۰۲۱-5۷۹۹۶

021-44860911

نکات کلیدی سفارش تابلو تبلیغاتی

تابلو تبلیغاتی

در عصر حاضر استفاده از تابلو تبلیغاتی یکی از موثرترین روش‌ها برای تبلیغ کسب و کار به شمار می رود. چنانچه بتوانید یک تابلو مدرن و منحصر به فرد متناسب با کسب و کار خود انتخاب کنید، رشد قابل توجهی را در فروش کالا و خدمات خود مشاهده خواهید کرد. به همین دلیل در ادامه نکات کلیدی سفارش تابلو تبلیغاتی را شرح خواهیم داد.

نکات قابل توجه در انتخاب تابلو تبلیغاتی

با توجه به نقشی که تابلو تبلیغاتی در جاذبه و دافعه مشتریان دارد، انتخاب بهترین تابلو تبلیغاتی در اولویت قرار دارد. در زیر به ذکر نکاتی در این رابطه می پردازیم:

نوع تابلو

پیشرفت صنعت تابلوسازی باعث شده است که مدل‌ها و سبکهای مختلف تابلو طراحی و تولید شوند. توجه به مزیت ها، ساختار و ویژگی هر تابلو در انتخاب بهترین انواع تابلو بسیار مؤثر است. امروزه، این فاکتورها در انواع تابلوهای چلنیوم، تابلو فلزی، استیل لبه رینگی، اس ام دی ثابت، اس ام دی روان، تابلو استیل و لایت باکس وجود دارند. شما می توانید متناسب با بودجه و نیاز خود هرکدام از این تابلوها را برگزینید.

طرح تابلو

طراحی تابلو به دلیل نقش زیادی که در ماندگاری پیام در ذهن مشتری دارد، از اهمیت بالایی برخوردار است. در حقیقت، این طرح نوعی مفهوم به شمار می رود که مشتری هنگام مشاهده آن و در یک نگاه پیام تابلو را درمی یابد. بنابراین، در صورتی که این طرح به درستی انتخاب نشود، ممکن است به جای جذب مشتری باعث دفع آنها نیز بشود.

چنانچه قصد دارید بهترین طراحی را برای تابلو مغازه خود انتخاب کنید، باید به هماهنگی و تناسب طرح تابلو با فعالیت مغازه توجه ویژه داشته باشید. این نکته از جمله نکات کلیدی در طراحی تابلو مغازه به شمار می رود و در صورت رعایت آن مشتری به راحتی می‌تواند با کسب و کارتان ارتباط بگیرد و بدین ترتیب فروش شما افزایش یابد.

مجموعه تابلوسازی نامور به عنوان یک مجموعه با سابقه در زمینه تابلوسازی به شما پیشنهاد می کند که همواره از طرح های ساده، زیبا، خلوت و عامه پسند در تابلو فروشگاهی خود استفاده کنید. چرا که تنها در اینصورت مشتری قادر به برقراری ارتباط سریع با تابلو شما خواهد بود.

نورپردازی تابلو

نورپردازی تابلو

به طور معمول، جذابیت هر تابلو تبلیغاتی ارتباط مستقیمی با نورپردازی اصولی و صحیح آن دارد. چرا که با افزایش زیبایی و جذابیت تابلو تبلیغاتی و ایجاد نمای چشم نواز نقش زیادی در رونق کسب و کار دارد.

در گذشته نورپردازی تابلو مغازه با استفاده از مهتابی ها، لامپ های فلورسنت و لامپ های رشته ای متال هالید انجام می شد. در آن دوران استفاده از مهتابی در داخل تابلو لایت باکس امری متعارف بود.

اما امروزه به یمن پیشرفت تکنولوژی رو‌ش های بسیاری برای نورپردازی تابلو مغازه کشف شده‌اند. یکی از پرکاربردترین این روش ها استفاده از لامپ های اس ام دی است. این لامپ ها در عصر حاضر مورد استقبال متخصصین حوزه تابلوسازی قرار دارد.

به هنگام انتخاب نورپردازی تابلو تبلیغاتی رنگ و بهره نوری لامپ از جمله مهمترین عوامل در انتخاب لامپ مناسب به شمار می رود. چرا که این موضوع نقش زیادی در جذب مشتری دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد. بهتر است بدانید که در میان تمامی رنگ ها، نور سفید رنگ به دلیل داشتن طیف کامل نور، مناسب ترین گزینه برای روشنایی تابلوهای تبلیغاتی است. این نور ضمن انعکاس رنگ های واقعی، خوانایی و وضوح تصاویر را نیز فراهم می کند.

عنوان تابلو

عنوان تابلو

عنوان و متن مناسب تابلو تبلیغاتی از دیگر نکات طلایی در طراحی تابلو مغازه است که باید با نوع محصول و خدمت متناسب باشد. چرا که این متن باید همان چیزی باشد که مشتری به دنبال آن می گردد و تازگی و جذابیت آن اهمیت بسیار دارد.

نکته مهمی که در هنگام انتخاب متن مناسب تابلو باید رعایت شود، تکراری و طولانی نبودن این متن است. چرا که افراد معمولا حوصله خواندن متن های طولانی را ندارند و به راحتی از کنار متن های تکراری عبور می کنند.

در این مورد، استفاده از یک شعار عجیب و غافلگیر کننده می تواند بسیار کارساز باشد. این شعار مشتری را به فکر وادار نموده و ذهن او را درگیر می کند. در نتیجه اگر در همان لحظه به مغازه شما وارد نشود، احتمال دارد در مراجعات بعدی حتما سری به مغازه‌ شما بزند.

رنگ تابلو

در مورد انتخاب رنگ مناسب در طراحی یک تابلو فروشگاهی، توجه به روانشناسی رنگ ها اهمیت بسیاری دارد. چرا که این رنگ به طور مستقیم بر ذهن و روان مشتری تاثیر می گذارد و ممکن است این تأثیر، مثبت یا منفی باشد. به طور کلی، شما باید در هنگام انتخاب رنگ عواملی از قبیل کنتراست، نورپردازی مناسب و مهمتر از همه سلیقه مشتری را در نظر بگیرید.

علاوه بر آن، باید حتما سعی کنید رنگ های مکمل و جذاب را در تابلوی خود به کار برید. به عنوان مثال رنگ های سبز و زرد به دلیل قرار گرفتن در یک طیف رنگی جزو رنگ های مکمل هستند و ترکیب آنها با یکدیگر جذابیت تابلو را بسیار افزایش می دهد. دقت کنید که این رنگ باید با کسب و کارتان نیز هماهنگی لازم را داشته باشد.

علی رغم آنچه ذکر شد، رنگ تابلو بهتر است با نوع تابلو تبلیغاتی شما نیز هماهنگی کافی را داشته باشد، چرا که برخی از رنگ ها نمی توانند ویژگی ها و قابلیت های یک تابلو تبلیغاتی را به نمایش بگذارند. به عنوان مثال، رنگ های با کنتراست پایین نظیر نارنجی و زرد برای تابلو چلنیوم مناسب نیستند. این رنگ ها باعث عدم خوانایی متن تابلوهای چلنیوم می شوند.

متریال تابلو تبلیغاتی

متریال تابلو

اغلب تابلوهای تبلیغاتی در محیط بیرون مغازه نصب می شوند و به طور مداوم در معرض شرایط جوی مختلف از قبیل نور آفتاب، گرما، سرما، باد، باران، برف و… قرار دارند. بنابراین، در صورتی که متریال تابلو مرغوب نباشد، این عوامل بر ماندگاری آنها تاثیر منفی می گذارد.

شاید تصور کنید که متریال ارزان تر از جمله عوامل موثر بر قیمت تابلو تبلیغاتی هستند و باعث کاهش هزینه تمام شده تابلو می‌شود، اما این متریال در واقع هزینه های تعمیر بعدی را نیز به هزینه شما اضافه می کند. پس هنگام سفارش تابلو مغازه از این نکته اطمینان حاصل کنید که تابلوسازی مورد نظر حتما از متریال باکیفیت استفاده می نماید. امروزه استفاده از متریالی نظیر چلنیوم، ترموود، کامپوزیت، استیل، فلز، نئون پلاستیک، پلکسی و… در تابلوسازی متداول است.

توجه داشته باشید که فاکتورهای بسیاری وجود دارند که می توانند قیمت تابلو را کاهش دهند. تابلوسازان معمولا با این فاکتورها آشنایی دارند و مطابق با آن اقدام به ساخت ارزانترین تابلوهای تبلیغاتی می کنند.

ابعاد تابلو

هنگام سفارش یک تابلو تبلیغاتی در نظر گرفتن مساحت مغازه، محل نصب تابلو و نوع کسب و کار برای تعیین ابعاد نهایی آن الزامی است. توجه داشته باشید که اگر محل کسب و کار شما کوچک باشد، نمی توانید با انتخاب تابلوی بزرگتر به افزایش فروش برسید. این موضوع به شدت در امر تبلیغ و جذب مشتری  اهمیت دارد. در واقع، این ابعاد تابلو نیست که سبب محبوبیت شما می شود، بلکه طرح مناسب تابلو و گویا بودن پیام آن در افزایش محبوبیت کسب و کارتان تاثیرگذار است.

ابعاد تابلو تبلیغاتی

توجه به مشتریان هدف

اصولا هر کسب و کاری برای قشر خاصی از مردم جامعه راه اندازی می شود. برای مثال، مغازه اسباب بازی فروشی باید به گونه‌ای طراحی شود که برای کودکان جذابیت داشته باشد. این موضوع در انتخاب تابلو مغازه نیز باید رعایت شود.

توجه به اقلیم

توجه داشته باشید که متریال تابلو تبلیغاتی متناسب با اقلیم های متفاوت موجود در کشورمان انتخاب می شوند. برخی از این متریال در اقلیم سرد و مرطوب دوام کافی را ندارند. بنابراین به هنگام سفارش تابلو سعی کنید این موضوع مهم را فراموش نکنید.

محل نصب تابلو

هر تابلویی متناسب با کاربرد خود می تواند در سردر مغازه، دکوراسیون داخلی و یا حتی در محیطی جدا از محیط مغازه نصب شود. در مورد تابلوهای سردر مغازه، توجه به ارتفاع نصب و مکان نصب تابلو تبلیغاتی باید رعایت گردد. به عبارت دیگر این تابلو نباید در ارتفاع بالا و غیر قابل دسترس نصب شود. البته نصب آن در ارتفاع خیلی پایین نیز مطلوب نیست.

تاثیر خلاقیت در سفارش تابلو تبلیغاتی

صنعت تابلوسازی قرن ها پیش وجود داشته و محصولات آن هم اکنون نیز توسط کسب و کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با این وجود، استفاده از تابلوهای قدیمی امروزه نمی تواند جوابگوی نیاز مشتریان باشد. اینجاست که نقش خلاقیت و نوآوری در تابلوهای تبلیغاتی مشخص می شود. این فاکتور برای جلوگیری از شباهت طرح تابلو تبلیغاتی در انواع تابلوها کاربرد دارد. ما در این مقاله به شرح تعدادی از مزایای استفاده از خلاقیت در تابلوهای تبلیغاتی اشاره کرده ایم تا بدانید تا چه اندازه در انتخاب تابلو اهمیت دارد:

  • فاکتور خلاقیت باعث حفظ و بقای کسب و کار شما می شود و از ورشکستگی شما جلوگیری به عمل می آورد.
  • این فاکتور به صورت توامان در بقای صنعت تابلوسازی و بقای کسب و کارهای مختلف تاثیرگذار است.
  • در صورت استفاده از طرح های خلاق در تابلو و استفاده از شکل ها و ابعاد متفاوت تابلو توجه مشتریان به مغازه شما جلب می شود.

تاثیر تابلو تبلیغاتی

تابلوهای تبلیغاتی چگونه در افزایش فروش موثرند؟

امروزه فروشگاه های بسیاری در سطح کشور پراکنده شده اند که به دلیل یکسان بودن نوع فعالیت تعدادی کثیری از این فروشگاه ها رقابت میان آنها نیز افزایش یافته است. بنابراین، اگر یک کسب و کار تبلیغ درستی ارائه ندهد، ممکن است از رقیبان خود عقب بیفتد. اهمیت این مسئله برای کسب و کارهای تازه کار بسیار بالاست.

با این وجود، با توجه به اینکه هزینه تبلیغ بسیار بالاست، بیشتر کسب و کارها توان لازم برای اینکار را ندارند. با این وجود، امروزه با روی کار آمدن روش های تبلیغ ارزان این مسئله به طور کامل رفع شده است.

یکی از این روش ها استفاده از تابلو تبلیغاتی  است که هر کسب و کاری با هر فعالیت و درآمد می تواند از آن استفاده کند. جالب اینکه با وجود پرداخت هزینه پایین برای ساخت تابلو تبلیغاتی تاثیر آن در رونق کسب و کار نسبت به روش های دیگر بسیار بیشتر است.

توجه داشته باشید که یک تابلو مغازه هویت کسب و کار شما را مشخص می کند. در واقع، شما با سفارش این تابلو تمامی خدماتی را که به مشتری ارائه می‌ دهید یا محصولاتی را که به فروش می رسانید، بر روی تابلو تبلیغاتی به صورت خلاصه به مشتری معرفی می کنید.

جالب اینکه تابلو مغازه بر خلاف سایر روش های تبلیغاتی به صورت مداوم کسب و کار شما را تبلیغ می کند. بنابراین، بهتر است هنگام سفارش، از بهترین تابلو تبلیغاتی برای کسب و کار خود استفاده کنید. در ادامه چگونگی تاثیر تابلو تبلیغاتی در فروش کالا و خدمات بیان شده است:

تابلو مغازه

معرفی برند، محصول و خدمت

همانطور که می دانید اولین قدم به هنگام راه اندازی یک کسب و کار انتخاب برند و نوع محصول و خدمت است. تابلو فروشگاهی با تبلیغ نوع برند، باعث پیشی گرفتن شما از رقیب هایتان می شود.

ماندگاری در ذهن مخاطب

همیشه طرح های جذاب تابلو تبلیغاتی با تاثیرگذاری بر ذهن مخاطب باعث جذب او به کسب و کار شما می شود. این طرح ها گاهی چنان جذابند که تا مدت ها در ذهن مخاطب ماندگار می شوند و آنها را به مشتریان دائمی شما تبدیل می کنند.

دوام تابلو تبلیغاتی

با توجه به پیشرفت حاصل در صنعت تابلوسازی و استفاده از متریال با کیفیت در این صنعت دوام تابلوهای تبلیغاتی تهیه شده بسیار افزایش یافته است. این تابلوها به دلیل مقاومت در برابر عوامل محیطی، مورد توجه بسیاری از کسب و کارها قرار گرفته اند.

جالب اینکه، دوام برخی از این تابلوها چنان بالاست که شما حتی می توانید به هنگام جابجایی فروشگاه، در محل جدید نیز از این تابلوها استفاده کنید. بنابراین، هزینه آن نسبت به سایر روش های تبلیغاتی پایین تر است.

زیبایی بخشی به محیط

تابلوهای تبلیغاتی علاوه بر نقشی که در برندینگ ایفا می کنند، باعث زیبایی محیط کسب و کار نیز می شوند.

برتری از رقبا

یک تابلو تبلیغاتی لاکچری، مدرن و زیبا تا حد زیادی قادر است شما را نسبت به رقبایتان برتری بخشد.

تاثیر در جذب مشتری

امروزه طرح های زیبا و جذاب تابلوهای تبلیغاتی با اثرگذاری بر ذهن مخاطب به افزایش فروش کمک می کنند.

انواع تابلو تبلیغاتی

معرفی تعدادی از انواع تابلوهای تبلیغاتی

همانطور که در این مقاله نیز اشاره شد، هر کسب و کاری برای معرفی محصول خود به مشتری نیاز به تابلوی مخصوصی دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم به معرفی برخی از انواع تابلو تبلیغاتی بپردازیم تا شما متناسب با سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب نمائید:

تابلو لاسوگاسی

این تابلوها که با عناوین دیگری از قبیل تابلو لامپی و لترلایت نیز شناخته می شوند، جزو تابلوهای حروف برجسته دسته بندی می شوند که جنس آنها از فلز است. با توجه به اینکه فلزات قابلیت عبور نور را از خود ندارند، در این نوع از تابلو روزنه‌هایی توسط تابلوسازان ایجاد می شود تا بدین ترتیب نورپردازی آنها تامین شود. این امر در درخشندگی و زیبایی بیشتر تابلوهای لاسوگاسی که یک تابلو لاکچری به شمار می‌روند، تاثیر بسزایی دارد.

تابلو پترن

تابلو پترن از جمله جدیدترین تابلوهای تبلیغاتی است که با استفاده از متریالی از قبیل ورق های پلکسی گلاس دولایه و لبه چلنیوم تهیه می شود. در این نوع از تابلوها استفاده از برخی اشکال هندسی نظیر دایره، لوزی و… بر روی سطح حروف متداول است.

تابلو فانتاکروم

تابلو فانتاکروم نیز یکی دیگر از انواع تابلوهای تبلیغاتی است که به تازگی ایجاد شده است. در این تابلوها با بهره گیری از یک روش آبکاری بر روی حروف برجسته سطح آنها همیشه براق و درخشان به نظر می رسد.

قیمت تابلو تبلیغاتی

تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم از جمله قدیمی ترین و پرکاربردترین انوع تابلوهای تبلیغاتی است که با استفاده از ورق های آلومینیومی و پلکسی گلاس تهیه می شود. در واقع، ورق های پلکسی گلاس در این تابلوها برای ساخت حروف برجسته و ورق های آلومینیومی برای ساخت لبه حروف مورد استفاده قرار می گیرند.

تابلو استیل

همانطور که از نام این تابلوها برمی آید، از ورق های استیل برای تهیه آنها استفاده می شود. تابلوهای استیل در دو رنگ طلایی و نقره ای به بازار عرضه می شوند.

تابلو فلزی

این سبک تابلو با استفاده از فلز تهیه می شود و قابلیت عبور نور را از خود ندارد. به همین دلیل، تابلوسازان برای اجرای نورپردازی در این تابلوها فاصله ای را میان حروف و نمای کار ایجاد می کنند تا لامپ های اس ام دی در این فاصله تعبیه شوند.

تابلو پولکی

از جمله تابلوهای جذاب و جدیدی است که به جهت استفاده از پنل های پولکی در اشکال مختلف دایره، مربع و‌.. در آنها محبوبیت زیادی یافته است.

تابلو کامپوزیت

تابلو کامپوزیت به جهت داشتن نمای براق، جلوه زیبایی به سردر مغازه شما می بخشد. توجه داشته باشید که استفاده از ورق های آلومینیومی کامپوزیت به عنوان زیرساز در این تابلوها متداول است.

ساخت تابلو تبلیغاتی

تابلو تبلیغاتی خود را از کجا سفارش دهیم؟

همانطور که شرح آن گذشت، تابلوهای تبلیغاتی یک روش تبلیغی ارزان به شمار می روند که تمامی کسب و کارها با هر درآمدی می توانند از آنها استفاده کنند. این تابلوها با وجود متریال باکیفیت در ساختار خود، از دوام بالایی برخوردارند. با این وجود، امروزه به دلیل بیشتر شدن تقلبات انتخاب یک تابلوسازی معتبر برای سفارش یک تابلو با کیفیت بالا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تابلوسازی نامور از جمله تابلوسازی های با سابقه ای است که شاید نام آن برای شما آشنا باشد. این تابلوسازی به جهت داشتن استادکاران و کارشناسان ماهر که قادر به ساخت تابلو ارزان با طرح های متفاوت هستند، از شهرت بالایی برخوردار است. بنابراین، چنانچه نیاز به یک تابلو مغازه با طراحی منحصر به فرد دارید، حتما با کارشناسان این مجموعه در تماس باشید.

پیمایش به بالا
عضویت در خبرنامه

از تخفیف ها و جدیدترین ها با خبر شوید!

ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: