تبلیغات جایگاه موثری در دیده شدن یک کسب و کار دارد. به طوری که می‌ توان گفت کمتر کسب و کاری می تواند بدون استفاده از تبلیغات؛ به راحتی در مسیر موفقیت، قرار بگیرد. البته تبلیغات باید اصولی و صحیح باشد تا بتواند اثرگذار بوده و نتیجه مطلوب را داشته باشد. در این بین تبلیغات محیطی به دلیل اینکه هر روزه در معرض دید عموم افراد قرار می گیرد؛ از جایگاه خاصی، برخوردار است. یکی از انواع تبلیغات محیطی استفاده از تابلو تبلیغاتی است که جزء موثرترین و ارزان ترین شیوه های تبلیغات، محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم به مزایای استفاده از تابلوهای تبلیغاتی و انتخاب متن مناسب برای آن ها، بپردازیم.

تابلوی تبلیغاتی چیست و چرا اهمیت دارد؟

همه ما می دانیم که شیوه های تبلیغاتی امروزه بسیار متنوع می ‌باشد اما این که بتوانید تبلیغاتی را انتخاب کنید که در ازای پرداخت مبلغ نه چندان بالایی؛ از تاثیرات دائمی آن استفاده کنید هم موضوع چالش برانگیزی است.

یکی از مزایای تابلوهای تبلیغاتی همین همیشگی و دائمی بودن آن هاست. به این معنا که شما تنها یک مرتبه برای طراحی و ساخت تابلو هزینه می پردازید و در مقابل تا سال‌ های طولانی از جنبه تبلیغاتی آن، استفاده می کنید. چیزی که در رسانه های تبلیغاتی دیگر وجود ندارد. به عنوان مثال شما نمی توانید از دارندگان بیلبوردها بخواهید تبلیغ شما را به صورت دائمی نمایش دهند مگر اینکه برای لحظه لحظه آن، هزینه بپردازید.

تابلوی تبلیغاتی چیست و چرا اهمیت دارد؟

انجام تبلیغات در رسانه‌ هایی مثل تلویزیون هم به همین صورت است. کلیپ های تبلیغاتی معمولاً به دفعات از پیش تعیین شده و به مدت زمان مشخصی، در تلویزیون پخش خواهند شد‌. با توضیحاتی که ارائه شد حتما متوجه شده اید که استفاده از تابلوی تبلیغاتی می ‌تواند در زمینه دائمی بودن تبلیغ، بسیار کاربردی باشد. البته این تنها یکی از مزایای استفاده از تابلو می باشد. مقرون به صرفه بودن هم از دیگر مزیت های سفارش تابلو تبلیغاتی است، زیرا هزینه ای که برای ساخت تابلو می پردازید؛ در مقایسه با سایر روش های تبلیغاتی، هزینه ناچیزی به حساب می آید.

بیشتر بخوانید :  طول عمر و ماندگاری تابلو چلنیوم

بنابراین اگر در ابتدای ورود به یک کسب و کار هستید و نمی خواهید هزینه بسیار بالایی برای برندی که هنوز ناشناخته است بپردازید؛ بهتر است از تابلو تبلیغاتی،استفاده کنید.

کاربرد تابلوهای تبلیغاتی

بیشترین کاربرد تابلوهای تبلیغاتی مربوط به مغازه ها، دفاتر کار، رستوران ها، اداره ها و تبلیغات مربوط به مکان های عمومی مثل شهربازی و… می باشد. صنعت تابلو سازی در سال‌های اخیر پیشرفت فراوانی داشته است به گونه‌ ای که شاهد طرح های بسیار خلاقانه با نورپردازی های قابل توجهی برای تابلوها، هستیم. چنین طرح و رنگ هایی نگاه هر بیننده و رهگذری را حتی برای مدت زمان بسیار کوتاهی هم که شده است، جذب می کند.

کاربرد تابلوهای تبلیغاتی

انتخاب متن مناسب برای تابلو تبلیغاتی

یکی از چالش هایی که برای ساخت تابلو با آن روبرو هستیم، انتخاب متن مناسب است. فکر می‌ کنید چه عبارت و یا عناوینی باید روی تابلو حک شده باشد تا بتواند در جذب مشتری موثر باشد؟! نکته ای که وجود دارد این است که انتخاب متن مناسب برای درج روی تابلو نیاز به درک دقیق و کامل از کسب و کار و فعالیت مورد نظر، دارد.

اگر تابلویی که سفارش می دهید دارای نور پردازی به صورت لامپ های ال ای دی باشد و یا در تلویزیون های شهری قصد نمایش تبلیغات داشته باشید؛ می توان به راحتی نوشته ها را تغییر داد اما در تابلوهایی مثل تابلو چلنیوم، تابلو استیل و دیگر تابلوهای حروف ثابت، نمی توان نوشته ها را به راحتی، تغییر داد و برای این کار ملزم به پرداخت هزینه می باشید. بنابراین بهتر است در همان ابتدای کار متن مناسبی انتخاب کنید تا مجبور نشوید بار دیگر برای برش و نصب حروف جدید، هزینه اضافی بپردازید.

بیشتر بخوانید :  طراحی و ساخت تابلو لایت باکس استیل

علاوه بر صرف هزینه مازاد؛ این کار مستلزم صرف زمان هم می باشد. زیرا تابلو هایی که به صورت الکترونیکی کار نمی کنند؛ برای تغییر حروف می بایست بخشی از آن یا به طور کامل به محل تابلوسازی منتقل شده و برای تغییر حروف، باز شود. پس از آن می ‌توان حروف جدید را روی تابلو سوار کرده و در صورت نیاز، متریال آن را تعویض کرد.

انتخاب متن مناسب برای تابلو تبلیغاتی

مواردی برای انتخاب متن مناسب تابلوی تبلیغاتی وجود دارد که می بایست به هنگام طراحی تابلو مدنظر قرار گیرد:

معرفی واضح کسب و کار:

بهتر است متن نوشته شده به گونه ‌ای باشد که افراد بتوانند با یک نگاه گذرا به نوع کسب و کار، پی ببرند. می ‌توان به صورت واضح از کلمات مربوط به همان فعالیت، استفاده کرد. به عنوان مثال کلماتی مثل رستوران، فروشگاه، دندانپزشکی، داروخانه و… .
البته در سال‌های اخیر تابلوهای بدون نوشته ای هم طراحی شده اند که به واسطه علائم گرافیکی و تصاویر حک شده روی تابلو به سرعت می توان زمینه کسب و کار را تشخیص داد.

پرهیز از اضافه گویی:

تابلو تبلیغات جایی برای نوشتن توضیحات اضافی، ندارد. بنابراین بهتر است بدون حاشیه و یک راست به سراغ معرفی خدمات و محصولات برویم. درصورتی که اطمینان دارید در آینده خدمات و محصولات جدیدی را ارائه خواهید کرد؛ بهتر است این موارد را هم به تابلو اضافه کنید تا در آینده مجبور به دوباره کاری، نشوید.

معرفی برند:

برند شما به کسب و کارتان هویت می ‌بخشد. بنابراین سعی کنید آن را در تابلو، جای دهید. معمولاً برای حک کردن برند روی تابلو نیاز به فضای چندان زیادی نمی باشد و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. اگر لوگوی خاصی هم مد نظر دارید؛ حتماً آن را در کنار برند، قرار دهید. معمولاً تصاویر به راحتی در ذهن بیننده ها ماندگار می شوند و احتمال اینکه افراد بتوانند برند شما را به ذهن بسپارند، بسیار بیشتر از نوشته می باشد.

بیشتر بخوانید :  پرطرفدارترین تابلوهای مغازه

معرفی برند

استفاده از متون جذاب و خلاقانه:

سعی کنید از عباراتی استفاده کنید که خواننده را درگیر پیام کند و تمایل داشته باشد ادامه آن را دنبال کند. اگر مشتری مشتاق به ادامه خواندن شود؛ با احتمال بیشتری به فروشگاه، دفتر کار یا مکان مورد نظر وارد می شود. جملات باید جذاب باشند و موجب خستگی خواننده نشوند. برای اطمینان از این موضوع؛ خود را به جای خواننده تابلو، تصور کنید و دقیقاً چیزی را بنویسید که او می‌خواهد بداند نه چیزی که شما می خواهید بیان کنید. می ‌توانید از عباراتی مثل “رایگان شروع کنید”، “متفاوت باشید” و “از کیفیت لذت ببرید” و… متناسب با نوع کسب و کار، استفاده کنید.

استفاده از رنگ مناسب:

یک نوشته هرچقدر هم جذاب باشد اما از رنگ‌آمیزی مناسبی برخوردار نباشند؛ نمی تواند در جذب مشتری، چندان موثر باشد. استفاده از رنگ های متناسب با نوع کسب و کار در این زمینه، توصیه می ‌شود. به عنوان مثال اگر قرار است یک فست فود را معرفی کنید، می بایست از رنگ های شاد و جالب توجه مثل قرمز، استفاده کنید.

دراین مقاله آنچه که برای نوشتن متن تابلوهای تبلیغاتی نیاز است بدانید، ذکر کردیم. مهمترین چیز برای اینکه یک تابلوی تبلیغاتی بی نقص و با کیفیت داشته باشید؛ انتخاب تابلوسازی معتبر است. تابلوسازی نامور سال‌ها در این زمینه فعالیت داشته و می ‌تواند تابلو تبلیغاتی را بر اساس سلیقه مشتری و با استفاده از طراحی های خلاقانه و زیبا، تولید کند.

به منظور دریافت مشاوره و راهنمایی و همچنین ثبت سفارش تابلوی تبلیغاتی؛ از طریق شماره های درج شده در وب سایت با کارشناسان این مجموعه، تماس بگیرید.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
به بالای صفحه بردن
×