طول عمر انواع تابلوهای مغازه

اکثر تابلوهایی که توسط مشتریان سفارش داده می ‌شوند، در زمره تابلوهای فروشگاهی و مغازه ای هستند. از آنجاییکه تعداد فروشگاه ها و مغازه ها در سطح یک شهر بسیار زیاد هستند؛ لازم است برای معرفی و حتی پررنگ شدن از نظر تبلیغات، یک تابلوی تبلیغاتی شکیل و زیبا وجود داشته باشد.

اما چه عواملی باعث می شود که تابلوها رفته رفته کیفیت اولیه خود را از دست بدهند؟! در واقع زمانی که تابلوهای نصب شده شما دچار مشکلاتی مثل رنگ پریدگی، زنگ زدگی و… شوند، آن جذابیت اولیه را از دست داده و لازم است که با نوع جدید، جایگزین شوند.

البته برخی از تابلوها به دلیل کیفیت بالایی که دارند، بعید است به چنین مشکلاتی دچار شوند. در هر صورت هر کدام از تابلوهای تبلیغاتی طول عمر مشخصی دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا عوامل موثر بر طول عمر تابلوهای مغازه ای را بررسی کنیم.

موارد مهم به هنگام سفارش تابلو مغازه و فروشگاه

اگر قصد خرید تابلو مغازه و فروشگاه را دارید؛ بد نیست به موارد مهم مثل کیفیت ورق استفاده شده، کیفیت و طول عمر تجهیزات الکترونیکی و… توجه داشته باشید. زمانی که تابلو طول عمر بالاتری داشته باشد؛ در نهایت باعث کاهش هزینه ‌های شما می گردد و این موضوع می‌ تواند صرفه اقتصادی به دنبال داشته باشد. البته عوامل محیطی هم در طول عمر تابلوها بی تاثیر نیستند. چرا که اگر تابلو در شرایط محیطی مناسب و مطلوبی قرار داشته باشد؛ بدون شک هزینه های نگهداری از تابلو، کاهش می یابد.

معمولا کارشناسان با توجه به شرایط آب و هوایی هر منطقه، بهترین تابلو را پیشنهاد می ‌دهند. به عنوان مثال، تابلوهای چوبی برای شهرهایی با رطوبت بالا چندان مناسب به نظر نمی رسند. هرچند اگر از چوب ترمووود برای ساخت چنین تابلوهای استفاده شود، مشکل خاصی ایجاد نمی شود. پس متریال مصرفی حرف اول را در ماندگاری و طول عمر تابلو، می زند.

موارد مهم به هنگام سفارش تابلو مغازه و فروشگاه

طول عمر تابلوهای تبلیغاتی چقدر است؟

تابلوهای تبلیغاتی با توجه به اینکه از چه مواد اولیه ای برای ساخت آن ها استفاده شده باشد، طول عمرهای متفاوتی دارند. به عنوان مثال، اگر یک تابلو چلنیوم سفارش دهید؛ می توانید امیدوار باشید که تابلوی مذکور برای سال ها بدون هیچ مشکلی کار تبلیغات را برای شما انجام دهد. تقریباً از تابلوهای چلنیوم برای تمامی مکان ها استفاده می شود. چرا که جزء تابلوهای برجسته و بسیار محبوب هستند.

زمانی که قصد تخمین طول عمر تابلو را دارید، باید بخش های اصلی تابلو را در نظر گرفته و روی کیفیت هر کدام، تاکید داشته باشید. به عنوان مثال، بخش های اصلی تابلو چلنیوم شامل ورق پی وی سی، تزریق پلاستیک، لامپ اس ام دی و منبع تغذیه می باشد. اگر هر کدام از این قسمت ها از بهترین و بادوام ترین مواد و تجهیزات تهیه شده باشد، طول عمر و ماندگاری تابلو بسیار بالا می ‌رود.

خیلی از تابلوسازان برای ماندگاری بالاتر تابلو از ورق های پی وی سی با ضخامت ۱۰ میلی متر، استفاده می کنند. این ورق ها معمولاً برای قرار گرفتن به عنوان لایه زیرین تابلوها، استفاده می شوند. به طوری که حروف برجسته روی این لایه، سوار می گردد.

تقریباً برای تمامی نورپردازی ها و برای هر نوع از تابلوهای تبلیغاتی از لامپ های smd استفاده می شود. طول عمر لامپ های اس ام دی به نسبت لامپ های قدیمی، بالاتر است. البته این لامپ ها مصرف انرژی پایینی هم دارند. بنابراین از هر نظر برای اعمال نورپردازی در تابلوها، مناسب می باشند.

یکی از دلایلی که باعث شده است اکثر افراد برای سفارش تابلوهای تبلیغاتی به سراغ تابلو چلنیوم بروند، کیفیت و ماندگاری رول چلنیوم است. این فلز از آلومینیوم ساخته شده و قابلیت ماندگاری طولانی مدت در شرایط محیطی متفاوت را دارد.

طول عمر تابلوهای تبلیغاتی چقدر است؟

برای دیگر تابلوهای تبلیغاتی مثل لایت باکس های فریم لس، تابلوهای ترمووود، تابلوهای فلکسی و … هم به همین منوال است و باید تمامی اجزای تشکیل دهنده تابلو از بهترین های موجود در بازار باشند. تنها در این صورت است که می ‌توانید نسبت به طول عمر تابلوهای فروشگاهی و مغازه ای، امیدوار باشید.

ماندگاری و دوام تابلوهای چوبی

ممکن است خیلی افراد نسبت به تابلوهای چوبی حس بسیار خوبی داشته باشند اما به دلیل مقاومت بسیار کمی که چوب در برابر برف و باران دارد، برای سفارش آن تردید داشته باشند. بله درست است، یک چوب معمولی استقامت بسیار کمی در برابر رطوبت دارد اما چوب هایی که در ساخت تابلو استفاده می شوند، به هیچ عنوان چوب معمولی نیستند.

این چوب ها حرارت می بینند و طی فرآیندهایی به یک چوب بسیار مقاوم، تبدیل می‌ شوند. به همین دلیل می توانید بدون نگرانی از بابت خرابی تابلوهای چوبی؛ آن ها را برای نمای بیرونی مغازه و فروشگاه خود، سفارش دهید.

واقعیت این است که تابلوهای چوبی دارای زیبایی بی نظیر و خیره کننده ای می باشند. علاوه بر این، وجود یک تابلو با زمینه چوبی می تواند دکوراسیون بیرونی یک فروشگاه و مغازه را بسیار شکیل و کلاسیک، جلوه دهد. خوشبختانه طول عمر تابلوی چوبی بسیار زیاد است و این طول عمر بالا به دلیل واکنش هایی است که چوب در طی تبدیل شدن به ترمووود، می بیند. چه بسا امروزه از چوب های ترمووود در نمای داخلی و بیرونی مغازه ها هم استفاده می ‌شود. ترکیب چوب ترمووود با حروف استیل، زیبایی فوق‌العاده ‌ای به تابلو، می بخشد.

ماندگاری و دوام تابلوهای چوبی

نقش تابلوساز در طول عمر تابلوی تبلیغاتی

به طور کلی اگر تمایلی به تعویض تابلو در فواصل زمانی کوتاه ندارید؛ بهتر است از همان ابتدا به سراغ تابلوهای باکیفیت و بادوام بروید. بنابراین قبل از اینکه محسور زیبایی یک تابلو شوید؛ بهتر است اجزای تشکیل دهنده آن را بررسی کرده و برای هر کدام، درخواست استفاده از بهترین ماده اولیه برای ساخت را بدهید.

حتی اگر هزینه های تمام شده برای ساخت یک تابلوی باکیفیت بیشتر هم باشد، باز هم به نفع مشتری است. زیرا او را از دردسرها و هزینه های مربوط به تعویض تابلو، راحت می کند.

به طور کلی در بین تابلوهای تبلیغاتی اگر بخواهید بادوام ترین آن ها را انتخاب کنید؛ باید به سراغ تابلوهایی مثل چلنیوم، فلکسی، پلکسی گلاس و لایت باکس بروید. البته هر کدام از این تابلوها باید توسط یک تابلوسازی معتبر تهیه شده باشند تا بتوانند استقامت کافی را داشته باشند.

نقش تابلوساز در طول عمر تابلوی تبلیغاتی

سفارش تابلوی تبلیغاتی

در باب سفارش تابلوهایی با طول عمر بالا برای مغازه و فروشگاه؛ باید به موارد ذکر شده در این مقاله، توجه کافی داشته باشید. البته اگر تابلوساز معتبری را برای انجام این کار انتخاب کنید؛ دیگر هیچ نگرانی از بابت مواد اولیه مصرفی، تجهیزات الکترونیکی بادوام و… نخواهید داشت. چرا که تابلوسازانی مثل تابلو ‌نامور با سابقه چندین ساله و همچنین داشتن دانش و تجربه کافی در زمینه ساخت تابلو، قادر هستند بهترین مواد اولیه موجود در بازار را در کنار بهترین و بادوام ترین تجهیزات الکترونیکی برای ساخت تابلو فروشگاه و مغازه، استفاده کنند. ضمانت نامه ای که این تابلوسازی همراه با تمامی تابلوهای ساخته شده به مشتری ارائه می کند، گواهی بر طول عمر بالای تابلوست.

شما می توانید برای دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی و همچنین مشاهده نمونه کارهای ساخته شده؛ با کارشناسان تابلوساز از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)