مناسب ترین ابعاد برای تابلوی مغازه چیست؟

یکی از مهمترین فاکتورهایی که به هنگام سفارش تابلو باید در نظر بگیرید؛ ابعاد تابلو مغازه است. ابعاد یک تابلو علاوه بر اینکه روی جنبه تبلیغاتی آن تاثیرگذار است؛ هزینه تمام شده برای طراحی و ساخت تابلو را هم تغییر می دهد. ما در این مقاله تصمیم گرفتیم راهنمایی های لازم را برای مشخص کردن ابعاد تابلوهای مغازه ای، ارائه دهیم.

چرا ابعاد تابلو اهمیت دارد؟

تصور کنید به تازگی یک فروشگاه بسیار بزرگ با دکوراسیون مدرنی، تأسیس کرده اید اما برای سفارش تابلو تبلیغاتی به ابعاد آن توجه نکرده و یک تابلو با ابعاد کوچک، سفارش داده اید. در چنین شرایطی بسیار بعید است که رهگذری با توجه به تابلوی فروشگاه شما، وارد آن شود زیرا چنین تابلویی آنچنان گیرایی ندارد. بنابراین همان اندازه که به کیفیت محصول و خدمات خود اهمیت می دهید؛ باید به تابلو و ابعاد آن هم حساس باشید. تابلوها در زیباسازی نمای بیرونی مغازه بسیار موثر هستند و می توانند باعث جذب مشتری شوند. علاوه بر این، زمانی که برند و یا نام مغازه شما به طور واضح و در ابعاد مناسبی به دیگران نمایش داده شود؛ بهتر در ذهن ها ماندگار می شوید.

چرا ابعاد تابلو اهمیت دارد؟

عوامل تاثیرگذار روی ابعاد تابلوی مغازه

معمولاً برای طراحی و ساخت تابلوی تبلیغاتی باید ابعاد استاندارد تابلو را که در قوانین و مصوبه های شهرداری عنوان شده است، در نظر بگیرید. البته مشتریانی هم هستند که ترجیح می دهند تابلوهای بزرگتری داشته باشند و از این طریق مشتریان بیشتری را جذب کنند. در هر صورت اگر تابلوی شما ابعاد بزرگی داشته باشد و یا اندازه متن روی تابلو بزرگتر از حد استاندارد باشد؛ تاثیر بیشتری در جذابیت و گیرایی تابلو دارد که در نهایت برای مدت زمان طولانی به چشم عابران می آید.

عوامل تاثیرگذار روی ابعاد تابلوی مغازه

عوامل تاثیرگذار روی ابعاد تابلوی مغازه عبارتند از:

سلیقه

اگرچه بهتراست ابعاد تابلو از حالت استاندارد آن فراتر نرود؛ اما به هر حال سلیقه مشتری سفارش دهنده تابلو در این کار، دخیل است و خیلی از افراد ترجیح می ‌دهند با وجود داشتن یک مغازه نسبتاً کوچک؛ تابلوی واضح و مشخصی، داشته باشند. بنابراین به هنگام سفارش گرفتن حتما باید با مشتری در این باره، مشورت کرد.

برند و نوع فعالیت

اگر نمایندگی برند خاصی را دارید؛ مشخصا ابعاد از پیش تعیین شده ای در اختیار دارید و می توانید سفارش ساخت آن را به یک تابلوسازی معتبر، بدهید اما اگر یک فروشگاه پوشاک بزرگ دارید؛ داشتن یک تابلوی مغازه بزرگ با تایپوگرافی خاص و برجسته، می تواند نیاز شما را مرتفع سازد. بنابراین توجه به نوع کسب و کار و فعالیتی که قرار است در مغازه انجام شود؛ اهمیت داشته و در تعیین ابعاد تابلو، اثرگذار است.

جایگاه نصب تابلو

در این مورد بهتر است با مجری تبلیغاتی مشورت شود و در نهایت بهترین حالت ممکن برای ابعاد تابلو، تعیین گردد. جایگاهی که برای نصب تابلو در اختیار دارید می ‌تواند روی ابعاد تابلوی مغازه، اثرگذار باشد. معمولاً ارتفاع و عرض یک مغازه مهمترین عوامل تعیین کننده ابعاد تابلو هستند. تابلوی مورد نظر نباید ابعاد آن بسیار کوچک تر از عرض مغازه باشد؛ زیرا در این صورت دیده نمی ‌شود و نمی‌ تواند در رسالت خود که همان جذب مشتری است، موفق عمل کند.

حتی در صورتی که بهترین تابلوی ممکن را داشته باشید اما آن را در فاصله ای دور از فروشگاه نصب کنید؛ هیچ تأثیری در جذب مشتری، ندارد.

عوامل تاثیرگذار روی ابعاد تابلوی مغازه

اندازه و فونت حروف

فونت حروف برجسته و همچنین اندازه قلم آن باید با تابلو، هماهنگی داشته باشد. در صورتی که تابلویی با ابعاد بزرگ سفارش داده اید؛ نباید از قطر قلم کوچک برای تهیه حروف برجسته آن، استفاده شود زیرا جلوه جذابی پیدا نمی کند.

قابلیت دید داشتن از زوایای مختلف

افرادی که از کنار فروشگاه شما عبور می ‌کنند؛ باید بتوانند به راحتی تابلوی شما را ببینند و متن و برند یا لوگوی آن را مشاهده کنند. معمولا تابلوهایی که برای سر درب مغازه انتخاب می شود؛ از نوع تابلوهایی با قابلیت نورپردازی هستند که بتواند در شب هنگام نیز جلوه ‌گری کند و نگاه مخاطب را به خود، جذب کند. لازم است نصاب تابلوهای تبلیغاتی قبل از انجام فرآیند نصب، تابلو را از تمامی زوایای ممکن بررسی کند تا بتواند بهترین زاویه دید را برای نصب تابلو، پیدا کند.

خوانایی

اگر قرار است یک تابلو با ابعاد کوچکتر ساخته شود؛ بهتر است تا حد امکان نوشته های کمتری روی آن، حک شود. این موضوع یکی از دلایل اصلی خوانایی تابلوهاست. زمانی که نوشته های ریز و البته طولانی روی یک تابلوی کوچک قرار گیرد؛ خوانایی آن کم شده و احتمال اینکه چنین تابلویی در ذهن مشتری ماندگار شود، بسیار پایین می آید. بنابراین، این موضوع را باید در نظر بگیرید که مشتری با دیدن تابلو حداقل در چند ثانیه اول بتواند به خوبی با آن ارتباط برقرار کند و از حوزه فعالیت شما، مطلع شود.

رنگ بندی

واقعا نیازی نیست برای تابلوهایی که ابعاد کوچک دارند از طیف های رنگی بالایی، استفاده کنید. این کار نه تنها جذابیتی برای تابلوی کوچک شما ایجاد نمی کند؛ بلکه باعث می شود تابلو بیش از حد شلوغ شده و از هدف اصلی که همان شناخت شما و معرفی کسب و کار شما به مخاطب است، دور شود. استفاده از ترکیب رنگ های بیشتر معمولاً برای تابلوهایی با ابعاد بزرگ تر، استفاده می شود.

ابعاد تابلوی مغازه

هزینه

مسلما هر چقدر ابعاد یک تابلو بیشتر شود؛ هزینه طراحی و ساخت آن هم بالاتر می رود. بنابراین اگر از نظر هزینه محدودیت دارید؛ بهتر است به سراغ تابلوهای مقرون به صرفه با ابعاد کوچکتر بروید. این ‌گونه تابلوها هم به نوبه خود جذاب هستند. البته می توانید در ابتدای تاسیس مغازه از یک تابلو کوچک تر استفاده کرده و به مرور و با گسترش کسب و کار خود؛ یک تابلوی بزرگ تر، سفارش دهید.

سبک تابلو

موضوع دیگری که در تعیین ابعاد تابلو تاثیر دارد؛ سبک آن است. بعضی از تابلوها مثل چلنیوم قابلیت نورپردازی داشته و برای این کار باید در ابعاد مشخصی، تولید شوند. بنابراین، برخی از سبک های خاص تابلو، قابلیت اجرا و پیاده سازی روی ابعاد کوچک را ندارند.

زمانی که فردی تصمیم می گیرد برای مغازه یک تابلوی تبلیغاتی سفارش دهد؛ باید از شهرداری مجوز این کار را دریافت کند و این به دلیل همان استانداردهای تعیین شده توسط شهرداری است. در قوانین مربوطه آنچه که برای تعیین ابعاد تابلو ذکر شده است شامل وجود یا عدم وجود بالکن، ابعاد دهنه ورودی مغازه، ارتفاع پیشانی و… می باشد.

امیدواریم مطالعه این مقاله راهنمای خوبی برای سفارش تابلو توسط شما مشتریان عزیز باشد. در صورتی که قصد دارید یک تابلوی مغازه سفارش دهید؛ اما هنوز نمی دانید چه ابعادی باید داشته باشد؛ پیشنهاد می کنیم با یک تابلوساز ماهر و با تجربه در این زمینه، مشورت کنید. ما به شما تابلوسازی نامور را پیشنهاد می کنیم. این تابلوسازی سال هاست در زمینه طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی برای انواع مشاغل فعالیت داشته و می ‌تواند به خوبی شما را در این رابطه، راهنمایی کند.

پیشنهاد می ‌کنیم به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی و همچنین سفارش تابلوی تبلیغاتی با کارشناسان مجموعه تابلوسازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه با توجه به بودجه ای که برای این کار در نظر گرفته اید و همچنین حوزه فعالیت شما؛ بهترین تابلو مغازه را به شما، پیشنهاد خواهند داد.

5/5 - (2 امتیاز)