صنعت تابلوسازی روز به روز پیشرفت می کند و از آن چیزی که در قدیم برای تبلیغات استفاده می شد؛ بسیار فراتر رفته است. تنوع در انتخاب تابلو برای معرفی کالا و خدمات آنقدر زیاد است که مشتری را دچار سردرگمی می ‌کند. تابلوهای امروزی به طور کامل با دستگاه های تمام اتوماتیک برش خورده و تولید می ‌شوند؛ از این رو دقت بالایی داشته و همین به زیبایی آن ها، اضافه می کند. تابلو حروف برجسته لبه سوئدی یکی از انواع تابلوهای مدرن و جدید است که به دلیل قیمت مناسب و همچنین جذابیت و زیبایی زیادی که دارد، بسیار پرطرفدار شده است. در ادامه این مقاله به بررسی تابلو لبه سوئدی و ویژگی‌ هایی که دارد، می پردازیم.

تابلو لبه سوئدی چیست و چه تفاوتی با تابلو‌چلنیوم دارد؟

نوعی از تابلوی استفاده شده در صنعت تبلیغات محیطی است که در ظاهر شبیه به تابلو‌ چلنیوم می باشد اما در نحوه ساخت و متریال کمی با هم متفاوت هستند. حتماً می ‌پرسید چرا باید تابلو لبه سوئدی را سفارش دهیم؟! این نوع تابلو ویژگی ‌هایی دارد که باعث جذابیت بیشتر آن می شود. به طور مثال این تابلوها دارای لبه های آلومینیومی هستند که از تنوع رنگی بالایی برخوردار هستند. چیزی که در تابلو چلنیوم وجود ندارد؛ چرا که تابلو‌چلنیوم بیشتر بر اساس نورپردازی خاصی که روی آن انجام می ‌شود، جذابیت پیدا می کند. تفاوت اصلی تابلو لبه سوئدی و تابلو ‌چلنیوم هم دقیقاً در نوع متریال به کار رفته در ساخت لبه آن هاست. اگرچه برای ساخت هر دو نوع تابلو از پلکسی گلاس استفاده می‌ شود؛ اما در تابلوی لبه سوئدی پلکسی گلاس دقیقا مماس بر لبه آلومینیوم قرار می گیرد در صورتی که در تابلو چلنیوم لبه با فاصله چند میلی متری در داخل حروف، قرار می ‌گیرد.

تابلو حروف برجسته لبه سوئدی

تابلو لبه سوئدی برای چه مکان هایی مناسب است؟

اینگونه تابلوها بیشتر در مجتمع های بزرگ تجاری، استفاده می شوند. حتی واحدهای تجاری در یک مرکز خرید بزرگ هم می ‌توانند از این نوع تابلو، استفاده کنند و مزیتی که برای آن ها دارد این است که هم از نزدیک و هم از دور بسیار شیک و زیبا دیده می شود. این موضوع بر مدرن بودن دکوراسیون یک مغازه یا فروشگاه تاکید می کند و باعث می شود مخاطب با اعتماد و اطمینان بیشتری وارد فروشگاه شود.

بیشتر بخوانید :  تابلو مغازه هزینه اضافی یا سرمایه گذاری بلند مدت؟

در ساخت تابلوی سوئدی از چه متریالی استفاده می شود؟

متریال اصلی در ساخت انواع تابلو تقریبا یکسان است اما در ساخت تابلو لبه سوئدی از لبه آلومینیوم مخصوصی برای برجستگی حروف، استفاده می شود. برای رویه کار می توان از ورق های استیل، تکه های استیل، پلکسی گلاس، مولتی استایل و پلکسی گلاس آینه ای، استفاده کرد. البته که نظر و سلیقه مشتری هم در این امر، دخیل است.

مورد دیگری که در ساخت تابلو حروف برجسته لبه سوئدی مطرح است، نورپردازی آن می باشد. همانند تابلو چلنیوم برای تابلو لبه سوئدی هم می توان از لامپ های “ال ای دی” و “اس ام دی” استفاده کرد. به واقع نورپردازی نقش بسیار مهمی در جلب نگاه مخاطب دارد. این موضوع مخصوصا در تاریکی شب اهمیت بیشتری پیدا می‌ کند.

متریال تابلوی سوئدی

آیا استفاده از تابلو مدرن لبه سوئدی مقرون به صرفه است؟

هرچقدر در ساخت تابلو از متریال با کیفیت تری استفاده شود؛ آن تابلو زیباتر و چشمگیرتر شده و به مراتب هزینه طراحی و ساخت آن، افزایش پیدا می ‌کند اما در هر صورت اگر بخواهیم استفاده از تابلو را به عنوان یک تبلیغات محیطی در نظر بگیریم و آن را با سایر روش های تبلیغاتی مقایسه کنیم؛ به این نتیجه می‌ رسیم که استفاده از تابلو، یک روش تبلیغاتی مقرون به صرفه است چرا که با یک بار هزینه می توان سال ‌ها از تاثیر تبلیغاتی آن، استفاده کرد. پس بهتر است در ابتدای کار، یک تابلوی زیبا و منحصر به فرد داشته باشید. تابلو لبه سوئدی در این زمینه و مخصوصاً برای معرفی فروشگاه و مغازه، انتخاب خوبی است.

بیشتر بخوانید :  تابلو سازی حرفه ای

عوامل مختلفی در قیمت گذاری تابلو مطرح است که از مهمترین آن ها می توانیم به ابعاد تابلو، اشاره کنیم. مسلما هر چقدر سایز تابلو بزرگتر باشد؛ ورقه های آلومینیومی و متریال بیشتری برای تولید آن، استفاده می ‌شود و به طبع قیمت آن هم افزایش پیدا می‌ کند. مورد دیگری که در قیمت تمام شده یک تابلو تاثیرگذار است؛ نوع نورپردازی می باشد. برخی از لامپ هایی که برای نورپردازی در تابلو استفاده می شوند، ضد آب بوده و قیمت بالاتری دارند اما از طرفی در برابر بارش باران، آسیبی نمی بینند. نورپردازی تابلو با استفاده از این گونه لامپ ها که از نوع اس ام دی هستند، قیمت بالاتری دارد.

ورقه های پی وی سی (pvc) که در ساخت تابلو از آن ها استفاده می شود؛ با توجه به ضخامتی که دارند، قیمت ‌گذاری می ‌شوند و هرچقدر ضخامت آن ها بیشتر باشد، قیمت بالاتری دارند. به جز موارد ذکر شده؛ استفاده از منبع تغذیه و زمینه تابلو که می تواند چوب ترمووود، سنگ یا شیشه باشد؛ روی قیمت تمام شده تابلو، اثرگذار است.

تابلو لبه سوئدی

مراحل ساخت تابلو لبه سوئدی

برای ساخت تابلو حروف برجسته لبه سوئدی ابتدا حروف با استفاده از نرم افزار و بر اساس ابعاد و فونت مورد نظر توسط دستگاه، برش می خورند. در مرحله بعدی خم لازم برای حروف لبه سوئدی انجام می‌شود و در مرحله بعد لبه ها با استفاده از یک آهنربای مخصوص بر روی پلکسی گلاس، فیکس می شوند. مراحل پایانی کار مربوط به چسباندن حروف است که با استفاده از چسب مخصوص این کار انجام می شود و زیرسازی حروف هم توسط ورق های پی وی سی انجام می شود. در آخرین مرحله هم نورپردازی تابلو انجام می شود و بر روی زمینه و یا نمای آماده شده، نصب می گردد.

بیشتر بخوانید :  تاثیر تبلیغات محیطی در برندسازی

تمامی مراحل ذکر شده در بالا توسط استاد کاران ماهر و دستگاه های تمام اتوماتیک در تابلو سازی نامور، انجام می شود. علاوه بر این می توانید برای ثبت سفارش طرح پیشنهادی خود را ارائه داده و آن را به مرحله اجرا، برسانید. یک طراح با تجربه باید بتواند طرح را بر اساس نوع تابلو و رنگ بندی دلخواه مشتری؛ به بهترین شکل ممکن روی زمینه تابلو، حک کند.

طراح باید با روانشناسی رنگ ها آشنایی کامل داشته باشد تا به چگونگی استفاده از رنگ های مکمل و یا متضاد در کنار یکدیگر، تسلط کافی داشته باشد.

ساخت تابلو لبه سوئدی

اگر شما هم طرفدار تابلوهای مدرن و به روز هستید؛ پیشنهاد می کنیم برای سفارش تابلو حروف برجسته لبه سوئدی با بهترین متریال به تابلو سازی نامور، مراجعه کنید. تابلوسازی نامور سال هاست در زمینه ساخت تابلوهای تبلیغاتی فعالیت داشته و به خوبی با این صنعت، آشنا می باشد. بهتر است قبل از اینکه تابلو مورد نظر خود را سفارش دهید؛ نمونه کارهای انجام شده توسط تابلوسازی نامور را مشاهده کنید. حتی می توانید از دیگر انواع تابلو مثل تابلو کامپوزیت و تابلو چلنیوم هم برای تبلیغات و معرفی کسب و کار خود، استفاده کنید.

تابلو سازی نامور این اطمینان را به مشتریان خود می دهد که از بهترین و با کیفیت ترین متریال در ساخت تابلو، استفاده کند و به گونه ‌ای باشد که تابلوی نصب شده به مرور زمان در برابر شرایط محیطی و جوی مثل بارندگی و نور خورشید، آسیب نبیند.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان ما؛ می توانید با شماره تلفن های درج شده در وب سایت تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
به بالای صفحه بردن
×