چه طرحی مناسب تابلو مغازه است؟

در سطح یک شهر مغازه های متفاوتی وجود دارند که هر کدام در زمینه های مختلف، مشغول به فعالیت هستند. برای اینکه مغازه تازه تاسیس شما به راحتی در بین عموم افراد شناخته شود؛ لازم است از طرحی مناسب تابلو مغازه، استفاده کنید.

معمولاً تابلوهای تبلیغاتی برای این کار سر درب فروشگاه و مغازه، نصب می گردند. در واقع مکان نصب تابلو اهمیت زیادی دارد، چرا که باید به راحتی از تمامی جهت ها و از فواصل دور، خوانایی کافی داشته باشد. تنها در این صورت است که می تواند مشتریان زیادی را به سمت فروشگاه و مغازه شما، جذب کند.

مهمترین فاکتور برای سفارش تابلو مغازه و فروشگاه، طراحی آن است. طرح یک تابلو باید به گونه‌ ای باشد که اولا برای مخاطب جذاب بوده و ثانیا بتواند به درستی فعالیت شما را به مخاطب، معرفی کند. ما در این مقاله قصد داریم طرح مناسب برای تابلو مغازه را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

طرح مناسب تابلو مغازه

چه طرحی مناسب تابلو مغازه است؟

زمانی که به تابلوسازان برای سفارش تابلوی تبلیغاتی رجوع می کنید؛ به شما پیشنهاداتی در مورد طرح، رنگ و ابعاد تابلو، ارائه می ‌کنند. در واقع حضور طراحان و گرافیست های باتجربه در یک مرکز تابلوسازی می تواند خیال شما را از بابت یک طراحی خوب و بی نقص، راحت کند.

طرح مناسب برای تابلو مغازه باید ویژگی‌ های خاصی داشته باشد. اولاً بیش از حد شلوغ نباشد و ثانیا آنقدر جذاب و چشمگیر باشد که بتواند ذهن مخاطب را حداقل برای چند ثانیه، درگیر کند.

به جرأت می ‌توان گفت طراحی، فاکتور اساسی و مهم در تابلوهای تبلیغاتی است. یک طرح جذاب و منحصر به فرد به راحتی می ‌تواند شما را از دیگر رقیبانتان، متمایز سازد. پس منطقی است که روی آن، سرمایه گذاری داشته باشید. حتی اگر قرار است هزینه بیشتری برای یک طراحی خلاقانه بپردازید، این کار را انجام دهید. چرا که در آینده بازخورد مثبتی از آن، دریافت خواهید کرد.

مهمترین نکات در طراحی تابلو مغازه

طرح استفاده شده برای یک تابلو مغازه، باید کاملاً متناسب با همان کسب و کار باشد. به عنوان مثال، طرحی که برای معرفی یک سوپرمارکت استفاده می شود، با طرح تابلو برای فروشگاه های دیگر و یا بانک ها، متفاوت است. بنابراین در نظر گرفتن طراحی متناسب با زمینه کاری مغازه و فروشگاه، اهمیت زیادی دارد.

مهمترین نکات در طراحی تابلو مغازه

به طور کلی در طراحی تابلو تبلیغاتی در نظر گرفتن نکات زیر، توصیه می شود:

بررسی نوع فعالیت

قبل از اینکه برای طراحی تابلو دست به کار شوید؛ باید شغل و فعالیت مورد نظر را به خوبی، تحلیل کنید. به عنوان مثال، طراحی استفاده شده برای تابلوهای فروشگاهی و خدماتی کاملاً با یکدیگر، متفاوت است. در هر صورت، هر حوزه ای نیاز به طرح مخصوص به خود را دارد.

طراحی تابلو را باید به گونه ای انجام دهید که تناسب و هماهنگی خوبی با حوزه و محدودیت فعالیت شما، داشته باشد. در این صورت مشتری به راحتی با آن ارتباط برقرار کرده و در نهایت کسب و کار شما، رونق پیدا می کند.

استفاده از طرح های خلوت

شلوغ بودن طرح یک تابلوی تبلیغاتی چیزی جز سردرگمی برای مشتری، به دنبال ندارد. تابلوهای شلوغ در ذهن مشتری ابهام ایجاد می ‌کنند و همین موضوع باعث می ‌شود مشتری نتواند به راحتی با آن، ارتباط برقرار کند. بنابراین بهتر است از طرح های عامه پسند، زیبا و ساده در تابلوهای تبلیغاتی خود، استفاده کنید. در این صورت مشتری در کوتاه ترین زمان ممکن، می تواند به زمینه فعالیت شما پی ببرد.

استفاده از عناصر و المان های مرتبط با شغل

در هر زمینه ای که مشغول به فعالیت هستید؛ باید روی تابلوی تبلیغاتی خود، عناصر مرتبط با آن را درج کنید. به عنوان مثال، اگر صاحب یک مغازه اسباب بازی فروشی هستید؛ بهتر است تصاویری از عروسک های زیبا و یا شخصیت های مهم کارتونی روی تابلوی تبلیغاتی، استفاده کنید. در این صورت مشتری در کسری از ثانیه متوجه زمینه فعالیت شما، خواهد شد.

استفاده از شعارهای تبلیغاتی مناسب

شعارهای تبلیغاتی همواره جایگاه خاصی در این صنعت داشته اند. در مورد تابلوهای تبلیغاتی هم این موضوع، صدق می کند. بنابراین وجود متن و شعارهای جذاب و البته خلاقانه، می ‌تواند برای مشتری تازگی و جذابیت داشته باشد. سعی کنید در این مورد از کلمات طولانی و تکراری، استفاده نکنید. چرا که مخاطب امروزی فرصت زیادی برای مکث کردن و خواندن جملات طولانی، ندارد. سعی کنید از جملات کوتاه، ساده و روان برای این کار، استفاده کنید.

سفارش طرح مناسب تابلو مغازه

درج لوگو و طرح های گرافیکی

المان های گرافیکی باعث رونق کسب و کار شما می گردد. علاوه بر این، می توانید از لوگوی تجاری خود در کنار نام فروشگاه و یا مغازه، استفاده کنید. لوگوها به دلیل اینکه تصاویر بسیار کوچکی هستند و البته ساده طراحی‌ شده ‌اند، ماندگاری زیادی در ذهن مشتری دارند. بر همین اساس استفاده از آن برای طراحی تابلوهای تبلیغاتی، توصیه می شود.

استفاده از ترکیب رنگ مناسب

شاید در وهله اول تصور کنید استفاده از ترکیب رنگ کاملا سلیقه ای است، اما اینطور نیست. انتخاب رنگ های مورد نیاز برای طراحی یک تابلو؛ کاملا باید بر اساس جامعه هدف و نوع کسب و کار، صورت گیرد.

به عنوان مثال، ترکیب رنگ استفاده شده برای معرفی یک سازمان دولتی اصلاً شبیه به ترکیب رنگ تابلو برای یک مغازه سیسمونی فروشی نمی باشد. برای جذابیت بیشتر می توانید از رنگ های متضاد و مکمل در کنار همدیگر، استفاده کنید.

نگران انتخاب ترکیب رنگ نباشید، چرا که اگر به یک تابلوسازی معتبر رجوع کرده باشید؛ طراحان تابلوساز کاملا به این امر واقف بوده و می توانند بهترین ترکیب رنگ را برای تابلوی شما، در نظر بگیرند.

نورپردازی جذاب

نورپردازی را هم می ‌توان جزئی از طراحی تابلوهای تبلیغاتی دانست. معمولاً اکثر صاحبان کسب و کار برای اینکه جذابیت بیشتری به تابلوهای نصب شده سر درب مغازه خود بدهند؛ درخواست نورپردازی را هم دارند.

برخی تصور می‌ کنند وجود نورپردازی برای یک تابلوی تبلیغاتی هزینه ‌های زیادی را از نظر مصرف انرژی به دنبال دارد. اما این گونه نیست، با پیشرفت تکنولوژی و ورود لامپ های ال ای دی و اس ام دی به این صنعت، هیچ نگرانی از این بابت نخواهید داشت. چرا که این لامپ ها کاملاً کم مصرف بوده و البته طول عمر بالایی هم دارند.

نورپردازی به هنگام شب می تواند برای شما، جذب مشتری داشته باشد. در هر صورت توصیه می کنیم این مورد را هم حتما برای تابلوی تبلیغاتی خود، در نظر بگیرید.

طراحی تابلو مغازه

سفارش تابلوی تبلیغاتی

مواردی که در این مقاله برای طراحی تابلوهای تبلیغاتی ذکر کردیم؛ جزء اصلی ترین ها بودند. البته که یک طراحی خوب باید در کنار یک متریال باکیفیت و مرغوب، قرار گیرد تا تابلوی مورد نظر بتواند مدت ها بدون هیچ مشکلی کار تبلیغات را برای مغازه و فروشگاه، انجام دهد.

برای اینکه از کیفیت مواد اولیه استفاده شده در ساخت تابلو اطلاعات کافی داشته باشید؛ باید از تابلوساز درخواست کنید همراه با تابلوی ساخته شده ضمانت نامه معتبر به شما، ارائه کند. در این صورت خیالتان از بابت کیفیت تابلو و خدمات پس از فروش آن راحت است.

به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی؛ می ‌توانید با کارشناسان مجموعه تابلوسازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید. کارشناسان متناسب با بودجه شما و همچنین نوع کسب و کاری که دارید؛ بهترین ها را به شما، معرفی خواهند کرد.