گروه تابلو سازی ناموَر

کامپوزیت چیست؟

تبلیغات یک شیوه کارآمد و کاربردی در کسب و کارها به شمار می رود و می توان از این روش در جهت بهبود درآمدزایی بهره گرفت. یکی از روش هایی که می توانید از آن در جهت انجام یک تبلیغ صحیح و اصولی استفاده کنید، استفاده از تابلوی تبلیغاتی می باشد. تبلیغات محیطی در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است به گونه ای که در اطراف خود می توانید انواع مختلف تابلوهای تبلیغاتی را به صورت نصب شده سردرب فروشگاه ها و مغازه ها، ببینید. علاوه بر این، بیلبوردهای تبلیغاتی، استندهای تبلیغاتی ایستاده، تابلوهای نمایشگاهی و… تنها مواردی از نقش پررنگ تابلو در تبلیغات محیطی می باشند. در این مقاله قصد داریم یکی از زیباترین تابلوهای تبلیغاتی یعنی تابلو کامپوزیت طرح چوب را بررسی کنیم.

کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت یکی از متریال هایی است که نه تنها در صنعت تابلوسازی بلکه در دیگر صنایع مثل هواپیما سازی، ساختمان سازی، خودروسازی و… هم کاربرد دارد. این متریال توسط پلی اتیلن و آلومینیوم ساخته می شود. روش ساخت و تولید آن به این صورت است که پلی اتیلن را بین دو ورق آلومینیوم قرار داده و از پوشش نایلونی و رنگ برای زیبایی ظاهری آن استفاده می کنند. مزیت اصلی که این متریال دارد، دوام و ماندگاری بالا می باشد. به همین دلیل است که در صنعت تابلوسازی کاربرد زیادی دارد. از کامپوزیت برای ساخت تابلوهایی مثل لایت باکس، تابلو منو دیجیتال، تابلو روان و… استفاده می شود.

یکی از مهم ترین کاربردهایی که کامپوزیت دارد، استفاده به عنوان زیرکار حروف برجسته در تابلوهای تبلیغاتی می باشد. اگرچه از انواع متفاوت کامپوزیت به عنوان زیرکار استفاده می شود اما کامپوزیت طرح چوب نمای بسیار زیبایی به دکوراسیون بیرونی مغازه و یا فروشگاه می بخشد. مزیت اصلی کامپوزیت طرح چوب این است که رنگ بندی آن کاملا مشابه چوب می باشد. به طوری که با اجرا و به کارگیری این نوع کامپوزیت از فاصله نزدیک یا دور این طور به نظر می رسد که از چوب برای زیرکار تابلو، استفاده شده است. کامپوزیت طرح چوب در زیبایی و جذابیت تابلو نقش بسیار پررنگی دارد.

انواع تابلو کامپوزیت طرح چوب

همانطور که در بخش قبل توضیح دادیم؛ از کامپوزیت طرح چوب به عنوان زیرکار یا زیرساز حروف برجسته استفاده می شود. حال این حروف برجسته می تواند از جنس چلنیوم، استیل و… باشد. برخی از معروف ترین تابلوهای کامپوزیت طرح چوب عبارتند از:

تابلو کامپوزیت طرح چوب و چلنیوم

برای تهیه این تابلو از زیرساز کامپوزیت طرح چوب استفاده شده و حروف برجسته چلنیوم روی آن، سوار می شوند. ترکیب دو متریال چلنیوم و کامپوزیت طرح چوب می تواند برای شما یک تابلوی تبلیغاتی مدرن و زیبا به ارمغان آورد که البته تاثیرگذاری مثبت و مفیدی در راستای جذب مشتری خواهد داشت.

تابلو کامپوزیت طرح چوب و نئون پلاستیک

تابلوهای نئون پلاستیک با استفاده از پلکسی گلاس تولید می شوند. به این صورت که حروف برجسته نئون پلاستیک که تنوع بالایی هم در طرح و رنگ دارند، روی زیرکاری از جنس کامپوزیت طرح چوب سوار می شوند. ترکیب کامپوزیت و نئون پلاستیک باعث می ‌شود یک تابلوی تلفیقی و البته تاثیرگذار برای یک واحد صنفی، فروشگاه، مغازه و… داشته باشید.

انواع تابلو کامپوزیت طرح چوب

تابلو کامپوزیت طرح چوب و استیل

متریال استیل هم همانند کامپوزیت جزء متریال های پرکاربرد در صنعت تابلوسازی محسوب می ‌شود. حال زمانی که این متریال با تابلو کامپوزیت ترکیب شود، تبدیل به یک تابلوی کاملاً مدرن و فوق العاده زیبا برای مغازه و یا فروشگاه می گردد. کامپوزیت طرح چوب علاوه بر زیرکار تابلو می تواند در جهت زیباتر ساختن دکوراسیون بیرونی یک فروشگاه، دفتر کار یا مغازه هم استفاده شود.

مزیت استفاده از استیل برای ساخت حروف برجسته در یک تابلوی تبلیغاتی این است که می ‌توانید از آن انتظار دوام و استقامت بالا در شرایط محیطی متفاوت را داشته باشید. علاوه بر این، متریال استیل درخشندگی و براقیت خاصی دارد که حتی بدون وجود نورپردازی می‌ تواند کار جذب مشتری و تبلیغات را برای برند و یا نام تجاری شما، انجام دهد.

 

کاربردهای مهم تابلو کامپوزیت

بیشترین استفاده‌ ای که از متریال کامپوزیت می ‌شود، در جهت نمای مغازه ‌ها و ساختمان‌ هاست. هر واحد تجاری یا ساختمانی، نیاز به دکوراسیون داخلی و بیرونی دارد. از آنجاییکه کامپوزیت با ساختمان سازی رابطه نزدیکی دارد، اکثر طراحان دکوراسیون از این متریال جهت زیباسازی فضای داخلی و بیرونی مجتمع های تجاری، استفاده می کنند.

خیلی افراد ترجیح می ‌دهند از تابلو کامپوزیت به عنوان تابلوی معرفی کسب و کار خود، استفاده کنند. کامپوزیت در رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد و بنابراین می ‌تواند پاسخگوی سلایق مختلف افراد باشد. چنانچه زیرساز تابلو کامپوزیت هماهنگ با نمای ساختمان در نظر گرفته شود، یک هماهنگی و هارمونی خاصی بین تابلو و نما ایجاد شده که در نهایت باعث جذابیت و زیبایی بیشتر ساختمان می ‌شود. همین موضوع می ‌تواند روی جذب مشتری تاثیر زیادی داشته باشد.

در سال‌ های اخیر از نمای ترکیبی سنگ و چوب در ساختمان های تجاری، بسیار استفاده شده است. این ترکیب سفید و قهوه ای برای ساختمان های مرتفع نمای بسیار زیبایی ایجاد می ‌کند و بر همین اساس خیلی از صاحبان کسب و کار ها ترجیح می دهند تابلو کامپوزیت طرح چوب را برای نصب روی چنین ساختمان هایی، انتخاب کنند.

البته کاربردهای متریال کامپوزیت به همین موارد محدود نمی‌ شود. از این ماده در هواپیماسازی، خودروسازی و دیگر صنایع مرتبط، استفاده‌ های زیادی می ‌شود که ذکر جزئیات آن ها در این مقاله نمی ‌گنجد.

 

هزینه طراحی و ساخت تابلو کامپوزیت طرح چوب

زمانی که صحبت از قیمت تمام شده تابلو به میان می آید، خیلی از افراد تصور می‌ کنند تابلوها با هر قیمتی که باشند، کارایی یکسانی برای آن ها دارند. این تصور کاملا اشتباه است. قیمت تابلو با توجه به نوع متریال استفاده شده برای ساخت آن و دیگر امکاناتی که می تواند داشته باشد (مثل نور پردازی و…) کاملاً متفاوت است. بنابراین هر چقدر تابلو مدرن تر بوده و از متریال باکیفیت تری برای ساخت آن استفاده شده باشد؛ به طبع هزینه آن هم بالاتر می رود.

در زمینه محاسبه قیمت تابلو کامپوزیت طرح چوب باید بگوییم قیمت نهایی این تابلو معمولاً بر اساس متر مربع محاسبه می شود. بنابراین هر چقدر ابعاد تابلو بیشتر باشد، هزینه تمام شده برای ساخت آن بالاتر می رود. قیمت حروف برجسته با توجه به نوع آن به صورت متر طول محاسبه شده و در آخر قیمت کلی تابلو کامپوزیت طرح چوب مطابق با اتحادیه تابلوسازی به مشتری، اعلام می گردد.

هزینه طراحی و ساخت تابلو کامپوزیت طرح چوب

اهمیت وجود تابلوی تبلیغاتی

بیزینس های فراوانی وجود دارد که برای رشد و توسعه خود نیاز به دیده شدن دارند. روش های متفاوتی هم برای این کار یعنی شهرت یک برند و یا کالا، وجود دارد. تبلیغات موثرترین روش ها برای کسب درامد بالاتر و جذب مشتری بیشتر است. با استفاده از یک تابلوی تبلیغاتی مدرن و زیبا به راحتی می توانید از رقبای خود، سبقت بگیرید. هر چقدر تابلوی شما از نظر طرح، رنگ و متریال مدرن تر بوده و کیفیت بالاتری داشته باشد، در رسیدن به این هدف موفق تر خواهید بود.

مزایای تابلو کامپوزیت طرح چوب

تابلوهای تبلیغاتی مزایای مشترک و زیادی دارند که البته با توجه به نوع متریال به کار رفته در ساخت آن ها، این مزیت ها می تواند کمی با یکدیگر متفاوت باشد. تابلوهای تبلیغاتی از نوع کامپوزیت طرح چوب نیز دارای مزایایی هستند که می ‌توانند به واسطه همین مزایا، مشتریان زیادی را جذب کنند. برخی از مهم‌ ترین مزیت ‌های تابلو کامپوزیت طرح چوب عبارتند از:

سبک بودن

برخی از تابلوهای تبلیغاتی به خاطر وزن بالایی که دارند؛ ممکن است محدودیت هایی برای خریدار ایجاد کنند. اگر قرار است به زودی جابجا شوید؛ باید تابلویی سفارش دهید که وزن پایینی داشته باشد. در این صورت به راحتی می ‌توانید تابلوی مورد نظرتان را به مکان جدید، منتقل کنید. خوشبختانه تابلوهای تبلیغاتی از نوع کامپوزیت طرح چوب وزن پایینی داشته و از این نظر برای مشتری، دردسر ایجاد نمی ‌کنند. این تابلوها به راحتی درب مغازه و یا در ارتفاع دلخواه مشتری، نصب می شوند.

مقاومت بالا

مقاوم بودن تابلوهای تبلیغاتی موضوعی نیست که بتوان به سادگی از آن، عبور کرد. تابلوهای تبلیغاتی حتماً باید در شرایط جوی متفاوت، استحکام کافی را داشته باشند. در غیر اینصورت شما مجبور به دوباره کاری و تعویض تابلو می ‌شوید. یک تابلوی زنگ زده و یا رنگ پریده، جلوه مطلوبی برای بحث تبلیغات نخواهد داشت.

تابلو کامپوزیت طرح چوب از متریال‌ هایی مثل آلومینیوم و پلی اتیل ساخته می ‌شود که این متریال ‌ها مقاومت بسیار بالایی در برابر بارش باران و تابش نور خورشید دارند. بنابراین اگر تابلو کامپوزیت طرح چوب را در فهرست گزینه‌ های انتخابی خود قرار داده ‌اید، نگران این موضوع نباشید. چرا که این محصول می ‌تواند در طولانی مدت برای شما کار تبلیغات را بدون هیچ گونه مشکلی، انجام دهد. عمر مفید تابلوهای کامپوزیت طرح چوب بالا بوده و در نهایت به کاهش هزینه‌ های تبلیغاتی شما، می ‌انجامد.

قیمت مقرون به صرفه

نمی ‌توانیم بگوییم تابلوهای کامپوزیت طرح جوب جزء ارزان‌ ترین تابلوها هستند اما در هر صورت با توجه به مزایایی که تابلو کامپوزیت طرح چوب دارد، می ‌توان آن را جزء تابلوهای مقرون به صرفه به حساب آورد. چرا که شما یک بار برای طراحی و ساخت این تابلو هزینه می ‌کنید اما به دلیل استحکام و دوام فوق العاده بالایی که این تابلو دارد، می‌ توانید سال ‌ها از آن بهره ببرید.

بنابراین اگر مشتری درخواست تابلوهای ارزان قیمت را داشته باشد، تابلوسازان تابلو کامپوزیت طرح چوب را هم به او پیشنهاد می ‌کنند که البته پیشنهاد به جا و مطلوبی هم می ‌باشد.

تنوع بالا در طرح و رنگ

ورق ‌های کامپوزیت در رنگ ‌های مختلفی در بازار وجود دارند. حتی کامپوزیت طرح چوب هم دارای طیف رنگی مختلفی می‌ باشد. این تنوع بالا در طرح و رنگ متریال‌ های کامپوزیت را می‌ توان یک مزیت عالی به شمار آورد. چرا که هم می‌ت واند سلیقه مختلف افراد را پاسخگو باشد و هم با اکثر نماهای ساختمان، هماهنگ شود. بنابراین اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید این هماهنگی را بین تابلو و نمای ساختمان ایجاد کنید، پیشنهاد می ‌کنیم به سراغ تابلو کامپوزیت بروید.

عدم جذب گرد و خاک

از آنجاییکه شستشو و تمیز کردن تابلوهای تبلیغاتی مخصوصاً آن دسته از تابلوها که در ارتفاعات بالا نصب می شوند، کار چندان آسانی نیست؛ اکثر افراد ترجیح می ‌دهند به سراغ تابلوهایی بروند که نیاز به شستشوی کمتر داشته باشد.

تابلو کامپوزیت طرح چوب به دلیل اینکه در ساختار خود ورق های نانو را دارد، گرد و خاک کمتری را به خود جذب می کند. بنابراین زمانی که تابلو کامپوزیت طرح چوب را نصب می کنید؛ نیاز چندانی به شستشو تابلو نخواهید داشت و این محصول همیشه مثل روز اول، براق و تمیز باقی می ماند.

عدم پوسیدگی

تابلو کامپوزیت طرح چوب این ویژگی را دارد که به سرعت دچار پوسیدگی نشود. چرا که متریال کامپوزیت در برابر پوسیدگی مقاوم سازی می شود. بنابراین می توانید بدون هیچ گونه نگرانی از این موارد، تابلو کامپوزیت طرح چوب برای زمان طولانی استفاده کنید. این مورد هم جزء مزایای تابلو کامپوزیت طرح چوب محسوب می شود که می تواند برای مشتریانی که درخواست سفارش تابلو دارند، مورد بسیار جذابی باشد.

ضد حریق بودن

تابلوهای کامپوزیت در زمان آتش سوزی از حریق در امان خواهند بود. چرا که فضای پشت ورق های کامپوزیت خالی بوده و این متریال به نوعی به صورت عایق عمل می کند. بنابراین شما با سفارش یک تابلو کامپوزیت طرح چوب یک محصول ضد حریق و عایق، خریداری کرده اید.

 

مقاوم در برابر رطوبت

اگر بگوییم تابلوهای کامپوزیت در برابر رطوبت کاملاً ضد آب هستند، حجت را بر این تابلوها تمام کرده ‌ایم. خوشبختانه تابلوهای کامپوزیت طرح چوب هیچ گونه علائمی از زنگ زدگی در تماس با آب، نخواهند داشت. این مورد به خصوص برای افرادی که در شهرهای ساحلی و مناطق با میزان بارش بالا زندگی می کنند، موضوع مهمی تلقی می شود.

طراحی دلخواه

تابلوهای کامپوزیت از آن دسته تابلوهایی هستند که متناسب با هر طرحی، فرم داده می ‌شوند. بنابراین اگر ایده ‌های جدیدی برای تابلوی تبلیغاتی خود دارید، نگران طراحی نباشید. چرا که ورق‌ های کامپوزیت قابلیت تبدیل شدن به هر شکلی را دارند و شما با صرف سلیقه و خلاقیت، می ‌توانید طرح ‌های زیبای خود را به راحتی به مرحله اجرا برسانید.

امکان تعویض بخشی از تابلو

آسیب به تابلوهای تبلیغاتی اجتناب ناپذیر است. ممکن است در اثر عواملی شاهد آسیب به بخشی از تابلو باشید و نخواهید کل تابلو را با هزینه بالا تعویض کنید. خوشبختانه این امکان در تابلوهای کامپوزیت فراهم شده است که شما بتوانید تنها قسمت آسیب دیده را تعویض کنید و احتیاجی به تعمیر کل تابلو، نداشته باشید. اگر جزء افراد آینده نگر هستید، حتما این مورد را هم برای انتخاب تابلو مد نظر قرار دهید‌.

امکان ایجاد نورپردازی

خوشبختانه امروزه امکان وجود نورپردازی برای اکثر تابلوهای تبلیغاتی، فراهم شده است. اما تابلوهای کامپوزیت انعطاف پذیری بالایی در این زمینه دارند. به طوری که هر مدل از نورپردازی را می‌ توان برای آن ها با کیفیت بالا، اجرا کرد.

البته تابلوسازان برای اعمال نورپردازی سازوکارهای مخصوص به خود را دارند اما اکثرا از لامپ های ال ای دی و اس ام دی، برای این کار استفاده می کنند که طول عمر بالا و مقاومت بسیار خوبی دارد. از طرفی این لامپ ها مصرف انرژی پایینی دارند. بنابراین حتی اگر ساعات طولانی از شبانه روز بخواهید از نورپردازی تابلو استفاده کنید؛ مشکل خاصی در زمینه مصرف برق، نخواهید داشت.

مزایای تابلو کامپوزیت طرح چوب

سفارش تابلوی تبلیغاتی کامپوزیت

اگر هدف شما از سفارش یک تابلو تبلیغاتی پیشتاز شدن و سبقت گرفتن از رقیب باشد؛ تابلو کامپوزیت طرح چوب انتخاب بسیار خوبی است. با داشتن این تابلو می توانید زیبایی و مدرنیته را در کنار هم داشته باشید. علاوه بر این، تابلو کامپوزیت طرح چوب از آنجایی که نمای چوبی دارد، همخوانی زیادی با محیط زیست داشته و به نوعی هماهنگ با سرشت و طبیعت انسان می باشد. به همین دلیل وجود آن می ‌تواند احساس خوشایندی در مخاطب و بیننده، ایجاد کند.

به طور کلی تابلو کامپوزیت طرح چوب هم قیمت مناسبی داشته و هم می تواند زیبایی و ظرافت خاصی داشته باشد. خوشبختانه تابلوسازی نامور با سابقه چندین ساله ای که در زمینه طراحی و ساخت انواع تابلوی تبلیغاتی داشته است، می تواند تابلو کامپوزیت طرح چوب را با بهترین کیفیت برای شما مشتریان عزیز طراحی و تولید کند.

مورد مهمی که به هنگام سفارش تابلوهای تبلیغاتی باید در نظر بگیرید، وجود گارانتی و ضمانت نامه است. متاسفانه برخی از تابلوسازان در ازای دریافت هزینه کمتر، از این کار سر بازمی زنند که در نهایت به ضرر مشتری تمام می شود. چرا که هزینه تعمیر و یا تعویض تابلو بالا بوده و در صورت عدم وجود ضمانت نامه، این هزینه به مشتری تحمیل می شود.

خوشبختانه تابلو نامور با اطمینان از کیفیت متریال و کیفیت ساخت حروف برجسته، همراه با تمامی تابلوهای ساخته شده ضمانت نامه معتبر هم به مشتری ارائه می کند. به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی؛ می ‌توانید با کارشناسان مجموعه تابلوسازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.

کارشناسان شما را با توجه به نوع فعالیتی که دارید و همچنین با در نظر گرفتن بودجه مد نظرتان، راهنمایی کرده و بهترین و مناسب ترین تابلوها را که البته بازخورد خوبی هم از نظر تبلیغات دارند، به شما معرفی خواهند کرد.

پیمایش به بالا