۰۲۱-5۷۹۹۶

021-44860911

سوالات متداول
انتقادات پیشنهادات

چرا ابعاد تابلو اهمیت دارد؟

یکی از مهمترین فاکتورهایی که به هنگام سفارش تابلو باید در نظر بگیرید؛ ابعاد تابلو مغازه است. ابعاد یک تابلو علاوه بر اینکه روی جنبه تبلیغاتی آن تاثیرگذار است؛ هزینه تمام شده برای طراحی و ساخت تابلو را هم تغییر می دهد. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم راهنمایی های لازم را برای مشخص کردن ابعاد تابلوهای مغازه ای، ارائه دهیم.

چرا ابعاد تابلو اهمیت دارد؟

تصور کنید به تازگی یک فروشگاه بسیار بزرگ با دکوراسیون مدرنی، تأسیس کرده اید اما برای سفارش تابلو تبلیغاتی به ابعاد آن توجه نکرده و یک تابلو با ابعاد کوچک، سفارش داده اید. در چنین شرایطی بسیار بعید است که رهگذری با توجه به تابلوی فروشگاه شما، وارد آن شود زیرا چنین تابلویی آنچنان گیرایی ندارد. بنابراین همان اندازه که به کیفیت محصول و خدمات خود اهمیت می دهید؛ باید به تابلو و ابعاد آن هم حساس باشید. تابلوها در زیباسازی نمای بیرونی مغازه بسیار موثر هستند و می توانند باعث جذب مشتری شوند. علاوه بر این، زمانی که برند و یا نام مغازه شما به طور واضح و در ابعاد مناسبی به دیگران نمایش داده شود؛ بهتر در ذهن ها ماندگار می شوید.

عوامل تاثیرگذار روی ابعاد تابلوی مغازه

معمولاً برای طراحی و ساخت تابلوی تبلیغاتی باید ابعاد استاندارد تابلو را که در قوانین و مصوبه های شهرداری عنوان شده است، در نظر بگیرید. البته مشتریانی هم هستند که ترجیح می دهند تابلوهای بزرگتری داشته باشند و از این طریق مشتریان بیشتری را جذب کنند. در هر صورت اگر تابلوی شما ابعاد بزرگی داشته باشد و یا اندازه متن روی تابلو بزرگتر از حد استاندارد باشد؛ تاثیر بیشتری در جذابیت و گیرایی تابلو دارد که در نهایت برای مدت زمان طولانی به چشم عابران می آید.

عوامل تاثیرگذار روی ابعاد تابلوی مغازه عبارتند از:

سلیقه

اگرچه بهتراست ابعاد تابلو از حالت استاندارد آن فراتر نرود؛ اما به هر حال سلیقه مشتری سفارش دهنده تابلو در این کار، دخیل است و خیلی از افراد ترجیح می ‌دهند با وجود داشتن یک مغازه نسبتاً کوچک؛ تابلوی واضح و مشخصی، داشته باشند. بنابراین به هنگام سفارش گرفتن حتما باید با مشتری در این باره، مشورت کرد.

عوامل تاثیرگذار روی ابعاد تابلوی مغازه

برند و نوع فعالیت

اگر نمایندگی برند خاصی را دارید؛ مشخصا ابعاد از پیش تعیین شده ای در اختیار دارید و می توانید سفارش ساخت آن را به یک تابلوسازی معتبر، بدهید اما اگر یک فروشگاه پوشاک بزرگ دارید؛ داشتن یک تابلوی مغازه بزرگ با تایپوگرافی خاص و برجسته، می تواند نیاز شما را مرتفع سازد. بنابراین توجه به نوع کسب و کار و فعالیتی که قرار است در مغازه انجام شود؛ اهمیت داشته و در تعیین ابعاد تابلو، اثرگذار است.

جایگاه نصب تابلو

در این مورد بهتر است با مجری تبلیغاتی مشورت شود و در نهایت بهترین حالت ممکن برای ابعاد تابلو، تعیین گردد. جایگاهی که برای نصب تابلو در اختیار دارید می ‌تواند روی ابعاد تابلوی مغازه، اثرگذار باشد. معمولاً ارتفاع و عرض یک مغازه مهمترین عوامل تعیین کننده ابعاد تابلو هستند. تابلوی مورد نظر نباید ابعاد آن بسیار کوچک تر از عرض مغازه باشد؛ زیرا در این صورت دیده نمی ‌شود و نمی‌ تواند در رسالت خود که همان جذب مشتری است، موفق عمل کند.

حتی در صورتی که بهترین تابلوی ممکن را داشته باشید اما آن را در فاصله ای دور از فروشگاه نصب کنید؛ هیچ تأثیری در جذب مشتری، ندارد.

اندازه و فونت حروف

فونت حروف برجسته و همچنین اندازه قلم آن باید با تابلو، هماهنگی داشته باشد. در صورتی که تابلویی با ابعاد بزرگ سفارش داده اید؛ نباید از قطر قلم کوچک برای تهیه حروف برجسته آن، استفاده شود زیرا جلوه جذابی پیدا نمی کند.

قابلیت دیده شدن از زوایای مختلف

افرادی که از کنار فروشگاه شما عبور می ‌کنند؛ باید بتوانند به راحتی تابلوی شما را ببینند و متن و برند یا لوگوی آن را مشاهده کنند. معمولا تابلوهایی که برای سر درب مغازه انتخاب می شود؛ از نوع تابلوهایی با قابلیت نورپردازی هستند که بتواند در شب هنگام نیز جلوه ‌گری کند و نگاه مخاطب را به خود، جذب کند. لازم است نصاب تابلوهای تبلیغاتی قبل از انجام فرآیند نصب، تابلو را از تمامی زوایای ممکن بررسی کند تا بتواند بهترین زاویه دید را برای نصب تابلو، پیدا کند.

خوانایی

اگر قرار است یک تابلو با ابعاد کوچکتر ساخته شود؛ بهتر است تا حد امکان نوشته های کمتری روی آن، حک شود. این موضوع یکی از دلایل اصلی خوانایی تابلوهاست. زمانی که نوشته های ریز و البته طولانی روی یک تابلوی کوچک قرار گیرد؛ خوانایی آن کم شده و احتمال اینکه چنین تابلویی در ذهن مشتری ماندگار شود، بسیار پایین می آید. بنابراین، این موضوع را باید در نظر بگیرید که مشتری با دیدن تابلو حداقل در چند ثانیه اول بتواند به خوبی با آن ارتباط برقرار کند و از حوزه فعالیت شما، مطلع شود.

عوامل تاثیرگذار روی ابعاد تابلوی مغازه

رنگ بندی

واقعا نیازی نیست برای تابلوهایی که ابعاد کوچک دارند از طیف های رنگی بالایی، استفاده کنید. این کار نه تنها جذابیتی برای تابلوی کوچک شما ایجاد نمی کند؛ بلکه باعث می شود تابلو بیش از حد شلوغ شده و از هدف اصلی که همان شناخت شما و معرفی کسب و کار شما به مخاطب است، دور شود. استفاده از ترکیب رنگ های بیشتر معمولاً برای تابلوهایی با ابعاد بزرگ تر، استفاده می شود.

هزینه

مسلما هر چقدر ابعاد یک تابلو بیشتر شود؛ هزینه طراحی و ساخت آن هم بالاتر می رود. بنابراین اگر از نظر هزینه محدودیت دارید؛ بهتر است به سراغ تابلوهای مقرون به صرفه با ابعاد کوچکتر بروید. این ‌گونه تابلوها هم به نوبه خود جذاب هستند. البته می توانید در ابتدای تاسیس مغازه از یک تابلو کوچک تر استفاده کرده و به مرور و با گسترش کسب و کار خود؛ یک تابلوی بزرگ تر، سفارش دهید.

سبک تابلو

موضوع دیگری که در تعیین ابعاد تابلو تاثیر دارد؛ سبک آن است. بعضی از تابلوها مثل چلنیوم قابلیت نورپردازی داشته و برای این کار باید در ابعاد مشخصی، تولید شوند. بنابراین، برخی از سبک های خاص تابلو، قابلیت اجرا و پیاده سازی روی ابعاد کوچک را ندارند.

زمانی که فردی تصمیم می گیرد برای مغازه یک تابلوی تبلیغاتی سفارش دهد؛ باید از شهرداری مجوز این کار را دریافت کند و این به دلیل همان استانداردهای تعیین شده توسط شهرداری است. در قوانین مربوطه آنچه که برای تعیین ابعاد تابلو ذکر شده است شامل وجود یا عدم وجود بالکن، ابعاد دهنه ورودی مغازه، ارتفاع پیشانی و… می باشد.

 

معرفی بهترین تابلوها برای مغازه و فروشگاه

درباره انتخاب بهترین تابلو برای مغازه باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. اینکه مغازه مورد نظر در چه زمینه ‌ای فعالیت داشته باشد، مخاطبین آن چه کسانی باشند، ابعاد مغازه چقدر باشد و… جزء مواردی است که حتماً باید به هنگام انتخاب تابلو مغازه، در نظر گرفته شوند.

در خیلی از مواقع از تابلوی نصب شده سر درب یک مغازه و فروشگاه می ‌توان نوع خدمات قابل ارائه آن را به راحتی، حدس زد. به عنوان مثال، نمایندگی‌ های فروش سیم کارت‌ های اعتباری ایرانسل و همراه اول همواره از یک فرمت خاص برای تابلوهای خود استفاده می ‌کنند. حتی اگر به وضوح نام اپراتور نوشته نشده باشد، باز هم از طریق رنگ تابلو و یا لوگوی درج شده روی آن، می ‌توان به نوع اپراتور معرفی شده پی برد.

خوشبختانه برای انتخاب تابلو مغازه گزینه ‌های متفاوتی را پیش رو دارید که هر کدام می ‌تواند کاملاً کاربردی و مناسب باشد. خیلی افراد ترجیح می دهند برای منحصر به فرد بودن تابلو به سراغ مدرن ‌ترین و جدیدترین آن ها بروند که البته این موضوع می ‌تواند باعث شود در بین رقیبان خود کاملاً خاص جلوه کنند. بر همین اساس خیلی از تابلوسازی ‌ها سعی می‌ کنند با ترکیب متریال ‌های مختلف، تابلوهای ابداعی و خلاقی را ایجاد کنند. تابلوهایی که نظیر آن ها در هیچ کدام از تابلوسازی‌ ها ساخته نشده باشد.

در تابلوسازی نامور نیز می‌ توانید این درخواست را داشته باشید و از تابلوساز بخواهید از دو یا سه متریال مختلف استفاده کرده و در نهایت یک تابلوی منحصر به فرد و متفاوت، برای شما ایجاد کند. البته که ممکن است طراحی و ساخت چنین تابلویی از نظر هزینه کمی بیشتر از تابلوهای معمول باشد، اما قطعاً ساخت آن ها ارزش زیادی خواهد داشت.

شما با داشتن یک تابلوی متفاوت می ‌توانید به راحتی محصولات و خدمات خود را به اطلاع سایرین برسانید. از طرفی این متفاوت بودن باعث می ‌شود بهتر در ذهن مشتری، ماندگار شوید. بنابراین از هر منظری که به این قضیه نگاه کنید؛ متوجه می ‌شوید که داشتن یک تابلوی خاص و منحصر به فرد، می ‌تواند مزایای زیادی را عاید شما کند.

اما بهترین و پرطرفدارترین تابلوهایی که معمولاً به عنوان تابلو مغازه استفاده می‌ شوند، کدامند؟

ابعاد تابلوی مغازه

تابلو مغازه چلنیوم

احتمالا اولین بار است این واژه را می ‌شنوید؛ اما چلنیوم نام یکی از پرطرفدارترین تابلوهای تبلیغاتی است که این روزها حسابی در کارگاه‌ های تابلوسازی در حال ساخت و تولید می‌ باشد. اما چه چیز باعث شده است که تابلوهای چلنیوم تا این اندازه محبوب و پرطرفدار باشند؟! اولین و مهم ‌ترین چیزی که در نگاه اول می‌ تواند برای سفارش دهنده یا مشتری جذاب باشد، مقاومت و دوام این تابلوست. متریال چلنیوم عمر بالایی دارد و بنابراین می ‌توانید با خیال راحت سالیان سال از آن، استفاده کنید. البته که اکثر تابلوهای تبلیغاتی مقاوم هستند اما در برخی مناطق و با شرایط آب و هوایی متفاوت نمی‌ توان برخی از تابلوها را نصب کرد، چرا که قطعاً با مشکلاتی در آینده مواجه خواهند شد.

از آنجاییکه متریال چلنیوم از فلز آلومینیوم ساخته شده است، می ‌توان از دوام و کیفیت این تابلوها اطمینان زیادی داشت. بنابراین در سال‌ های اخیر از تابلوهای چلنیوم مخصوصاً به صورت حروف برجسته برای معرفی مغازه ‌ها و فروشگاه‌ های مختلف، استفاده شده است.

تابلو کامپوزیت

خیلی افراد در وهله اول و به محض مراجعه به یک کارگاه تابلوسازی در مورد قیمت ‌ها کنجکاو می ‌شوند. واقعیت این است که قیمت تابلو یک مورد تاثیرگذار در انتخاب نوع تابلو به شمار می ‌رود و بنابراین نمی ‌توان به سادگی از آن گذشت. خیلی افراد ترجیح می ‌دهند در ابتدای مسیر راه اندازی یک کسب و کار به سراغ تابلوهای اقتصادی و ارزان قیمت بروند. ممکن است با شنیدن واژه “ارزان قیمت” به یاد تابلوهای بی‌کیفیت بیفتید؛ اما این اشتباه را نکنید. تابلوهای اقتصادی و مقرون به صرفه پا به پای تابلوهای مدرن، توانایی تبلیغ کسب و کار شما را خواهند داشت.

این تابلوها می ‌توانند از نظر ترکیب رنگ، نورپردازی و وجود حروف برجسته به یک تابلوی همه چیز تمام، تبدیل شوند. استفاده از این گونه تابلوها برای آن دسته از افرادی که ترجیح می ‌دهند از چندین تابلو برای معرفی کسب و کار خود استفاده کنند نیز مناسب است. به عنوان مثال، ممکن است فردی ترجیح بدهد یک تابلوی کامپوزیت را سر درب مغازه داشته باشد و در داخل مغازه انواع تابلوها مثل لایت باکس ‌های دیواری و… را استفاده کند.

در هر صورت انتخاب نوع تابلو بر اساس سلیقه‌ و نظر مشتری صورت می‌ گیرد اما در اینجا قصد داریم شما را با تابلو کامپوزیت آشنا کنیم. کامپوزیت یک متریال مقاوم و سبک وزن است که در صنعت ساختمان سازی، هواپیماسازی و… کاربردهای زیادی دارد. کامپوزیت در رنگ ‌های مختلفی در بازار وجود دارد و بنابراین می ‌تواند جوابگوی تمامی سلایق باشد.

تابلو استیل

افرادی که طرفدار تابلوهای لوکس و نسبتاً گران قیمت هستند؛ می ‌توانند تابلو استیل را به عنوان اولین گزینه انتخابی خود، در نظر بگیرند. تابلوهای استیل درخشان و براق هستند و می ‌توانند برای مشاغلی مثل جواهرفروشی‌ ها، یک انتخاب کاملا مناسب باشند. دقیقاً به همین دلیل است که تاکید می ‌کنیم تناسب نوع تابلو با نوع کسب و کار می ‌تواند نتایج شگفت‌انگیزی از جهت تبلیغات به دنبال داشته باشد. بر همین اساس کارشناسان تابلوساز این موضوع را حتماً قبل از شروع فرایند ساخت تابلو و معمولاً در جلسه مشاوره ‌ای که با مشتری برگزار می ‌کنند، حتماً مد نظر قرار می ‌دهند.

تابلو ترموود

حتماً نمونه‌ هایی از این تابلو را با آن حالت چوبی و کلاسیک در اطراف خود مشاهده کرده‌ اید. در واقع می ‌توان گفت تابلو ترموود جزء اولین انتخاب بسیاری از مشتریان است. مخصوصاً برای کسانی که قصد دارند رستوران، کافی شاپ و یا کتابفروشی راه اندازی کنند.

اگر در مورد انتخاب تابلو ترموود به عنوان تابلوی مغازه و یا فروشگاه دچار تردید هستید؛ باید این نکته را ذکر کنیم که تابلوهای ترموود از لحاظ مقاومت چیزی از دیگر تابلوها کم ندارند. اما نکته ‌ای که وجود دارد این است که این تابلوها به دلیل ماهیت چوبی بودن؛ معمولاً برای مناطق با میزان رطوبت بالا، مناسب به نظر نمی‌ رسند. بنابراین نمی‌ توان در چنین محیط‌ هایی انتظار دوام و طول عمر بالا را از این تابلوها، داشته باشید. در هر صورت چوب ترموود به واسطه حرارتی که می ‌بیند، استقامت کافی را در شرایط محیطی معمول دارد.

تابلو ترموود خشکشویی

تابلو پلکسی گلاس

متریال پلکسی کلاس از نوعی پلاستیک فشرده شده تولید می ‌شود و به دلیل وزن سبکی که دارد، برای افرادی که مدام در حال جابجایی هستند گزینه مناسبی می‌ باشد. تابلوهای پلکسی گلاس را می‌ توان به همراه نورپردازی برای معرفی انواع کسب و کارها، استفاده کرد. اصلاً محدودیتی در انتخاب تابلوهای پلکسی کلاس نخواهید داشت. شما در هر زمینه ‌ای که فعالیت داشته باشید؛ می ‌توانید از این تابلوها با ترکیب رنگ دلخواه خود، استفاده کنید.

اگر عرض ورودی فروشگاه و مغازه شما زیاد باشد، باید به سراغ تابلوهای سبک وزن بروید. در این صورت می‌ توانید بدون هیچ محدودیتی، یک تابلو با ابعاد بزرگ سفارش دهید. کار نصب تابلو نیز باید حتماً توسط کارشناسان تابلوساز انجام گیرد. چرا که کارشناسان تمامی نکات و موارد مهم را برای نصب تابلو در نظر می‌ گیرند. مواردی که حتی ممکن است اصلاً به چشم مشتری، نیامده باشند.

بهترین تابلوهای مغازه‌ ای کدامند؟

هیچ گزینه برتری در بین تابلوهای تبلیغاتی وجود ندارد. شما بر اساس حیطه فعالیت کاری خود و همچنین بر اساس بودجه‌ ای که دارید، می ‌توانید به سراغ هر کدام از تابلوهای تبلیغاتی بروید. البته در این مورد تابلوهایی هستند که برتری ‌هایی از نظر مدرنیته و… دارند. اما در هر صورت زمانی می ‌توانیم به یک تابلو واژه بهترین را نسبت بدهیم که تابلو از نظر کیفیت متریال استفاده شده، نوع طراحی، کیفیت رنگ و وجود خدمات پس از فروش، در رتبه قابل قبولی قرار داشته باشد.

سفارش ساخت تابلو

امیدواریم مطالعه این مقاله راهنمای خوبی برای سفارش تابلو توسط شما مشتریان عزیز باشد. در صورتی که قصد دارید یک تابلو مغازه باکیفیت سفارش دهید؛ اما هنوز نمی دانید بهترین ابعاد برای آن کدام است؛ پیشنهاد می کنیم با یک تابلوساز ماهر و با تجربه در این زمینه، مشورت کنید. ما به شما تابلوسازی نامور را پیشنهاد می کنیم. این تابلوسازی سال هاست در زمینه طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی برای انواع مشاغل فعالیت داشته و می ‌تواند به خوبی شما را در این رابطه، راهنمایی کند.

پیشنهاد می ‌کنیم به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی و همچنین سفارش تابلوی تبلیغاتی با کارشناسان مجموعه تابلوسازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه با توجه به بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید و همچنین حوزه فعالیت شما؛ بهترین تابلو مغازه را به شما، پیشنهاد خواهند داد. خوشبختانه تمامی تابلوهای ساخته شده توسط تابلو نامور دارای ضمانت نامه معتبر نیز می باشند.

پیمایش به بالا
عضویت در خبرنامه

از تخفیف ها و جدیدترین ها با خبر شوید!

ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: