ممکن است تصور کنید برای معرفی و نمایش یک مغازه تنها به چیدمان مدرن و زیبا نیاز دارید؛ اما این همه آنچه که مربوط به طراحی مغازه شماست، نمی باشد. برای اینکه بتوانید دکوراسیون داخلی و خارجی مغازه را به بهترین شکل ممکن طراحی کنید؛ باید از تابلو مغازه هایی با نورپردازی متناسب و البته زیبا، استفاده کنید. نورپردازی به شیوه ‌های مختلفی انجام می گیرد. برای اینکه یک تابلو مغازه به صورت نوآورانه و خلاقانه طراحی و تولید شود باید علاوه بر استفاده از متریال با کیفیت؛ روی جنبه نورپردازی و انتخاب طرح و رنگ هم تمرکز کافی، صورت بگیرد. در ادامه با انواع نورپردازی برای تابلو مغازه، آشنا می شویم.

نکات مهم در طراحی تابلو مغازه

با توجه به اینکه نورپردازی تابلو مغازه اهمیت ویژه ‌ای در جذب مشتری دارد؛ نمی ‌توان به آسانی از آن گذشت. برای اینکه بتوانید یک نورپردازی ویژه، خلاقانه و البته جذاب داشته باشید، باید نکاتی را در نظر بگیرید:

نکات مهم در طراحی تابلو مغازه

در نظر گرفتن مصرف انرژی

هزینه ‌ای که برای طراحی و ساخت یک تابلو می پردازید؛ تمامی هزینه‌ های مربوط به شما نمی باشد بلکه بخشی از هزینه ‌ها مربوط به زمان پس از نصب تابلوست. یکی از این موارد هزینه ای است که برای مصرف انرژی لامپ های استفاده شده در نورپردازی تابلو، باید بپردازید. مسلما هر چقدر از لامپ های کم مصرف استفاده شده باشد؛ هزینه و مصرف انرژی تابلو، کاهش پیدا می ‌کند و این موضوع می‌ تواند در دراز مدت برای شما صرفه اقتصادی به دنبال داشته باشد. پس حتما از طراح و تابلوساز خود بخواهید نورپردازی را به شیوه ای انجام دهد که در نهایت مجبور نشوید هزینه ‌های زیادی برای برق مصرفی تابلو، بپردازید.

استفاده از لامپ های مدرن و باکیفیت

در گذشته برای نورپردازی تابلوها از مهتابی استفاده می ‌شد؛ اما امروزه با وجود لامپ های باکیفیتی همچون اس ام دی و ال ای دی، دیگر کمتر کسی به سراغ مهتابی می رود. به عنوان مثال برای ایجاد نورپردازی در تابلوی چلنیوم استفاده از لامپ های اس ام دی رایج است چرا که این لامپ ها علاوه بر اینکه نورپردازی مناسبی را برای تابلو ایجاد می ‌کنند؛ از لحاظ مصرف برق هم مقرون به صرفه و بهینه هستند. همچنین میزان خرابی و سوختن این لامپ ها هم به مراتب بسیار کمتر است.

بیشتر بخوانید :  بررسی تابلو محیطی فضای باز و بسته

در نظر گرفتن قیمت مناسب

تقریباً نورپردازی را می توان با هر هزینه ای، انجام داد. هر چقدر پیچیدگی آن بیشتر باشد؛ به طبع هزینه آن هم بالاتر می‌ رود. برای اینکه یک تابلو با یک نورپردازی آن هم با قیمت مناسب داشته باشید؛ می توانید از لامپ های اس ام دی که جزء ارزان ترین و البته باکیفیت ترین لامپ ها هستند، استفاده کنید.

توجه به هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری تابلو

هرچند در نگاه اول نورپردازی خلاقانه و خاص یک تابلو می تواند بسیار جذاب و شگفت انگیز باشد؛ اما توجه داشته باشید که هر چقدر یک نورپردازی پیچیدگی بالایی داشته باشد؛ در صورتی که دچار آسیب و یا خرابی شود، هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری آن بیشتر می شود. بنابراین اگر قصد انتخاب یک تابلو ‌مغازه را دارید؛ نباید تنها به هزینه‌ های اولیه آن توجه کنید بلکه باید به جنبه دیگر این موضوع یعنی هزینه خدمات پس از فروش مربوط  به عیب یابی، تعمیر و جایگزین کردن قطعات و… پس از نصب تابلو هم توجه داشته باشید.

در بین انواع تابلوهای مناسب برای مغازه، تابلو چلنیوم نورپردازی مبتنی بر لامپ های اس ام دی داشته و می تواند هزینه های کمتری را به صاحبان مغازه، تحمیل کند.

توجه به هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری تابلو

تابلو مغازه و انواع نورپردازی

نورپردازی برای تابلو مغازه به شیوه‌ های مختلفی انجام می ‌شود. به گونه‌ ای که اگر نگاهی به تابلو مغازه های نصب شده در سطح شهر بیندازید؛ متوجه می ‌شوید که موارد مشابه کمی وجود داشته و اکثرا از نورپردازی خلاقانه و منحصر به فردی استفاده کرده ‌اند.

بیشتر بخوانید :  از طراحی تا ساخت تابلو تبلیغاتی

انواع نورپردازی برای تابلو مغازه عبارتند از:

نورهای یکنواخت

نورهایی که به صورت یکدست بر تمامی بخش ‌های تابلو تابیده می ‌شود، تقریباً در بیشتر تابلوهای تبلیغاتی مخصوصاً تابلو مغازه، استفاده می شود. وقعیت این است که نورهای یکنواخت نه تنها زیبایی تابلو را بیشتر می‌ کنند؛ بلکه نمایش آن را از فاصله های مختلف، بهبود می بخشند و به این ترتیب مشتریان می توانند به آسانی نوشته های یک تابلو را بخوانند.

نورهای نقطه ای

نوعی از نورپردازی مدرن هم وجود دارد که با استفاده از نورهای نقطه ای، ایجاد می شود و اصطلاحا به آن ها تابلوی لاسوگاسی، گفته می ‌شود. چرا که اولین بار در شهر لاس وگاس ایالات متحده آمریکا تولید شده و سپس به سایر شهرها و کشورها، راه پیدا کرد. نحوه ایجاد نورپردازی به این صورت است که روی سطح تابلو نقطه هایی با اشکال هندسی مختلف مثل ستاره، دایره و… ایجاد می ‌شود. با نورپردازی که پشت تابلو تعبیه می گردد، شاهد نورهای متصاعد شده از این نقطه های هندسی خواهیم بود.

تابلوهای لاس وگاسی جزء تابلوهای تشریفاتی و بسیار مدرن محسوب شده و برای مکان های خاصی که نیاز به زرق و برق بیشتر دارد، استفاده می شوند. البته برای تابلو مغازه اکثر افراد ترجیح می‌ دهند از تابلو چلنیوم با یک نورپردازی نسبتاً ساده اما زیبا، استفاده کنند.

انواع نورپردازی برای تابلو مغازه

گاز نئون

در گذشته که تکنولوژی ساخت لامپ به اندازه امروز پیشرفته نبود؛ نورپردازی تابلوهای مغازه به وسیله گاز نئون تامین می شد. در این روش گاز نئون به لوله های شیشه ای تزریق شده و دو عدد الکترود در ابتدا و انتهای لوله، نصب می‌ شود. نور این نوع از تابلوها نیاز به شارژ مداوم دارد و در صورتی که مدت زمانی آن ها را شارژ نکنید؛ در نورپردازی تابلو اختلال ایجاد شده و باعث می شود تابلو زیبایی اولیه را نداشته باشد.

بیشتر بخوانید :  مشاوره طراحی تابلو

مشکل عمده ای که در نورپردازی با گاز نئون وجود داشت؛ تولید صدای نابهنجار بود. همین مسئله باعث شد تا روز به روز استقبال از تابلوهای نئونی، کمتر شود.

نور اندریک

این سیستم نورپردازی طرفداران خاص خود را دارد و معمولا در این روش نورپردازی؛ از زمینه تابلو چلنیوم استفاده شده و نور به صورت مخفی برای آن، تعبیه می گردد. هنگام طراحی فضایی به اندازه چند سانتی متر در زمینه کار و به منظور بستری برای تابش نور، در نظر گرفته می شود.

سفارش تابلو مغازه با بهترین نورپردازی

موضوع نورپردازی تابلو مغازه می تواند بسیار تخصصی و پیچیده باشد. شما به عنوان مشتری به هنگام انتخاب نوع تابلو و نحوه نورپردازی، گزینه های زیادی پیش رو دارید. بنابراین بهتر است قبل از اینکه به سراغ استفاده از تابلو بروید؛ از یک کارشناس باتجربه در این زمینه، مشاوره بگیرید.

سفارش تابلو مغازه با بهترین نورپردازی

تابلوسازی نامور سال‌ هاست که کار طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی را انجام می ‌دهد. این تابلوسازی طراحان بسیار باتجربه ای در مجموعه خود دارد. بنابراین می توانید برای تعیین طرح اولیه روی آن ها، حساب ویژه ای باز کنید. از طرفی وجود گارانتی و ضمانت نامه معتبر پس از تحویل تابلو به مشتری، خود گواه استفاده از متریال مرغوب و با کیفیت موجود در بازار را می‌ دهد. تابلوسازی نامور تمامی کارهای ساخت و حتی نصب تابلو را انجام داده و همواره سعی دارد تابلوی ساخته شده کاملاً مطابق با سلیقه و نظر مشتری باشد.

به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب تابلوی تبلیغاتی و نوع نورپردازی آن؛ می توانید با کارشناسان مجموعه تابلوسازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
به بالای صفحه بردن