مزایای تابلوی تبلیغاتی

این موضوع که تبلیغات لازمه موفقیت در یک کسب و کار است؛ واقعیتی انکارنشدنی است. اگر آماده ارائه برای بهترین محصولات  یا خدمات باشید اما کسی شما را نشناسد؛ بازی را باخته اید. معرفی خود به دیگران اولین قدم در جذب مشتری و موفقیت است. خوشبختانه روش های تبلیغاتی متنوع و زیاد هستند به طوری که هر فردی با هر بودجه ای که باشد، می تواند از مزایای آن، بهره ببرد. یکی از ارزان ترین روش های تبلیغات استفاده از تابلوی تبلیغاتی است. در خیلی از موارد بودجه ای که صرف طراحی و ساخت یک تابلوی تبلیغاتی مدرن می کنید؛ هزینه محسوب نشده و نوعی سرمایه گذاری است. سرمایه ای که تا مدت ها می توانید از سودآوری آن، استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم با تابلوی تبلیغاتی و سرمایه گذاری در این زمینه، آشنا شویم.

تابلوی تبلیغاتی چطور موجب سرمایه گذاری می شود؟

تابلوی تبلیغاتی چطور موجب سرمایه گذاری می شود؟

اگر تصور می کنید با سفارش یک تابلوی تبلیغاتی پول خود را دور ریخته اید؛ سخت در اشتباه هستید. استفاده از تابلو برای معرفی کسب و کار جدیدتان نه تنها هزینه نیست؛ بلکه یک سرمایه گذاری برای اهداف شماست. هر چند در بین تمامی روش های تبلیغاتی، این هزینه اصلا به چشم نمی آید اما بهتر است بدانید حتی با این هزینه اندک می توانید سال ها از جنبه مثبت آن ها در زمینه جذب مشتری، بهره ببرید. مهمترین مزیتی که تابلوهای تبلیغاتی به دنبال دارند؛ دیده شدن است. به این صورت که شما با یک بار هزینه می توانید دائماً تبلیغات خود را در معرض دید عموم مردم، قرار دهید. البته نحوه طراحی و ساخت تابلو هم در میزان جلب توجه افراد، موثر است و باید به گونه ای باشد که حتی با یک بار دیدن در ذهن مشتری، ماندگار شود.

 نحوه طراحی و ساخت تابلو

همانطور که گفتیم برای انجام تبلیغات با استفاده از تابلو، شما در ازای هزینه ای که صرف ساخت آن می کنید؛ هیچ محدودیت زمانی برای استفاده از آن ندارید. در صورتی که اگر بخواهید به طور مثال به رسانه ای مثل تلویزیون سفارش تبلیغ بدهید؛ با محدودیت زمانی روبرو می شوید. هیچ رسانه ای تبلیغ شما را به طور دائم نمایش نمی دهد؛ مگر اینکه برای هر ثانیه آن، هزینه کنید. البته این تنها مزیت استفاده از تابلو تبلیغاتی نمی باشد. یکی دیگر از امتیازهای مثبتی که دارد این است که به راحتی با صرف هزینه ای ناچیز، امکان تغییر آن ها را خواهید داشت.

تابلوهای تبلیغاتی چه مزایایی دارند؟

اگر با عناوینی همچون تابلو شهری، تابلو نمایشگاهی و تابلو فروشگاهی مواجه شده اید؛ باید بگوییم طراحی و ساخت تمامی این تابلوها از نظر کلیات، یکسان هستند اما از بعد روانشناسی باید به جنبه طراحی آن ها توجه و هر تابلو را متناسب با مکانی که قرار است در آن جا نصب شود، طراحی و تولید کنیم. حال به تک تک مزایایی که با سفارش یک تابلو تبلیغاتی می توانید داشته باشید می پردازیم:

شناخته شدن: اولین و مهمترین مزیتی که عایدتان می شود؛ شناخته شدن شماست. با این کار به دیگران می گویید که چه کسب و کاری دارید و یا چه خدماتی ارائه می دهید. این کار را می توانید تنها با چند کلمه و حک کردن یک طرح خلاقانه، انجام دهید. البته تابلوهای شهری مثل بیلبوردها می توانند حاوی پیام هایی هم باشند که در نگاه اول، مخاطب از آن، آگاه شود.

زیبایی و دکوراسیون: موضوع مهمی که در صنعت تابلوسازی به آن پرداخته می شود؛ نحوه نورپردازی است. هر چقدر این کار خلاقانه تر و زیباتر انجام شود، مخاطبان بیشتری را جذب می کند. واقعیت این است که امروزه افراد برای خرید مایحتاج خود؛ بیشتر ترجیح می دهند به مکان هایی بروند که مدرن و به روز باشد. وجود یک تابلو تبلیغاتی زیبا و پر زرق و برق ناخودآگاه احساس خوبی را به مخاطب، منتقل می کند.

مقرون به صرفه بودن: طراحی و ساخت تابلوی تبلیغاتی به نسبت سایر روش های تبلیغات هزینه کمتری می طلبد و همین موضوع می تواند دلیل مهمی برای محبوبیت تابلوها باشد.

دائمی بودن: همانطور که گفتیم از یک تابلوی تبلیغاتی می توان به طور دائم استفاده کرد و یا در صورت نیاز آن را تغییر داد. دائمی بودن یک شیوه تبلیغاتی؛ خود ویژگی است که نمی توان به سادگی از آن گذشت.

تابلوهای تبلیغاتی چه مزایای دارند؟

ماندگار شدن: این یک واقعیت است که تصاویر می توانند منتقل کننده پیام ها باشند. چه بسا تاثیر یک تصویر برای معرفی بیشتر از یک نوشته باشد. از طرفی تصاویر به نسبت نوشته ها بیشتر در ذهن ماندگار می شوند. بنابراین با داشتن یک تابلوی چشمگیر و جذاب؛ علاوه بر معرفی کسب و کار؛ احتمال اینکه لوگو یا طرح انتخابی شما در ذهن مخاطب بماند، بیشتر می شود. لازم به ذکر است که هرچقدر در طراحی و ساخت تابلوی تبلیغاتی خلاقیت به کار برود؛ میزان ماندگاری در ذهن مخاطب، بیشتر می شود. از بین مخاطبان زیادی که جذب کردید؛ مسلماً درصد زیادی از آن ها به مشتریان دائمی شما، تبدیل می شوند و این یعنی هزینه‌ ای که صرف طراحی و تولید تابلو کرده ‌اید؛ درواقع سرمایه گذاری برای کسب و کارتان بوده است.

انواع تابلو تبلیغاتی

تابلوهای تبلیغاتی بر اساس نوع نورپردازی، برجسته بودن حروف، جنس، رنگ و… به انواع مختلفی تقسیم می شوند. فردی که قصد طراحی تابلو دارد؛ باید تا حدی با روانشناسی رنگ ، آشنا باشد و بتواند مطابق با نوع کسب و کار، طراحی را انجام دهد. به عنوان مثال در طراحی تابلو برای مشاغلی مثل اسباب بازی فروشی و یا تبلیغ برای شهربازی باید از تصاویر گرافیکی با رنگ های شاد و مهیج استفاده شود؛ چرا که مخاطب اصلی چنین تبلیغاتی، کودکان هستند.

انواع تابلو تبلیغاتی

برای پیروز شدن در عرصه پررقابت امروزی راهی جز رقابت نخواهید داشت. اگر مخاطبان به خوبی شما را بشناسند و با برند شما آشنا باشند؛ مسلما اعتماد بیشتری خواهند داشت و رسیدن به این مهم جز با انجام تبلیغات صحیح و اصولی، امکان پذیر نمی باشد. بنابراین منطقی است که بخشی از درآمد خود را صرف تبلیغات کنید تا بتوانید جایگاه خود را در بین رقبا، حفظ کنید. استفاده از تابلو لایت باکس در مکان های پررفت و آمد مثل مترو پیشنهاد خوبی است.

زمانی که شما روی ساخت تابلو سرمایه گذاری کنید؛ دیر یا زود نتیجه آن را با افزایش تعداد مشتریان و بالا رفتن سود حاصل از فروش محصولاتتان، خواهید دید و برای یک کسب و کار چه چیزی از این بهتر؟!

همین حالا ثبت سفارش کنید

اگر به دنبال یکی از به روزترین تابلوسازی ها برای ثبت سفارش می گردید؛ پیشنهاد ما تابلوسازی نامور می باشد چرا که سال ها در این زمینه فعالیت داشته و می توانند مطابق با سلیقه و بودجه مشتری، بهترین تابلو تبلیغاتی را طراحی کنند. برای این کار ابتدا باید طرح پیشنهادی خود را به تابلوسازی نامور ارائه دهید. طرح شما به مرحله طراحی رفته و پس از تایید توسط شما؛ تابلو به مرحله پیاده سازی می رود. در این قسمت نیز می ‌توان نورپردازی و ترکیب رنگ تابلو را انتخاب کرد.

تابلوسازی نامور سال ها در زمینه ساخت تابلوهای تبلیغاتی فعالیت داشته و سفارشات را بر اساس سلیقه مشتری و همچنین بودجه ‌ای که برای این کار در نظر گرفته ‌اند؛ به بهترین شکل ممکن، طراحی و تولید می کند. به منظور ثبت سفارش خود می توانید با شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید و از راهنمایی ها و مشاوره های آنان، استفاده کنید.