گروه تابلو سازی ناموَر

جدیدترین مدل تابلو مغازه 2023

تابلو مغازه

هنگام راه اندازی یک کسب و کار استفاده از یک تابلو چشم نواز و حرفه ای می تواند در افزایش ورود مشتری به مغازه بسیار تاثیرگذار باشد. شاید این موضوع برای شما بسیار کم اهمیت به نظر برسد، اما باید بدانید که استفاده از یک تابلو مغازه مناسب روشی دائمی برای تبلیغ کسب و کار شماست. چرا که نمایانگر سطح کیفی محصولات و خدمات شما برای افرادی است که واقعا به این محصول نیاز دارند. هدف ما از ارائه این مقاله معرفی جدیدترین مدل تابلو مغازه 2023 است.

آشنایی با انواع تابلو مغازه

امروزه، با پیشرفت صنعت تابلوسازی، جدیدترین مدل های تابلو مغازه به بازار ورود پیدا کرده اند که هرکدام از آنها ویژگی های متمایزی دارند و بهترین ایده ها در تابلوسازی در ساخت آنها اجرا می شوند. در زیر انواع مختلفی از تابلو فروشگاهی برای شما معرفی شده است:

تابلو مغازه چوبی یا ترموود

بسیاری از افراد، استفاده از وسایل چوبی را به متریال های دیگر ترجیح می دهند. بنابراین، در دکوراسیون مغازه خود معمولا از وسایل چوبی استفاده می کنند. پیشنهاد مجموعه تابلوسازی نامور به علاقه مندان وسایل چوبی این است که برای سردر مغازه خود نیز از تابلو ترموود استفاده کنند. بدین ترتیب آنها می توانند با یک تیر دو نشان بزنند و ضمن استفاده از متریال مورد نظر خود، کار تبلیغ کسب و کار خود را نیز به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

توجه داشته باشید که تابلوهای چوبی برای مناطقی با رطوبت هوای زیاد مناسب نمی باشند. با این وجود، اگر اصرار دارید در این مناطق از تابلو چوبی استفاده کنید، حتما باید آنها را با یک روکش عایق رطوبت، عایق بندی کنید.

تابلو مغازه استیل

این نوع تابلو از جمله تابلوهای پرکاربرد است که جزو باکیفیت ترین و ماندگارترین تابلوها از دیرباز تاکنون به شمار می رود. تابلوی مورد نظر به دلیل ماندگاری بالا طرفداران بسیار زیادی دارد. با این وجود، تابلوهای استیل با کیفیت پایین ممکن است در رطوبت زیاد دوام کافی را نداشته باشند و دچار زنگ زدگی و فرسودگی شوند. البته نسبت به تابلوهای چوبی ماندگاری این تابلوها در شرایط آب و هوایی نامساعد بسیار بیشتر است و رنگ بندی و طرح بندی متفاوتی نیز دارند.

تابلو مغازه فلکسی

این تابلوها با متریال های مختلفی از قبیل آهن و ترکیب آن با سایر فلزات تولید می شوند و در ساخت چهارچوب آنها، معمولا تابلوسازان از فلز آهن بهره می برند. تابلو فلکسی همچنین دارای چاپ فلکسی و نورپردازی مهتابی و طرح ها و رنگ های بسیار جذاب نیز می باشد.

این تابلو از نظر قیمت، بهترین تابلو برای مغازه محسوب می گردد. البته، فاکتورهایی از قبیل کیفیت رنگ های به کار رفته در آن، کیفیت چاپ و طرح های مختلف باعث تغییر قیمت آن می شوند. این تابلوها امروزه به دلیل کیفیت بالا، جلوه بصری مناسب و تنوع طرح و رنگ خود مورد توجه بسیاری از کسب و کارها قرار گرفته اند.

تابلو مغازه چلنیوم

تابلوهای چلنیوم از رایج ترین انواع تابلو به شمار می روند که به وفور توسط مغازه داران استفاده می شوند. علاوه بر آن، تابلو تبلیغاتی مورد نظر به دلیل ویژگی های متمایز خود از قبیل حروف برجسته و استفاده از جدیدترین متریال تابلو مغازه جزو پرطرفدارین و پرفروش ترین تابلوها هستند.

توجه داشته باشید که تابلوسازان می توانند به دلیل انعطاف پذیری تابلو چلنیوم، برای کسب و کارهای مختلف، بر روی آنها طرح های متفاوتی پیاده سازی نمایند. این نوع تابلو به دلیل زیبایی منحصر به فرد خود می تواند مخاطبان بیشتری را جذب مغازه کرده و در نهایت باعث افزایش فروش شود.

تابلو مغازه پلاستیک

تابلوهای مورد نظر جزو ارزان ترین نوع تابلوها به شمار می روند که با پلاستیک فشرده قابل تهیه هستند. این نوع پلاستیک کیفیت، قیمت و مقاومت بالایی در برابر عوامل مختلف محیطی دارد. به همین دلیل مورد استقبال بسیاری از کسب و کارها قرار گرفته است.

گاهی اوقات تابلوسازان از حروف های پلاستیکی بر روی تابلوهای تولید شده با دیگر متریال ها، استفاده می کنند که این روش جلوه بصری بسیار زیبایی ایجاد می کند. برای مثال استفاده از حروف چینی پلاستیکی و طرح های مختلفی از پلاستیک بر روی تابلو چلنیوم متداول است. این ویژگی متریال پلاستیکی باعث می شود که بتوان از آنها در تابلوهای فاقد قابلیت تغییر نام استفاده کرد.

تابلو مغازه کامپوزیت

امروزه داشتن ویژگی هایی از قبیل انعطاف پذیری و زیبایی در تابلوهای کامپوزیت باعث شده است که استفاده از آنها در میان مغازه داران بیشتر شود. این تابلوها دارای طرح های هندسی نامنظمی هستند که با ایجاد یک طرح شلوغ سبب جلب توجه مخاطب می شوند. قابلیتی که تابلوهای موردنظر دارند در این است که در هر اقلیم و آب و هوایی قابل استفاده بوده و به مدت طولانی زیبایی خود را حفظ می کنند. تابلو کامپوزیت دارای رنگ بندی و طرح های مختلفی نیز می باشد.

تابلو مغازه لاس وگاسی

به طور معمول، در مکان هایی که رقابت بر سر فروش یک کالا بسیار زیاد است، استفاده از تابلو لاس وگاسی از جمله بهترین راه های جذب مشتری با تابلو محسوب می شود. برای مثال، کسب و کارهایی از قبیل میوه فروشی، بستنی فروشی، رستوران، فست فود و… تمایل بسیار زیادی به استفاده از این تابلوها دارند. تابلوهای لاسوگاسی به دلیل ظرافت بالایی که دارند، با هزینه بالایی تهیه می شوند. با این وجود، مصرف انرژی آنها بسیار مقرون به صرفه می باشد.

تابلو مغازه لایت باکس دکوراتیو

یکی دیگر از تابلوهای پرمتقاضی، تابلو لایت باکس دکوراتیو است که به دلیل ویژگی هایی از قبیل قیمت ساخت فوق العاده، وزن کم، امکان جابجایی راحت و مصرف انرژی کم، طرفداران زیادی دارد. باید توجه داشت که تابلوی موردنظر قیمت پایینی داشته که همین امر باعث می شود استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه باشد.

تابلو مغازه اس ام دی

تابلو مغازه اس ام دی، از جمله تابلوهای مدرنی به شمار می رود که توجه صاحبین مشاغل گوناگونی را به خود جلب کرده است. امروزه استفاده از انواع اس ام دی در تابلوسازی رواج بسیاری دارد. جلوه مناسب تابلوهای اس ام دی و خیره کنندگی آنها، شرایط را برای مشتری یابی بسیار بهتر کرده است.

تابلوهای اس ام دی را می توان در دو نوع ثابت و متحرک تولید کرد که هر کدام از آنها مطابق با ویژگی های متمایز خود در فروشگاه های خاص قابل استفاده می باشند. در زیر ویژگی های هرکدام از دو دسته تابلوهای اس ام دی ثابت و متحرک عنوان شده اند:

تابلو اس ام دی ثابت

نورپردازی این نوع تابلو با استفاده از لامپ های اس ام دی انجام می شود که دارای نور ثابت و مشخصی هستند. جالب اینکه تابلوهای موردنظر به وسیله یک کلید خاموش و روشن شده و بدین ترتیب نوشته های روی آنها قابل رویت می باشند.

تابلو اس ام دی متحرک

این سبک از تابلوهای تبلیغاتی از جدیدترین انواع تابلوهای برجسته می باشند که کاربرد بسیار زیادی نیز دارند. به همین دلیل اطلاعات مهم هر کسب و کاری بر روی آنها نمایش داده می شود تا بدین ترتیب تبلیغ موثری صورت گیرد. برخی از مغازه داران از این تابلوها برای نمایش طرح ها و انیمیشن های مختلفی استفاده می کنند که بسیار جلب توجه می کند.

با توجه به ویژگی های شرح داده شده برای تابلو اس ام دی، مشخص می شود که تنظیمات آنها به واسطه دستگاه های هوشمندی نظیر کامپیوتر، موبایل و… انجام می شود. این دستگاه ها می توانند اطلاعات روی تابلوهای اس ام دی را خاموش، روشن، تنظیم و کنترل کنند.

امروزه، مغازه داران به دلیل تمایل به استفاده از تکنولوژی، تابلوهای اس ام دی را جایگزین سایر تابلوهای قدیمی کرده اند. بنابراین، شما می توانید در هر فروشگاه مدرن یک تابلو اس ام دی مشاهده کنید که کار تبلیغ آن فروشگاه را انجام می دهد.

بهترین مدل تابلو

تابلو مغازه پانچ متال، استرچ متال و اکسپند

طراحی و نقش بندی این تابلوها که جزو تابلوهای مدرن در نظر گرفته می شوند، با استفاده از دستگاه های سی ان سی و لیزر صورت می گیرد. ویژگی متمایز تابلوهای مورد نظر نسبت به سایر تابلوها در این است که نورپردازی آنها علاوه بر روشنایی نمای روبرویی حروف، باعث روشنایی نمای پشتی آنها نیز می شود.

تکنیک مورد نظر تنها توسط تابلوسازان حرفه ای نظیر استادکاران مجموعه تابلوسازی نامور میسر است. این تکنیک مناسب افرادی است که تابلوهای خاص و مدرن را بیشتر می پسندند.

تابلو مغازه پولکی

این سبک از تابلوها با استفاده از تایل های پولکی تهیه شده که در هرکدام از این تایل ها، ۱۰۰ پولک مورد استفاده قرار می گیرند. جالب اینکه هرکدام از این تایل ها به واسطه وزش باد، حرکت و درخشندگی خاصی پیدا می کنند که مخاطبان توجه ویژه ای به آنها نشان می دهند. به همین دلیل استفاده از آنها در سردر سالن زیبایی و رستوران بیشتر متداول است.

با وجود تمامی ویژگی های مثبتی که درباره تابلوهای پولکی ذکر شد، این تابلوها دارای معایبی نیز هستند که بهتر است از آنها مطلع باشید. چند مورد از معایب این تابلوها به شرح زیر است:

عدم امکان شستشو، دوام اندک پولک ها در برابر آفتاب، نیاز به بازسازی در دوره های دو ساله.

تابلو نئون

تابلوهای نئون امروزه با استفاده از دو متریال مختلف شیشه و فلکسی قابل تهیه هستند که هرکدام از آنها ویژگی های متمایزی دارند. از مزایای تابلوی موردنظر می توان به نورپردازی مناسب و امکان اجرای طرح های جذاب و خلاقانه اشاره کرد. به دلیل همین مزایا، کسب و کارهایی نظیر کافه، مشاور املاک، داروخانه و نظایر آن تمایل زیادی به استفاده از این سبک تابلو نشان می دهند.

تابلو ماکت

به طور حتم استفاده از ماکت محصولات یا خدمات در مغازه ها تاثیر شگرفی در جلب توجه مشتریان دارد. امروزه، در سبک های جدید در تابلوسازی، استفاده از این روش بسیار متداول شده است. با این وجود، به دلیل هزینه بالای این تابلوها، بیشتر فروشگاه های زنجیره ای و بزرگ تمایل زیادی به استفاده از آنها دارند. برای مثال، از ماکت های رایج امروزی می توان به ماکت سوخاری، ماکت بستنی و پیتزا اشاره کرد.

تابلو روان

از جمله تابلوهای مدرن امروزی، تابلو روان است که از چسبیدن پنل های اس ام دی به یکدیگر ایجاد می شود. این تابلوها با اتصال به سیستم کامپیوتری قابل برنامه ریزی بوده و استفاده از نوشته های روان و در حال حرکت و جلوه های تصویری در آنها به واسطه برنامه کامپیوتری انجام می شود. تابلوهای مورد نظر به سبب روشنایی و جلب توجه بالا مقبولیت زیادی پیدا کرده اند.

با این وجود هزینه نگهداری و سرویس آنها بسیار بالاست و سرویس آنها باید در فواصل زمانی کوتاهی انجام شود. از سایر معایب تابلوهای روان می توان به مشکل بودن دریافت مجوز برای ساخت آنها اشاره کرد، چرا که در اغلب موارد، به دلایلی از قبیل ایجاد مزاحمت نوری مجوز ساخت آنها صادر نمی شود.

تابلو سنگی

با توجه به در دسترس بودن متریال تابلوهای سنگی استفاده از آنها از گذشته های دور متداول بوده است. خصوصا اینکه سنگ های طبیعی از زیبایی طبیعی و دوام بالا برخوردارند. این ویژگی ها جزو مزایای تابلوهای سنگی به شمار می روند که مغازه داران را به استفاده از آنها ترغیب می نمایند. با این وجود، امروزه هزینه تهیه این تابلوها بسیار بالا بوده و همین امر باعث شده که تنها کسب و کارهای خاصی از آنها استفاده نمایند.

از رایج ترین تابلوهای سنگی مورد استفاده توسط کسب و کارهای مختلف می توان به تابلوهای ساخته شده با ترکیب سنگ و استیل اشاره کرد. استفاده از این نوع تابلوها بیشتر توسط جواهر فروشی ها، طلافروشی ها و فروشگاه های مرتبط با کالای ساختمانی متداول است.

درباره تابلوهای حروف برجسته چه می دانید؟

آخرین مدل تابلو

همانطور که می دانید تابلو مغازه از جمله روش های تبلیغات دائمی است که هویت شما را مشخص می کند. بنابراین، استفاده از شیوه های مدرن برای تهیه این تابلوها در اولویت قرار دارد. یکی از نمونه های تابلو مدرن که در تبلیغات مفهومی در تابلوسازی استفاده زیادی هم دارد، تابلو حروف برجسته است.

تابلوهای حروف برجسته، به سبب ویژگی های متمایزی که دارند، قادر به جلب توجه مخاطبان بیشتری می باشند. این تابلوها به سبب شب نماهای موجود در قسمت داخلی خود در روشنایی روز و تاریکی شب قابل رویت هسند. تابلوسازان معمولا برای ساخت تابلوهای حروف برجسته ابتدا طرح از پیش تعیین شده ای را انتخاب کرده و سپس کار ساخت آن را انجام می دهند.

از جدیدترین تابلوهای برجسته که استفاده از آنها رواج بیشتری نیز دارد، می توان به تابلو چلنیوم، لترمکس، تابلو فلزی، پلاستیکی، نئون پلاستیک، استیل، لبه پانچ، لاس وگاسی، تابلوهای ترکیبی، تابلو لبه سوئدی، لایت باکس، وکیوم و… اشاره کرد.

هر کدام از تابلوهای مزبور به روش متفاوتی طراحی و ساخته می شوند که مطابق با سلیقه افراد و صنف کاری آنها کاربردهای متفاوتی به خود می گیرند. از میان این تابلوها تابلو استیل، لاس وگاسی، وکیومی و… جزو تابلوهای گران قیمت دسته بندی می شوند.

البته، امروزه استفاده از تابلوهای حروف برجسته چلنیوم رواج بیشتری دارد. این تابلوها در سردر مغازه ها، فروشگاه ها، ادارات، بانک ها و… بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. چرا که از زیبایی و کارایی بیشتری نسبت به سایر تابلوهای تبلیغاتی برخوردار بوده و جزو پرطرفدارترین انواع تابلو تبلیغاتی به شمار می روند. خصوصا اینکه با هزینه معقولی نیز قابل تهیه هستند.

مختصری درباره رنگ بندی جدیدترین تابلوهای مغازه

اگر شما اندکی با روانشناسی رنگ ها آشنایی داشته باشید، می توانید با استفاده از رنگ های دلخواه توجه مشتریان را به تابلو فروشگاه و مغازه خود جلب کرده و در آنها احساس شور و شعف خاصی برای خرید ایجاد نمائید. هم اکنون، با پیشرفتی که در صنعت تابلوسازی حاصل شده است، تقریبا می توان از تمامی رنگ ها بدون محدودیت خاصی استفاده کرد. در این قسمت قصد داریم رنگ هایی با بیشترین تاثیرگذاری را به شما معرفی کنیم:

قرمز: نماد هیجان، اشتیاق و واکنشگری است.

زرد: نمایانگر گرما، شادی و هوشیاری است.

سبز: آزادی، ثروت و سلامتی را به نمایش می گذارد.

آبی: اعتبار، اقتدار و آرامش را نشان می دهد.

مشکی: نمادی برای نشان دادن قدرت، ظرافت، رمز و راز است.

سفید: وضوح، شفافیت، پاکی و صداقت را در معرض نمایش قرار می دهد.

بنفش: نماد سلطنت، خلاقیت و الهام است.

نارنجی: نماد پویایی، ماجراجویی و اعتماد به نفس است.

خاکستری: نماد سودمندی، تعادل و بلوغ است.

صورتی: زنانگی، عشق، زیبایی و لطافت را در معرض نمایش قرار می دهد.

اگر در انتخاب رنگ مناسب برای تابلو مغازه خود دچار سردرگمی شده اید، پیشنهاد می کنیم که در ابتدا جامعه هدف و مشتریان خود را بیشتر بشناسید. برای مثال، مشخص کنید که چه قشری از مردم بیشتر از شما خرید می کنند. در قدم بعدی شما با شناخت مشتریان خود و همچنین مشخص کردن نوع کالا و خدمات می توانید طرح و رنگ مناسب با کسب و کارتان را انتخاب نمائید.

برای مثال، چنانچه محصولات شما مناسب بانوان است می توانید بر حسب سلیقه هرکدام از رنگ های سفید، صورتی، بنفش، طلایی، نقره ای و ترکیب آنها را استفاده کنید. چرا که این رنگ ها با روحیات بانوان سازگارتر بوده و توجه آنها را به مغازه شما جلب می کند.

به عنوان مثالی دیگر، می توانید فروشگاه پاستیل فروشی را در نظر بگیرید. در این نوع فروشگاه به جای استفاده از رنگ های مشکی و خاکستری، رنگ های شاد نظیر قرمز، نارنجی، زرد، سبز یا ترکیب آنها به صورت رنگین کمان جلوه بهتری ایجاد می کند. بنابراین، مخاطبان شما که بیشتر کودکان و نوجوانان خواهند بود، تمایل بیشتری به خرید از فروشگاه شما پیدا می کنند.

سخن آخر

در این مقاله انواع تابلوهای مدرن معرفی شدند که طراحی و انتخاب متریال آنها اغلب به سلیقه مشتری انجام می شود. باید توجه داشته باشید که ساخت این تابلوها نیاز به دقت و ظرافت خاصی دارد. بنابراین، پیشنهاد می کنیم که با مراجعه به وبسایت حرفه ای و تخصصی تابلوسازی نامور و انتخاب طرح موردنظر خود، کار ساخت تابلو تبلیغاتی خود را به این مجموعه باتجربه و خلاق بسپارید.

این تابلوسازی دارای سابقه طولانی در زمینه ساخت انواع تابلو مغازه بوده که مسائل و نکات ظریفی در تابلوسازی، همچون گرافیک محیطی در تابلوسازی مدرن را مد نظر قرار می دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا