۰۲۱-5۷۹۹۶

021-44860911

تبلیغات روش های مختلفی دارد. آنقدر این روش ها متنوع هستند که شما می توانید با هر بودجه ای که دارید، هر کدام را انتخاب کنید. از چاپ بروشور و کارت ویزیت تبلیغاتی گرفته تا استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی و یا تیزرهای تلویزیونی همگی جزء تبلیغات محسوب شوند. در این بین نوعی از تبلیغات با عنوان تبلیغات محیطی هم وجود دارد شما حتماً نمونه هایی از این شیوه تبلیغاتی را در محیط اطراف خود دیده اید. تبلیغات روی وسایل نقلیه مثل اتوبوس و یا تبلیغات روی بیلبوردهای شهر همگی جزء تبلیغات محیطی محسوب می‌ شوند. در ادامه قصد داریم با استرابورد تبلیغاتی که جزیی از تبلیغات محیطی است، آشنا شویم.

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی یک شیوه رایج برای تبلیغات است که به تولید کنندگان کالا و محصولات و یا ارائه دهنده خدمات این فرصت را می دهد که بتوانند قبل از اینکه مشتری به مراکز خرید وارد شود، برند خود را به او معرفی کنند و از این طریق بتوانند مشتری را به سمت خود، سوق دهند. همانطور که در مقدمه این مقاله ذکر کردیم؛ برجسته ترین شیوه های تبلیغات محیطی شامل بیلبوردهای تبلیغاتی، تلویزیون شهری، تابلوهای تبلیغاتی، استرابورد تبلیغاتی و…. می شود. هر کدام از این شیوه های تبلیغاتی به نوعی می توانند جامعه هدف را درگیر کرده و روی جذب مشتری و فروش بالا تر کالا و خدمات، تاثیر داشته باشند‌.

تبلیغات محیطی چیست؟

آشنایی با استرابورد تبلیغاتی

استرابورد تبلیغاتی نوعی استند تبلیغاتی ایستاده است که چند سال پیش برای اولین بار توسط شهرداری ها برای اطلاع رسانی و اکران های فرهنگی، استفاده شد. به طور کلی سایز استرابوردهای تبلیغاتی بسیار کوچکتر از بیلبوردهای تبلیغاتی است. البته که هزینه اجاره آن ها هم نسبت به بیلبوردها، بسیار پایین تر است. بنابراین با قیمت مناسبی می توانید از این رسانه های تبلیغاتی استفاده کرده و برند و خدمات خود را به دیگران، معرفی کنید.

استرابوردهای تبلیغاتی معمولا به صورت مستطیل عمودی، طراحی و پیاده سازی می شوند. این ابزار تبلیغاتی مقاومت و پایداری خوبی در برابر عوامل محیطی مثل باد دارد و البته که هزینه تعمیر و نگهداری آن هم برای آژانس های تبلیغاتی، پایین است.

استرابوردهای تبلیغاتی به سرعت تعویض و نصب می گردند و همین موارد باعث پایین آمدن هزینه تمام شده برای اجاره آن ها شده است.

بر اساس قوانین تبلیغاتی محیطی مخصوصاً در سطح شهر؛ استرابوردها معمولا در سایز یکسان و ثابتی، طراحی و اجرا می شوند. اما این ابزارهای تبلیغاتی در چه قسمتی از شهر استفاده می شوند؟! علیرغم بیلبوردهای تبلیغاتی که معمولا در فواصل بین شهری و بزرگراه ها استفاده می شوند؛ استرابوردها معمولا نزدیک محل زندگی افراد نصب می‌ شوند. بنابراین استرابوردها را می توان بهترین شیوه تبلیغاتی برای معرفی کسب و کارهای محلی دانست.

برخی از کسب و کارهای محلی که نیاز به تبلیغات گسترده ندارند، می توانند از تبلیغات استرابورد، استفاده کنند. کسب و کارهایی مثل آرایشگاه ها، رستوران ها، مراکز محلی خرید، و شرکت های خدماتی کوچک.

آشنایی با استرابورد تبلیغاتی

تاثیر استفاده از استرابورد تبلیغاتی

اگرچه این شیوه تبلیغات را نمی ‌توان با دیگر شیوه ها به راحتی مقایسه کرد، اما تجربه نشان داده است که وجود یک بنر استرابورد در یک میدان کوچک می ‌تواند حتی اثربخشی بالاتری نسبت به بیلبورد تبلیغاتی در یک بزرگراه بین شهری داشته باشد. بنابراین استرابوردهای تبلیغاتی را هرگز دست کم نگیرید. چرا که تأثیر قابل توجهی در فروش و جذب مشتری دارند.

مزایای استفاده از استرابوردهای تبلیغاتی چیست؟

به طور کلی سریع النصب بودن و مقاومت این سازه در برابر عوامل محیطی یکی از مزیت های اصلی استرابوردهای تبلیغاتی می باشد. اندازه نسبتاً کوچک استرابورد این امکان را فراهم کرده است که به راحتی در مکان هایی مثل زیر پل های عابر پیاده و پل های روگذر و… قابلیت نصب داشته باشد.

اما به سراغ مزیت جذاب استرابوردهای تبلیغاتی یعنی قیمت مناسب آن ها برویم. قیمت اجاره یک استرابورد تبلیغاتی نسبت به بیلبورد تبلیغاتی بسیار پایین‌ تر است و همین موضوع باعث شده است که خیلی افراد برای معرفی کسب و کار خود، از این رسانه تبلیغاتی استفاده کنند.

شاید در نگاه اول تصور کنید سایز کوچک استرابورد تبلیغاتی جزء ایرادهای آن محسوب می ‌شود؛ اما این گونه نیست. استرابوردها به دلیل همین اندازه مناسبی که دارند، می توانند در زاویه دید پایین تر و در راستای دید رانندگان در خیابان ها، قرار بگیرند.. بنابراین می توان امیدوار بود که اثربخشی و کارایی این رسانه تبلیغاتی، بالا باشد.

به طور کلی استرابوردهای تبلیغاتی کم خطر، سبک و کوچک هستند و شکل ظاهری محیط را به هیچ عنوان به هم نمی ریزند. اگر توجه کرده باشید معمولا از استرابوردهای تبلیغاتی در کنار مبلمان شهری، استفاده می شود.

قابلیت نصب در هر مکان و صرفه جویی در مصرف برق به دلیل استفاده کمتر از لامپ های پروژکتور، از دیگر مزایای استرابوردهای تبلیغاتی است.

مزایای استفاده از استرابوردهای تبلیغاتی چیست؟

درباره ساختار استرابورد تبلیغاتی

این سازه ها در ابعاد 4*3 متر، قابل پیاده سازی هستند. همچنین ارتفاع آن ها از سطح زمین، چیزی در حدود ۶ متر است. به طور کلی اجزای تشکیل دهنده استرابورد تبلیغاتی شامل موارد زیر می گردد:

–       فک بالا و پایین برای ثابت نگه داشتن بنر
–       گیره های تعبیه شده در سمت چپ و راست برای ثابت نگه داشتن بنر
–       ستون اصلی و فلزی سازه
–       پلیت و فونداسیون کف
–       نردبان تردد پشت سازه

هدف نهایی یک تبلیغ، دسترسی به مشتری بیشتر و فروش بالاتر است. قطعاً زمانی که استرابوردهای تبلیغاتی در کنار مبلمان شهری قرار گیرد، این هدف تقویت می ‌شود. چرا که دقیقاً در مکانی نصب شده است که در دید عابر پیاده و مخاطب، قرار دارد.

علاوه بر استرابوردهای تبلیغاتی؛ استفاده از تابلوهای تبلیغاتی هم می تواند تاثیری مشابه استرابوردها، داشته باشد. به این صورت که شما می توانید با هزینه نسبتا پایینی یک تابلوی تبلیغاتی مدرن، منحصر به فرد و جذاب داشته باشید که از تصاویر گرافیکی و المان های مربوط به کسب و کار شما در طراحی آن، استفاده شده باشد. در واقع تابلوی تبلیغاتی را هم می توان نوعی استرابورد در نظر گرفت که به طور دائمی و همیشگی سر درب مغازه و فروشگاه شما، نصب شده است.

درباره ساختار استرابورد تبلیغاتی

تمامی مزایایی که یک استرابورد تبلیغاتی دارد را می توان در تابلوهای تبلیغاتی هم پیدا کرد. تابلوها تمام وقت در معرض دید افراد قرار دارند و مهم تر اینکه در برابر عوامل محیطی بسیار مقاوم هستند. علاوه بر این، می ‌توانند نورپردازی جالب توجهی داشته باشند و…

به دلیل مزایایی که تابلوهای تبلیغاتی دارند و همچنین مشابه بودن آنها با استرابوردهای تبلیغاتی، پیشنهاد می شود به هنگام راه اندازی کسب و کار جدید حتما برای معرفی آن به دیگران از تابلوها، استفاده کنید. به این منظور می توانید به یک تابلوسازی معتبر رجوع کرده و یک تابلوی مدرن و زیبا، سفارش دهید.

تابلوسازی نامور سابقه چندین ساله در زمینه طراحی و ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی داشته و می تواند متناسب با نیاز و بودجه مشتری، بهترین و مناسب ترین تابلوی تبلیغاتی را برای او طراحی کند. فرایند طراحی و ساخت تابلو تماما تحت نظر و سلیقه مشتری و البته با بهره گیری از نظر مشاوران و طراحان تابلوساز، صورت می گیرد.

به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی در زمینه انتخاب نوع تابلوی تبلیغاتی؛ می ‌توانید با کارشناسان مجموعه تابلوسازی نامور از طریق شماره های درج شده در وب سایت، تماس بگیرید.

پیمایش به بالا
عضویت در خبرنامه

از تخفیف ها و جدیدترین ها با خبر شوید!

ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید: