تابلوی تبلیغاتی و سرمایه گذاری

تابلوی تبلیغاتی و سرمایه گذاری

اگر شما کسب و کاری دارید که لازمه موفقیت در آن جذب مشتری می باشد؛ قطعاً به تبلیغات، نیازمند هستید. یکی از آسان ترین و متداول ترین روش ها برای تبلیغات، استفاده از تابلو می باشد. در این روش تبلیغاتی با یک بار صرف هزینه می توان ‌تا مدت ها از تأثیر تبلیغاتی که تابلوها دارند، استفاده کرد. با این وجود برخی افراد از فوایدی که تابلوها می توانند داشته باشند، بی خبر بوده و تصور می کنند هزینه ای که برای این کار باید بپردازند؛ جزء هزینه های غیرضروری است. در صورتی که اگر همین افراد با مزایای تابلوها آشنا شوند، قطعا نظر دیگری خواهند داشت. در این مقاله قصد داریم با تابلوی تبلیغاتی و مزایایی که دارد، آشنا شویم.

به جرات می توان گفت سفارش یک تابلوی مدرن اصلاً هزینه محسوب نمی شود. درست است که در ابتدا باید برای این کار هزینه ای صرف شود اما در نهایت متوجه خوهید شد که هزینه صرف شده در واقع نوعی سرمایه ‌گذاری برای مطرح شدن شماست که می ‌تواند سوددهی خوبی به دنبال داشته باشد. احتمالا مهمترین مزیتی که استفاده از تابلوهای تبلیغاتی دارند؛ دیده شدن است. این که با یک بار هزینه بتوانید دائماً تبلیغات خود را در معرض دید عموم مردم قرار دهید چیزی نیست که بتوان به سادگی از آن گذشت. تابلویی که معرف کسب و کار یا برند شما باشد در هر کجایی که نصب شود الزاماً دیده می‌ شود. البته دیده شدن به تنهایی کافی نیست، یک تابلوی تبلیغاتی مدرن و مناسب باید به گونه ‌ای باشد که حتی با یک بار دیدن در ذهن مشتری، بماند. در این صورت است که می‌ توان گفت با سفارش یک تابلوی تبلیغاتی در واقع روی برند و یا کسب و کار خود، سرمایه گذاری کرده اید.

استفاده از تابلوهای تبلیغاتی این مزیت را دارد که تنها با یک بار هزینه بتوانید تا مدت های طولانی از جنبه تبلیغاتی آن، استفاده کنید. در صورتی که اگر بخواهید به هر کدام از رسانه ها سفارش تبلیغ بدهید؛ تنها مدت زمان محدودی این کار را برای شما انجام می ‌دهند و در ازای نمایش در مدت زمان بیشتر، از شما پول بیشتری درخواست می کنند اما با داشتن یک تابلو تبلیغاتی مدرن و چشمگیر می توانید به صورت شبانه روزی از مزایای تبلیغاتی آن، استفاده کنید. علاوه بر این تابلوها امکان تغییر خواهند داشت و شما می توانید پس از مدت زمانی طرح تابلوی خود را به دلخواه و با صرف هزینه ای کمتر، تغییر دهید.

مزایای تابلو تبلیغاتی که با عناوینی همچون تابلو شهری، تابلو نمایشگاهی و تابلو فروشگاهی شناخته می شود آنقدر زیاد است که صاحبان کسب و کار را برای استفاده از آن ها، متقاعد می کند. داشتن یک تابلو خوب علاوه بر اینکه به سادگی برند یا محصول شما را معرفی می کند؛ می تواند از جنبه زیبایی هم مورد توجه قرار گیرد. علت این موضوع به دلیل تکنولوژی ساخت آن ها برمی گردد چرا که در صنعت تابلوسازی معمولا از نورمخفی و یا حروف برجسته با رنگ های خاص برای نمایش نوشته های روی تابلو، استفاده می شود.

اینکه تنها با داشتن یک تابلو تبلیغاتی بتوانید مخاطبان خود را چندین برابر کنید، رویایی بیش نیست. در واقعیت فاکتورهای مختلفی باید وجود داشته باشند تا بتوانید مشتریان زیادی داشته باشید. قیمت مناسب، برخورد مناسب و حرفه ای با مشتری و داشتن محصول خوب؛ همگی برای رسیدن به این هدف، تاثیر گذار هستند. در کنار این موارد می توانید روی یک تابلوی مدرن و زیبا برای جلب نگاه مشتریان خود، حساب کنید. مسلماً تصاویر به نسبت نوشته ها بیشتر در ذهن ماندگار می شوند. بنابراین اگر شما یک تابلوی چشمگیر و جذاب برای معرفی کسب و کار یا برند خود داشته باشید؛ ناخودآگاه در ذهن مخاطب، ماندگار می شوید. واضح است که هر چقدر برای طراحی و تولید تابلو خلاقیت بیشتری به کار رفته باشد؛ جذب مخاطب هم بیشتر خواهد بود. از بین مخاطبان زیادی که جذب کردید مسلماً درصد زیادی از آن ها به مشتریان دائمی شما، تبدیل می شوند و این یعنی هزینه‌ ای که صرف طراحی و تولید تابلو کرده ‌اید؛ درواقع سرمایه گذاری برای کسب و کارتان بوده است.

تابلوها انواع مختلفی دارند و بر حسب نیاز و سلیقه مشتری طراحی و تولید می شوند. البته طراح تابلوهای تبلیغاتی باید با روانشناسی رنگ ها در صنعت تابلو سازی آشنا باشد تا بتوان متناسب با جامعه هدف یک تابلو چشمگیر و خلاقانه، تولید کرد. به طور مثال برای طراحی تابلوهای تبلیغاتی در شهربازی باید از رنگ های شاد استفاده شود تا بتواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد. مثال دیگر در این زمینه استفاده از تابلو لایت باکس در مترو می باشد. از آنجایی که نور زیادی در فضای داخلی مترو و جایگاه انتظار مسافران وجود ندارد؛ استفاده از تابلوهای لایت باکس در چنین مکان هایی می‌تواند بسیار کاربردی باشند. این تابلوها که به جعبه های نور هم معروف هستند نوع خاصی از تابلوهای تبلیغاتی هستند که می ‌توان آن ها را به صورت یک طرفه و دوطرفه، طراحی کرد. این تابلوها با داشتن پشت زمینه ای به رنگ های روشن می تواند در جلب نظر مشتری، تاثیرگذار باشند.

تابلوهای استیل و چلنیوم از انواع دیگر تابلوهای تبلیغاتی هستند که به دلیل نورپردازی خاصی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

اگر شما هم از صاحبان کسب و کار بوده و یا تولید کننده محصولاتی با یک برند خاص هستید؛ پیشنهاد می کنیم برای پیروز شدن در دنیای پررقابت امروزی، بخشی از درآمد خود را برای تبلیغات هزینه و یا به عبارت دیگر، سرمایه گذاری کنید. قطعاً با گذشت زمان و افزایش مشتریان، خود متوجه خواهید شد که این کار ارزش صرف چنین هزینه ای را داشته است.

یکی دیگر از مزایایی که با سرمایه گذاری روی تابلوهای تبلیغاتی عایدتان می شود؛ ایجاد اعتبار برای فروشگاه و یا برند تولیدی شماست. در واقع مشتریان امروزه بیشتر ترجیح می دهند از افرادی خرید کنند که به آن ها اطمینان کافی داشته باشند. تابلوهای تبلیغاتی اگر به شیوه درستی طراحی شده باشند می توانند تا حد زیادی این حس اطمینان را در مشتری، ایجاد کند. چرا که از نظر روانشناسی اولین چیزی که افراد به هنگام ورود به فروشگاه ها به آن توجه می کنند؛ دکوراسیون آن مکان می باشد و تابلوهای تبلیغاتی می توانند نقش موثری در این زمینه، ایفا کنند.

از طراحی تا تولید!

برای اینکه بتوانید یک تابلو تبلیغاتی مدرن داشته باشید؛ ابتدا باید طرح پیشنهادی خود را به یکی از تابلوسازی ها ارائه دهید. طرح شما به مرحله طراحی رفته و شما می توانید آن را مشاهده کنید. پس از تایید طرح، تابلو به مرحله پیاده سازی می رود. در این قسمت نیز می ‌توان تابلو را از نظر نورپردازی و رنگ، انتخاب کرد.

تابلوسازی نامور سال ها در زمینه ساخت تابلوهای تبلیغاتی فعالیت داشته و سفارشات را بر اساس سلیقه مشتری و همچنین بودجه ‌ای که برای این کار در نظر گرفته ‌اند؛ به بهترین شکل ممکن، طراحی و تولید می کند. به منظور ثبت سفارش خود می توانید با شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید و از راهنمایی ها و مشاوره های آنان، استفاده کنید.