهای یکسانی دارند که در تمامی شعب آن استفاده می شود.

در طراحی تابلو فست فود دست طراح باز است تا خلاقانه ترین تابلویی که می تواند را طراحی کند. در این تابلو می توان از رنگ های شاد و سرگرم کننده استفاده کرد، اما باید مراقب بود تا از رنگ هایی که اشتها را کم می کنند، استفاده نکرد.

طراحی تابلو رستوران و ویژگی هایی که دارد

در مقایسه با فست فود، رستوران ها کمی فضای رسمی تری دارند. برخی از قرارهای کاری در رستوران ها گذاشته می شود تا یک فست فود! به همین دلیل طراحی فضای رستوران متمایز از طراحی فضای یک فست فود است.

تابلو رستوران و فست فود

این تفاوت، در طراحی تابلو رستوران هم احساس می شود. تابلو رستوران باید در عین زیبا بودن، یک برند را به خوبی معرفی کند. در واقع تابلو رستوران لوگو یک رستوران به شمار می رود. توجه به طراحی یک آیکون جذاب و نصب آن بر روی تابلو رستوران، اهمیت زیادی دارد.

در تابلو رستوران ها انتخاب رنگ هم متفاوت تر از تابلو فست فود است. ما در تابلو فست فود به دنبال طراحی یک تابلو اشتها آور هستیم، اما در تابلو رستوران زیبایی و لوکس بودن تابلو اهمیت بیشتری دارد به همین دلیل می توان در طراحی تابلو رستوران حتی از رنگ مشکی هم استفاده کرد!

به تابلو داخل رستوران و فست فود دقت کنید

تابلو فست فود و رستوران تنها به تابلو سردر آن منتهی نمی شود، بلکه تابلوهای دیگر هم باید داخل مغازه نصب شود تا به جذب مشتری و فروش بیشتر کمک کند.

تمامی رستوران ها و فست فود باید یک منو مشخص داشته باشند. در فست فودها  طراحی منو بر روی تابلوهایی با ابعاد بزرگ در داخل مغازه، مانند تابلو لایت باکس، به مشتری برای انتخاب بهتر غذا،  کمک می کند.

نصب لوگو و اسم رستوران در ابعاد کوچک در داخل رستوران هم به جذابیت فضای مغازه کمک زیادی خواهد کرد. نمایش عکس غذاهای موجود در منو بر روی تابلوهای مختلف در داخل رستوران، یک ایده خوب برای جذب مشتری است. به خصوص در زمان هایی که غذای جدیدی به منو خود اضافه می کنید از این راه می توانید آن را به مشتری معرفی کرده و فروش این غذا را افزایش دهید.

تابلو چلنیوم رستوران یک تابلو منتخب

تابلو چلنیوم از تابلوهای منتخب برای تابلو رستوران است. تنوع رنگ و طرح در این تابلو و امکان استفاده از ورقه های متنوع مانند ورق پلکسی و… توانایی ساخت تابلوهای جذاب را بالا می برد.

با توجه به نکاتی که در طراحی تابلو رستوران گفتیم، در استفاده از تابلو چلنیوم رستوران، کمی محتاط تر باید رفتار کرد، عمدتاً این تابلو کمی رسمی تر طراحی می شود و از فونت های خلاقانه استفاده کمتری می شود. البته این موضوع به این مفهوم نیست که فقط باید تابلو چلنیوم را با فونت مشخصی طراحی کرده و ساخت، بلکه منظور این است که بهتر در طراحی و ساخت تابلو چلنیوم، تایپوگرافی های خاص به نسبت کمتری نسب به سایر فونت ها در تابلو استفاده شوند.

تابلو رستوران و فست فود

تابلو چلنیوم فست فود، تابلویی مشهور

معمولاً بیشتر تابلوهایی که در ساخت تابلو فست فود استفاده می شود، تابلو چلنیوم است. در طراحی و ساخت تابلو چلنیوم فست فود دیگر لازم نیست مانند طراحی تابلو رستوران محتاط بود، این تابلو می تواند در اوج خلاقیت ساخته شود. استفاده از فونت های عجیب که شاید کمتر دیده شده باشد در ساخت این تابلو مرسوم است.

در تابلو چلنیوم فست فود می توان انواع و اقسام آیکون های مربوط به حوزه مواد غذایی و لوگوهای مرتبط را ساخت و بر روی تابلو فست فود نصب کرد. اگر برای تابلو مغازه فست فود خود به دنبال یک تابلو تأثیر گذار هستید، پیشنهاد اول ما تابلو چلنیوم است.

تابلو لایت باکس در رستوران و فست فود حتماً باید نصب شود

هر فست فود یا رستورانی حداقل به یک تابلو لایت باکس نیاز دارد. هرگز نسبت به این تابلو بی تفاوت نباشید. تابلو لایت باکس یک مهره مهم در تبلیغات رستوران شما خواهد بود. رستوران ها و فست فود ها از مشاغلی هستند که فعالیت آن ها از صبح تا نیمه های شب ادامه دارد و اکثراً مشتری آنها در شب بیشتر از روز است.

پس تابلو مغازه باید حتماً در شب دید و نور خوبی داشته باشد. لایت باکس در این زمینه همواره حرف اول را می زند. همچنین از تابلو لایت باکس می توان در قسمت های مختلف مغازه با اهداف متفاوت استفاده کرد.

مثلاً نصب تابلو لایت باکس دو طرفه یا پرچمی بر سردر رستوران یا فست فود به بهتر دیده شدن مغازه کمک می کند. از تابلو لایت باکس فریم لس و یا تابلو لایت باکس ایستاده هم می توان در داخل مغازه برای معرفی بهتر غذا ها و سایر بخش های منو غذایی استفاده کرد.

تابلو کامپوزیت را فراموش نکنید

تابلو کامپوزیت زمینه خوبی برای تابلو رستوران یا حتی تابلو فست فود است. استفاده از این تابلو به همراه تابلو چلنیوم یا تابلو حروف برجسته ترکیب خوبی برای رستوران ها و فست فود های سطح شهر است.

از آنجایی که رستوران ها وفست فودها باید بهداشت را در سطح بالایی رعایت کنند، تابلو کامپوزیت به دلیل قابل شستشو بودن می تواند تابلو خوبی باشد. همچنین در فضاهای سربسته مانند فود کورت هایی که در مراکز خرید قرار دارند، از تابلو کامپوزیت بیشتر استفاده می شود.

بیشتر برند های مواد غذایی که در تمام سطح شهر شعبه دارند هم از تابلو کامپوزیت استفاده کرده اند.

تابلو ترموود،  انتخابی خاص برای فضاهای خاص

تابلو ترموود هم یکی دیگر از تابلوهایی است که در ساخت تابلو رستوران و فست فود استفاده می شود. انتخاب این تابلو برای رستوران و فست فود، انتخاب خاص و جذابی است. به طور کلی برای هرمغازه فست فود و یا رستورانی  نمی توان از تابلو ترموود استفاده کرد.

برای اینکه این تابلو جلوه خوبی داشته باشد و به خوبی دیده شود باید با طراحی بخش های دیگر رستوران همخوانی داشته باشد. زمانی که طراحی فضای داخل مغازه و نمای آن و همچنین مصالحی که استفاده می کنیم برای تابلو ترموود مناسب باشد، نصب این تابلو بر سردر مغازه باعث افزایش مشتری خواهد شد.

در طراحی و ساخت تابلو ترموود، می توان با ترکیب این تابلو با تابلو چلنیوم، تابلو حروف برجسته و تابلو لایت باکس، تابلو خوبی برای این گونه مغازه ها ساخت و بر سر در آنها نصب کرد.

پیمایش به بالا
عضویت در خبرنامه

از تخفیف ها و جدیدترین ها با خبر شوید!

ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: