تابلو لترمکس تلفیقی از تابلو چلنیوم و تابلو نئون پلاستیک می باشد. این تابلو که به آن چلنیوم لترمکس هم گفته می‌ شود؛ با دارا بودن زیبایی بی نظیر، طرفداران خاص خود را دارد. تابلوی لترمکس را می توان یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی برای کسب و کارهای مختلف دانست. اگر تمایل دارید بیشتر با این نوع تابلو تبلیغاتی آشنا شوید؛ ما را تا انتهای مقاله، همراهی کنید.

تابلو لترمکس چیست و چگونه ساخته می شود؟

تابلو لترمکس از جمله تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته مدرن محسوب شده و تلفیقی از تابلو چلنیوم و نئون پلاستیک است. تنها تفاوتی که تابلو لترمکس با تابلو چلنیوم دارد این است که در تابلوی لترمکس از نوار شیشه ای دورتا دور حروف، استفاده می ‌شود اما در تابلو چلنیوم تنها از همان متریال چلنیوم که تلفیقی از آلومینیوم و آلیاژی دیگر است، استفاده می‌ شود.

اگرچه تابلوهای لترمکس به اندازه تابلوهای چلنیوم طرفدار ندارند اما اگر فردی خواهان داشتن یک تابلوی خاص و بی نظیر باشد؛ قطعاً تابلوی لترمکس را جزء گزینه ‌های انتخابی خود، قرار می‌ دهد.
نحوه ساخت تابلوی لترمکس به این صورت است که همانند تابلو ‌چلنیوم ابتدا حروف توسط نرم افزار، طراحی شده و با استفاده از دستگاه های برش لیزری با دقت بالا، برش داده می شود. پس از آن؛ لبه حروف همانند تابلوهای چلنیوم با ضخامت مشخصی برش داده شده و بر روی کار، قرار می گیرد.
تا اینجای کار فرآیند ساخت تابلو لترمکس و چلنیوم کاملاً مشابه است تنها تفاوتی که وجود دارد مربوط به لبه حروف می باشد که در تابلو چلنیوم تماماً از آلومینیوم بوده اما در تابلوی لترمکس از نوارهای شیشه ای به دور لبه حروف، استفاده می کنند. به این صورت که نوار شفاف دورتا دور حروف قرار می ‌گیرد و این موضوع باعث می‌ شود نوردهی علاوه بر نمای جلوی حروف؛ از حاشیه حروف هم انجام شود.
در مرحله پایانی طراحی و ساخت تابلوهای لترمکس طبق روال ساخت هر نوع تابلوی دیگری، به نور پردازی می رسیم. برای نورپردازی این تابلو از لامپ های اس ام دی (SMD)، استفاده می شود. زمانی که حروف برجسته بر روی زمینه کار قرار گرفت؛ برای نصب در محل مورد نظر، آماده می باشد. جنس پس زمینه تابلوها می تواند pvc، کامپوزیت و چوب ترموود باشد که این مورد باز هم به سلیقه مشتری، بستگی دارد.
پس از نصب و تست، تابلو به مشتری تحویل و گارانتی تابلو ازهمان لحظه آغاز می گردد.

بیشتر بخوانید :  تابلو سازی اغلب در چه مشاغلی كاربرد دارد؟

تابلو لترمکس چیست و چگونه ساخته می شود؟

تابلوی لترمکس برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

تقریباً تمامی مشاغل می ‌توانند برای معرفی کسب و کار خود از این تابلو، استفاده کنند. تابلوی حروف برجسته استیل به دلیل داشتن نورپردازی ویژه در شب برای نصب سر در مغازه و فروشگاه، انتخاب مناسبی است. البته باید در نظر داشته باشید که تابلوی لترمکس به وسیله گاز نئون نورپردازی می شود و به جهت ماندگاری باید هر چند وقت یک بار گاز نئون شارژ شود.
در صورتی که طبق فواصل زمانی منظم این کار صورت نگیرد؛ ممکن است بخشی از تابلو روشن و بخش دیگری کم نورتر باشد که این مورد زیبایی نهایی تابلو را تحت تاثیر قرار می دهد. پس اگر تمایل ندارید زحمت این کار را داشته باشید؛ بهتر است به سراغ انواع دیگر تابلو مثل تابلو چلنیوم یا تابلو چلنیوم کریستالی بروید.

تابلوی لترمکس برای چه کسب و کارهایی مناسب است؟

ویژگی تابلوی لترمکس چیست؟

همانطور که گفتیم در ساخت تابلو لترمکس از یک متریال شفاف که ظاهری شبیه به فلز دارد برای دیواره حروف، استفاده می شود. این متریال نور را به خوبی از خود عبور داده و همین موضوع باعث می شود مشتری بر حسب سلیقه و نظری که دارد؛ رنگ های مختلفی برای این کار، سفارش دهد. پس یکی از ویژگی ‌های اصلی تابلوی استیل، نوع نورپردازی آن است.
ویژگی دیگری که تابلوی لترمکس را از تابلو چلنیوم جدا می کند، ضخامت حروف می باشد. معمولاً در تابلو لترمکس ضخامت حروف نسبت به تابلو چلنیوم بیشتر است و همین موضوع باعث محبوبیت تابلوهای لترمکس شده است. علت این است که علاوه بر لبه آلومینیومی؛ شیارهای پلاستیکی دور تا دور حروف قرار می گیرد که باعث می شود تابلو بعد از نصب علاوه بر نوری که از بخش رویه حروف به بیرون منتقل می کند؛ از شیارها هم امکان نوردهی، داشته باشد. اندازه این شیارها بین ۱ تا ۳ سانتی متر است که البته می ‌توان در اندازه های دیگری هم این شیارها را تولید کرد و باز هم این مورد به سفارش و سلیقه مشتری، برمی گردد.

بیشتر بخوانید :  تابلوهای چلنیوم پلکسی دوبل

ویژگی تابلوی لترمکس چیست؟

مزایای استفاده از تابلوی لتر مکس

تمام تابلوهای تبلیغاتی از هر جنس و نوعی که باشند؛ کارتبلیغات را به خوبی انجام می دهند اما برخی از آن ها به دلیل نورپردازی و یا برجستگی بیشتری که در حروف دارند؛ نسبت به سایر تابلوها بیشتر در بین مشتریان، محبوب واقع شده ‌اند. در ادامه مزایای تابلوی لترمکس را ذکر می ‌کنیم و در نهایت این شما هستید که با آگاهی بهتر می توانید انتخاب درستی در ارتباط با سفارش یک تابلوی تبلیغاتی مدرن و زیبا، داشته باشید.

مزایای تابلوی لترمکس عبارتند از:

مقاومت بالا:

یک تابلوی تبلیغاتی هر چقدر هم زیبایی خاصی داشته باشد اما نتواند در شرایط جوی مختلف مقاومت لازم را داشته باشد؛ دیر یا زود زیبایی خود را از دست می دهد. یک تابلو تبلیغاتی باکیفیت نباید در برابر شرایط جوی مثل بارندگی و نور آفتاب، دچار آسیب شود. تابلوسازی که کار طراحی و تولید یک تابلوی تبلیغاتی را بر عهده دارد؛ ناگزیر است در بخش هایی از تابلو، فلز استفاده کند. بنابراین کیفیت تابلو باید به گونه ‌ای باشد که بارش‌ باران نتواند به راحتی تابلو را دچار زنگ زدگی کند و از طرفی اگر تابلویی از جنس پلاستیک است نباید به مرور در برابر نور آفتاب دچار رنگ پریدگی شود.
خوشبختانه تابلوهای لترمکس مقاومت خوبی در برابر شرایط جوی مختلف دارند و به راحتی دچار آسیب دیدگی نمی شوند.

نورپردازی:

تابلوهای لترمکس نسبت به تابلوهای چلنیوم از نوردهی بیشتری برخوردار هستند و این موضوع دقیقا به همان شیارهای پلاستیکی روی لبه های تابلو، مربوط می شود. این موضوع باعث می ‌شود تابلوهای لترمکس در شب جذابیت بیشتری داشته و توجه رهگذران را به خود، جلب کنند.

بیشتر بخوانید :  تابلو جواهری (تابلو برای جواهر فروشی)

مزایای استفاده از تابلوی لتر مکس

حال که به مزایا و ویژگی های تابلو لترمکس پرداختیم؛ بهتر است کمی هم به ذکر عیوب آن، بپردازیم. متاسفانه این تابلو طرفداران زیادی نداشته و بیشتر افراد ترجیح می دهند از تابلوهای چلنیوم به جای آن ها، استفاده کنند. یکی از مهمترین دلایل این موضوع وجود گاز نئون در تابلوهای لترمکس است که نیاز به شارژ مداوم و به دنبال آن، صرف هزینه دارد. همچنین تولید صدا از تابلوهای نئون و لترمکس مورد دیگری است که باعث استقبال کمتر مشتریان از آن شده است. با این وجود اگر اولویت کسی نورپردازی خیره کننده و جذاب یک تابلو باشد؛ تمامی معایب آن را در ازای زیبایی و مدرن بودن تابلو، به جان می خرد.
در این مقاله تا حدی با تابلوهای لترمکس، آشنا شدید. اگر با در نظر گرفتن تمامی مزایا و معایب این نوع از تابلوها بازهم به سفارش آن، تمایل دارید؛ پیشنهاد می‌ کنیم با مشاوران و کارشناسان تابلو سازی نامور تماس گرفته و از راهنمایی های آنان، استفاده کنید. تابلوسازی نامور سال هاست در زمینه ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی فعالیت داشته و می ‌تواند با توجه به حیطه کاری شما مناسب ترین و بهترین تابلو تبلیغاتی را پیشنهاد دهد.
به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی و همچنین سفارش تابلوی تبلیغاتی؛ با کارشناسان این مجموعه از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
به بالای صفحه بردن